تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

پست وبلاگی
بهترین و پردرآمد ترین شغل های خانگی مدت مطالعه: 7 دقیقه
ای سنج 02 بهمن 1400 مدت مطالعه: 7 دقیقه

بهترین و پردرآمد ترین شغل های خانگی

اگر به دنبال راهی برای کسب درآمد هستید اما در آگهی های استخدام شغل مورد نظرتان را پیدا نکرده اید یا به دلایلی نمی توانید بیرون از خانه کار کنید اما دوست دارید درآمد شخصی داشته باشید، می توانید کسب و کار خودتان را در خانه راه بیاندازید.

مشاغل خانگی، بهترین گزینه برای افرادی است که در پی کسب درآمد هستند؛ مادرانی که فرزند کوچک دارند و نمی توانند در بیرون از خانه فعالیت کنند، نوجوانانی که در اوقات فراغت و تابستان تمایل به کار کردن دارند.

اگر به دنبال یافتن یک شغل خانگی هستید اما نمی دانید از کجا باید شروع کنید، در این مقاله قرار است، پردرآمد ترین و بهترین مشاغل خانگی را به شما معرفی کنیم؛ با ایده گرفتن از این مشاغل می توانید دست به کار شوید! آنچه در ادامه خواهید خواند، بر اساس فهرست مطالب به شرح زیر است:

در صورت تمایل می توانید به پست، معرفی پردرآمد ترین مشاغل ایران و دنیا، شغل های پردرآمد بدون نیاز به سرمایه در مجله ای سنج مراجعه کنید.

مشاغل خانگی پردرآمد

این روزها مشاغل خانگی طرفداران خاص خودش را دارد. اگر فکر می کنید، مشاغل خانگی درآمدزا نیستند، باید بدانید این ایده اشتباه است. زمانی که یک کسب و کار جدید راه اندازی می کنید، برای رسیدن به درآمد بالا، باید صبر داشته باشید؛ کسب و کار خانگی هم از این قاعده مستثنا نیستند.

شاید در ابتدا، درآمد چندانی  نداشته باشید اما با گذشت زمان و افزایش مهارت ها و شناخته تر شدن میان دوستان و آشنایان، به درآمد خوبی خواهید رسید. شما برای شروع کسب و کار خانگی، به سرمایه زیادی نیاز ندارید، اگر مهارت کافی در زمینه خاص دارید، مهارت خود را با ایده های خلاقانه ترکیب کنید و کار خود را شروع کنید.

اهمیت مشاغل خانگی

مشاغل خانگی به نسبت دیگر مشاغل دارای مزایایی می باشد. برخی از مزایای مشاغل خانگی عبارت اند از:

 •  نیاز به سرمایه اولیه کمتر
 •  کاهش نرخ بیکاری
 •  افزایش کیفیت زندگی
 •  افزایش بهره وری و عملکرد افراد
 •  عدم پرداخت اجاره؛ شما شغل خود را به خانه آورده اید در نتیجه نیاز به پرداخت اجاره ندارید. 
 • صرفه جویی در زمان 
 • مراقبت از فرزندان در منزل در کنار کار
 •  مالیات کمتر
 •  و ...
نکته

 یک نکته مهمی که صاحبین مشاغل خانگی باید به آن توجه داشته باشند، رعایت فرهنگ آپارتمان نشینی و آزار نرساندن به همسایگان است. مشاغل خانگی ممکن است با سر و صدا یا رفت و آمد همراه شوند، در این صورت حقوق همسایگان باید رعایت شود.

مزایای مشاغل خانگی

مشاغل خانگی می تواند با مزایای بسیاری برای فرد همراه باشد. پیش تر به اهمیت مشاغل خانگی اشاره کردیم اما برخی از مهم ترین مزایای داشتن یک شغل خانگی شامل موارد زیر می شود:

 • داشتن آزادی شغلی و فردی بیشتر
 • نیاز به سرمایه کمتر برای شروع کار
 • عدم نیاز به پرداخت مالیات، اجاره
 • رسیدگی به امور منزل و کار کردن به صورت همزمان
 • صرف هزینه کمتر و صرفه جویی در زمان
 • رسیدگی به فرزند( مادرانی که فرزند کوچک دارند.)
 • استرس کمتر
 • افزایش خلاقیت
 • ساعات کاری منعطف
 •  و...

لیست مشاغل خانگی پردرآمد برای زنان

مشاغل خانگی گزینه پیشنهادی خوبی برای زنان است؛ زنانی که فرزند دارند و یا تمایلی به کار کردن در بیرون از منزل در ساعات طولانی ندارند، اما دغدغه کسب درآمد و داشتن درآمد شخصی دارند، می تواند در خانه کار کنند.

کار کردن در خانه فرصت خوبی برای کسب درآمد و مراقبت از فرزندان را برای مادران فراهم می کند.
برخی از مشاغل خانگی پر درآمد برای بانوان عبارت است از:

 ساخت دکوری منزل

این شغل خانگی تنوع زیادی دارد و بسیار گسترده است؛ شما می توانید با تهیه وسایل لازم، دکوری های دست ساز بسازید.

برای این کار می توانید وسایلی که ساخته اید را در یک پیج اینستاگرام، معرفی به دوستان و آشنایان، فروش به مغازه ها و .. در معرض فروش قرار دهید.

برخی از دکوری هایی که می توانید در منزل بسازید عبارت اند از:

 •  ساخت ظروف سفالی
 • ساخت جعبه های چوبی
 • ساخت قاب عکس
 • شمع سازی
 • و...

مشاغل خانگی

 ساخت بدلیجات تزئینی

با تهیه لوازم اولیه، می توانید در خانه بدلیجات بسازید. بدلیجات زینتی انواع مختلفی دارد. شما می توانید گردنبند، دستبند، گوشواره، پابند و .. در خانه درست کنید و بفروشید.

مشاغل خانگی

 ساخت جعبه کادو

مناسبت های زیادی در سال برای کادو دادن وجود دارد و کادو نیاز به یک بسته بندی شیک و شکیل دارد؛ بنابراین می توانید در خانه جعبه کادو درست کنید. جعبه های کادو انواع مختلفی دارند و در ابعاد مختلف تولید می شوند.

با کمی خلاقیت می توانید جعبه هایی با ایده های نو درست کنید و بفروشید.

مشاغل خانگی

 نقاشی و تابلو کشیدن

اگر مهارت بالایی در نقاشی کشیدن دارید، می توانید در خانه نقاشی بکشید و نقاشی های خود را بفروشید. شما می توانید در زمینه های مختلفی همچون، طراحی، سیاه قلم، نقاشی روی بوم و هر سبک دیگری که خودتان را در آن سبک با مهارت می دانید، نقاشی کنید.

پیج اینستاگرام، گزینه تبلیغاتی خوبی برای معرفی کارهای هنریتان می باشد.

مشاغل خانگی

 تهیه فینگر فود

این شغل به علاقه مندان آشپزی و کسانی که خلاقیت دارند، پیشنهاد می شود. سینی فینگر فود در مجالس مختلفی همچون، عروسی، مهمانی تولد، مهمانی خانوادگی، مجالس عزاداری و ... مورد استفاده قرار می گیرد. شما می توانید با تهیه سینی های غذا، کسب درآمد کنید.

مشاغل خانگی

 تهیه ترشیجات

همه ی افراد امکان درست کردن ترشی در منزل یا اطلاعات کافی برای درست کردن ترشی ندارند. بنابراین شما می توانید در منزل انواع ترشی را درست کنید و به افرادی که مایل به خرید هستند، بفروشید.

توجه داشته باشید، رعایت نکات بهداشتی در درست کردن مواد غذایی، ضروری است.

مشاغل خانگی

تهیه سبزیجات

یکی از کارهایی که می توان در خانه انجام داد و به وسیله آن درآمد کسب کرد، تهیه سبزیجات است. البته این کار می تواند کمی زمان بر و خسته کننده باشد. شما می توانید انواع سبزیجات را در خانه پاک کرده، بسته بندی کنید یا سرخ کنید و به دیگران با قیمت مناسب بفروشید.
زنان کارمند، افرادی که سن بالا هستند، مادران شاغل می توانند مشتریان شما باشند.

تهیه سبزیجات مشاغل خانگی

 پخت غذا

موسسات و شرکت های مختلفی هستند که به کارمندان خود نهار یا شام می دهند. شما با قرارداد بستن با این موسسه ها و شرکت ها می توانید غذای مورد نیاز روزانه آن ها را در خانه بپزید و از فروش این غذا درآمد کسب کنید.

مشاغل خانگی

 تایپ

اگر امکانات کافی برای تایپ متن در اختیار داشته باشید، می توانید با تایپ متن های مختلف در خانه درآمد کسب کنید. برای این کار می توانید به سایت های مختلفی که تایپست استخدام می کنند، مراجعه کرده و در صورت تمایل ثبت نام کنید.

مشاغل خانگی

 خشک کردن میوه

این شغل نیاز به سرمایه اولیه دارد اما درآمد خوبی دارد. این روز ها از میوه خشک در مهمانی ها، به عنوان تنقلات برای کودکان و دانش آموزان و خوراکی برای پذیرایی استفاده می کنند. با تهیه دستگاه میوه خشک کن یا روش های سنتی می توانید در این حیطه فعالیت خود را شروع کنید.

مشاغل خانگی

 قالی بافی

هنوز هم با وجود انواع مختلف فرش های ماشینی در طرح ها و نقوش مختلف، افرادی طرفدار پر و پا قرص فرش های دستبافت هستند. اگر قالی بافی بلدید، می توانید قالی ببافید و قالی های خود را به قیمت بالا بفروشید.

مشاغل خانگی

 شیرینی پزی

شرینی پزی و کیک پزی این روزها طرفداران خودش را دارد. شما می توانید برا مناسب های مختلفی چون عید نوروز، جشن کریسمس و ... شیرینی و کیک خانگی بپزید و با فروش آن ها به درآمد برسید. پخت کیک تولد خانگی، شغل خانگی پول ساز دیگری است که می توانید از آن درآمد بالا کسب کنید.

مشاغل خانگی

 آموزش موسیقی

اگر مهارت و توانایی در نواختن ساز دارید، می توانید به نواختن ساز به چشم شغل نگاه کنید و با آموزش خصوصی به افراد علاقه مند، درآمد کسب کنید.

مشاغل خانگی

 نقاشی روی صورت

اگر به هنر علاقه مند هستید و امکانات کافی برای گریم صورت کودکان را در اختیار دارید، می توانید از نقاشی کردن روی صورت کودکان به درآمد برسید. نقاشی گل یا حیوانات روی صورت برای کودکان هیجان انگیز است.

نقاشی روی صورت در جشن تولد کودکان یا برخی از مهمانی ها این روز ها مرسوم است. 

مشاغل خانگی پردرآمد خانگی

 صدا گذاری

اگر صدای خوبی دارید همین حالا می توانید فعالیت خود را در زمینه صدا گذاری برای فیلم، محتوای اینترنتی، با بستن قرار داد با متقاضیان استخدام افراد صدا گذار شروع کنید و به درآمد بالا دست پیدا کنید. صداگذاری این روزها جز مشاغل پر طرفدار و محبوب محسوب می شود. 

مشاغل خانگی پردرآمد

پرورش گیاهان دارویی و آپارتمانی

دیگر شغل خانگی پرورش گیاهان دارویی یا آپارتمانی است؛ اگر فکر می کنید به گل و گیاه علاقه دارید و پرورش گیاهان زینتی برای شما لذت بخش است، چرا که نه!

می توانید در تراس یا بالکن منزل خود یا اتاقی که نور کافی دارد، گیاهان دارویی و آپارتمانی پرورش دهید و به متقاضیان آن بفروشید.

مشاغل خانگی پرورش گیاهان دارویی

بسته بندی محصولات

شما می توانید با یک کارگاه یا فروشگاه در جهت بسته بندی یا سرهم کردن محصولاتشان قرارداد ببندید و با بسته بندی انواع مختلف محصولات به درآمد برسید.

بسته بندی محصولات مشاغل خانگی

سئوکار

دنیای امروز دنیای ارتباطات و پیشرفت است؛ بسیاری از مشاغل با تکیه بر اینترنت و فضای مجازی کسب درآمد می کنند. این روزها علم سئو یکی از پردرآمد ترین علم ها است که یادگیری آن می تواند برای فرد مفید باشد.
شما با مطالعه مقالات، دیدن ویدئو های آموزشی می توانید سئو را یاد بگیرید و در منزل و از راه دور با کسب و کارهای مختلف همکاری داشته باشید.

مشاغل خانگی سئو کار

لیست مشاغل خانگی پردرآمد برای مردان

اگر دانشجو یا دانش آموز هستید و نمی توانید به صورت تمام وقت کار کنید یا به دنبال یک شغل دوم برای کسب درآمد بیشتر هستید و یا دلتان می خواهد پول تو جیبی بیشتری داشته باشید، می توانید یک کسب و کار خانگی داشته باشید.

برخی از مشاغل خانگی پر درآمد برای مردان عبارت است از:

 پرورش گیاهان زینتی

شروع این کار، مستلزم داشتن فضایی برای پرورش گل و گیاه می باشد. اگر علاقه مند به طبیعت و گل و گیاه هستید، می توانید به پرورش گل و گیاه زینتی در خانه به چشم شغل نگاه کنید. امروزه به دلیل گسترش آپارتمان نشینی، افراد زیادی تمایل به استفاده از گل و گیاه طبیعی در منزل دارند.

مشاغل خانگی

 پرورش پرندگان

اگر فضای کافی برای نگه داری از پرندگان، دانش کافی در این زمینه و سرمایه اولیه برای خرید قفس و دانه و ... دارید، می توانید به پرورش پرندگانی همچون بلدرچین، انواع مرغ، مرغ مینا و .. بپردازید و با فروش آن درآمد بالایی کسب کنید.

مشاغل خانگی

 ترجمه و ویراستاری

اگر دانش و مهارت کافی در این زمینه داشته باشید، بدون سرمایه زیاد می توانید در مواقع بیکاری و به عنوان یک شغل خانگی پر درآمد پروژه هایی برای ترجمه و ویراستاری قبول کنید و پس از اتمام کار دستمزد خود را دریافت کنید.

مشاغل خانگی

 بازاریاب تلفنی

شما می توانید به عنوان بازاریاب تلفنی با شرکت ها قرارداد ببندید و در خانه فعالیت خود را شروع کنید. برای شروع این کار نیاز به یک تلفن همراه و خط برای برقراری تماس دارید.

مشاغل خانگی

 خیاطی

این شغل هم مناسب مردان و هم زنان است. لازمه فعالیت در این شغل داشتن یک چرخ خیاطی و مهارت کافی در این زمینه است. اگر کارتان تمیز باشد و ایده های خلاقانه داشته باشید، می توانید از این شغل درآمد زایی کنید.

مشاغل خانگی

 طراحی سایت

برنامه نویسی و طراحی سایت از جمله کارهایی است که فرد می تواند هم در محیط کار و هم در خانه آن را انجام دهد و به درآمد بالا در این زمینه برسد.

اگر برنامه نویس هستید و وسایل مورد نیاز کارتان را دارید، می توانید با قبول پروژه در خانه به درآمد بالا دست پیدا کنید.

مشاغل خانگی

سئوکار

سئوکار فردی است که می تواند به دیده شدن یک وب سایت، خدمات و محصولات آن کمک کند. این روزها کسب و کارهای مختلف که به صورت اینترنتی فعالیت می کنند، نیاز به فردی به نام سئوکار دارند.
سئوکار به دنبال کلمات کلیدی محبوب در بستر وب می گردد و در نهایت به ترافیک سایت کمک می کند؛ این مورد یکی از فعالیت های سئوکاران است.

مشاغل خانگی سئوکار

بلاگری

بلاگری از دیگر مشاغلی است که با ظهور تکنولوژی و گسترش صفخات مجازی طرفداران خاص خودش را دارد و به کسب درآمد بالا کمک می کند. اگر در زمینه خاص مهارت یا دانش دارید، این زمینه هر چیزی می تواند باشد، چرا که نه با راه اندازی یک صفحه مجازی کسب درآمد را شروع کنید. 

مشاغل خانگی بلاگری

 طراحی گرافیک

یک طراح گرافیک خوب، فارغ از مرد بودن یا زن بودن اگر خلاقیت و نوآوری داشته باشد و از لوازم و امکانات کافی برای طراحی و صفحه آرایی در اختیار داشته باشد، می تواند کار خودش را در منزل شروع کرده و با بستن قرارداد با شرکت ها یا قبول کار به صورت پروژه ای به درآمد برسد.

مشاغل خانگی

 راه اندازی صفحه در یوتیوب

این کار هم به مردان و هم به زنان پیشنهاد می شود. درآمد دلاری در یوتیوب عاملی است که بسیاری از افراد را سمت فعالیت در یوتیوب و ساخت کانال در آن سوق داده است.

اگر خودتان را فردی خلاق می دانید و ایده های نو در سر دارید اما بستری برای پیاده سازی ایده هایتان ندارید، می توانید از یوتیوب شروع کنید.

مشاغل خانگی

 ساخت آهنگ و موسیقی

یکی دیگر از مشاغلی که جز مشاغل پردرآمد خانگی محسوب می شود، ساخت قطعات موسیقی در خانه است. شما برای ساخت موسیقی در خانه، نیاز به یک کامیپوتر و برنامه های ساخت موسیقی دارید.

این شغل مناسب افرادی است که، علاقمند به موسیقی هستند و خلاقیت خوبی در ساخت قطعات جدید دارند. شما با ساخت قطعات جدید می توانید رزومه کاری خود را قوی کنید و با شرکت های ترانه سازی قرارداد ببندید. 

مشاغل خانگی

 چرم دوزی و نمد دوزی

یادگیری هنر چرم دوزی یا نمد دوزی، کار سختی نیست. شما برای یادگیری این مهارت می توانید در کلاس های مرتبط با این مهارت ها ثبت نام کنید یا به صورت غیر حضوری و آنلاین، با جستجو در اینترنت، یوتیوب این مهارت را یاد بگیرد و پس از یادگیری وسایل ارزشمندی همچون، کیف پول، کیف دستی، دستبند و ... بدوزید و در معرض فروش قرار دهید. 

شغل پردرآمد خانگی

 ساخت انیمیشن

اگر خودتان را فردی خلاق، نوآور و علاقه مند به انیمیشن و کارتون می دانید، می توانید کار خود را به عنوان یک انیماتور آغاز کنید. شما در صورت داشتن امکانات می توانید این شغل را در منزل خود انجام دهید و به درآمد بالایی برسید. 

مشاغل خانگی پردرآمد

 مونتاژ وسایل

شاید فکر کنید مونتاژ وسایل فقط در کارخانه ها انجام می شود، اما باید دانید می توانید وسایل مختلف را در خانه مونتاژ کنید و به درآمد برسید. شما برای این کار باید سفارشاتی را از افراد متقاضی مونتاژ وسایل، دریافت کنید. 

شغل های پردرآمد خانگی

 جمع بندی ای سنج

در این مقاله در مورد بهترین و پردرآمد ترین مشاغل خانگی صحبت کردیم. انجام بسیاری از مشاغل، هم برای زنان و هم مردان ممکن است. بهتر است بگوییم مشاغل جنسیت ندارند.

اگر علاقه مند به انجام شغلی هستید و توانایی لازم برای انجام آن را دارید، هرچه سریع تر شغل خانگی خود را راه اندازی کنید اما برای کسب درآمد بالا در ابتدای کار، کمی صبر داشته باشید.

 شما از کدام یک از مشاغل خانگی در این مقاله، درآمد کسب کرده اید؟ لطفا نظرات و دیدگاه های ارزشمندتان را با ما در میان بگذارید.

جوجه تیغی در استراتژی چیست؟
توسعه فردی چیست | اهمیت و مزایای آن
ضریب هوشی نرمال چقدر است؟
عادت چیست و چگونه می‌توانیم عادات بد را تغییر دهیم؟
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید

سوالات متداول

 • مشاغل خانگی چیست؟

  • مشاغل خانگی مشاغلی هستند که در خانه راه اندازی و اداره می شوند.
 • مشاغل خانگی چه مزایایی دارد؟

  • مشاغل خانگی به صرفه جویی در زمان و هزینه کمک می کند، با سرمایه اولیه کم قابل راه اندازی است، نیازی به پرداخت اجاره و مالیات ندارد.
 • مشاغل خانگی برای چه فردی مناسب است؟

  • مشاغل خانگی برای هر فردی که تمایل به کسب درآمد دارد، مناسب است. زن و مرد فرقی نمی کند هر فردی می تواند یک کسب و کار خانگی برای خود داشته باشد.
 • چند شغل خانگی کدام است؟

  • تایپ، ترجمه، آشپزی، پرورش گیاهان زینتی و آپارتمانی، طراحی سایت و... برخی مشاغل خانگی می باشند.
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید

25 بهمن 1400 08:51

جالب بود .ممنون. اگه میشه کارهای بیشتری رو معرفی کنید مخصوصا برای بچه ها