تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

مجموعه مقالات MBTI
چگونه متناسب با شخصیتمان به تعطیلات برویم؟ مدت مطالعه: 4 دقیقه
ای سنج 13 آذر 1399 مدت مطالعه: 4 دقیقه

چگونه متناسب با شخصیتمان به تعطیلات برویم؟

به نظر می رسد از بین انواع تست شخصیت شناسی، تیپ شخصیتی افراد که با استفاده از تست MBTI مورد سنجش قرار می گیرد، می تواند جنبه های زیادی از زندگی ما را تحت تاثیر قرار دهد. آگاهی از تیپ شخصیتی به معنای این نیست که ما اسیر شخصیت هستیم بلکه به این معنی است که می توانیم با انتخاب ها متناسب زندگی را برای خودمان خوشایندتر نماییم. در این مقاله می خواهیم ببنیم هر تیپ شخصیتی چه جنبه ها و سرگرمی هایی را در زمان فراغت و تعطلات خود بیشتر ترجیح می دهد.

شخصیت MBTI و اوقات فراغت

در تعطیلات خود چه چیزهای جدیدی را امتحان کرده اید؟ یا بهتر است بپرسیم، آخرین باری که به تعطیلات رفته اید کی بوده است؟ با کارشناسان MBTI و روانشناسان درباره اینکه چه فعالیتهایی باعث قوت دادن به 16 تیپ شخصیتی MBTI می شود صحبت کردیم و گزارشی را تهیه کرده ایم که نشان می دهد سبک مسافرت شما بر اساس تیپ شخصیتتان چیست؟

ISTJ- برنامه ریزی برای گردش در شهر

برای تحقیق به یک شهر جدید سفر کنید. لازم نیست از جایی که اکنون هستید زیاد دور شوید. توجه داشته باشید که هرساعت آن با دفت برنامه ریزی شده باشد؛ تا از تعطیلات خود بیشترین بهره را ببرید.

 ISFJ- دوره آشپزی دو نفره

اگر شما یک آشپزعالی هستید و می توانید  پیتزا بپزید، کلاس آشپزی راه بندازید. حتی می توانید به صورت مجازی این کار را انجام دهید. این کار عملی می تواند برایتان خوشایند باشد و حتی می توانید با اعضای خانواده و دوستان نزدیک خاطره بسازید و در آشپزی ماجراجویی کنید.

INFJ- نوشتن خلاقانه

در این دنیای پرمشغله، پیدا کردن زمان برای نوشتن خلاقانه سخت است. اما خلاقیت یک برتری محسوب می شود. در یک مکان آرام به خلاقیت ها و ارزش های خود عمیقا فکر کنید. می توانید به داستان نویسی پرداخته و یک نوشته جدید خلق کنید.

INTJ- مطالعه آخر هفته

زندگی پر از مشغله های گوناگون است و کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد.به خودتان شانس استفاده و تمرکز بر روی کتابها، عقاید و نظریه ها را بدهید.

ISTP- پیاده روی طولانی

برای بیرون رفتن وقت بگذارید، ترجیحا تنهایی. بدون برنامه ریزی قبلی به پیاده روی بروید، حالا لازم نیست خیلی دور بروید. از اینکه زمانی را برای خود صرف می کنید شگفت زده خواهید شد.

ISFP- رفتن به طبیعت و حیات وحش

از آزادی در محیط طبیعت لذت ببرید. با طبیعت در تماس باشید و با این روش، کار خوب و ملموسی را برای کره زمین انجام دهید . اگر شرایط کاری شما طوری است که از لحاظ زمان مشکلی ندارید، از این تعطیلات بیشتر استفاده کنید.

INFP- با یک دوست به ماجراجویی برو

آرام باش و ارتباط برقرار کن، رابطه با دوستانت را ادامه بده. اگر از کوله پشتیت تا حالا استفاده نکردی، شما می توانید بسیاری از تجهیزات را از فروشگاه محل خود تهیه کنید و یک ماجراجویی یک شبه را امتحان کنید.

INTP- به صورت انفرادی عمل کنید

اگرتا به حال به صورت انفرادی  عمل نکرده اید، این را گوش دهید. شما می توانید تفکر آرامتان را با پیچیدگی های جهان مطابقت دهید. شما می توانید در یک تور گروهی ثبت نام کنید ولی به صورت انفرادی عمل کنید و یا اینکه کلیپ های کوتاه  را از شبکه ها ی اجتماعی ببینید. با این کارممکن است احساس جدیدی پیدا کنید.

ESTP- قایقرانی در آب

احتمالا شما ماجراجویی را دوست دارید و از زندگی در زمان حال لذت می برید. در تعطیلات بعدی قایق سواری را امتحان کنید، این باعث هیجان در شما شده و به شما این امکان را می دهد تا با چالشهای ناشی از قایقرانی در آب روبرو شوید.

ESFP- مشارکت در جشن های دسته جمعی

شما ممکن است این کار را درفهرست لیست خود داشته باشید، الان آن را به واقعیت تبدیل کنید و در یک جشن شرکت کنید. شاید این در شرایط کنونی خیلی عجیب باشد اما ممکن است بتوانید مجازی آن را تجربه کنید!

ENFP- جشنواره موسیقی

اشتیاق خود را با خویشاوندان به اشتراک بگذارید.جشنواره ای را که تا بحال نرفته اید را انتخاب کنید. ضد آفتاب و ساندویچ را فراموش نکنید!

ENTP- رزرو لحظه آخری

آماده اتفاق های غیرقابل پیش بینی باشید. تنوع داشته باشید و ایده های جدید را کشف کنید. شما تا کنون رزرو لحظه آخری داشته اید؟ مثلا رزرو بلیط هواپیما با گروه های تفریحی که رزرو لحظه آخری دارند. با اتفاق های غیرمنتظره شانس خود را امتحان کنید.

ESTJ- تورهای دوچرخه سواری

یک هدف واقع بیناته را دنبال کنید، به یک گروه ملحق شوید! با دوچرخه سواری می توانید چشم انداز بیشتری نسبت به ماشین و اتوبوس از اطراف خود داشته باشید. اگر می خواهید به شهر خاصی بروید با دوچرخه سواری خود و دوستانتان را به چالش دعوت کنید.

ESFJ- سفر خانوادگی به یک پارک تفریحی

برای تفریح برنامه ریزی کنید و برای خنده و سرگرمی با دوستانتان آماده باشید. سفر خانوادگی به یک پارک تفریحی می تواند خاطرات زیادی را خلق کند. ضد آفتاب فراموش نشود!

ENFJ- تعطیلات داوطلبانه

عضو گروهی باشید که کارهای با ارزش شما را به اشتراک می گذارد و کمک می کند که دنیا به مکان بهتری تبدیل شود. حالا ممکن است در حال پاکسازی ساحل دریا در شمال باشید یا در پناهگاه محلی بی خانمانهای دور از شهر در حال خدمت باشید. برای انجام برخی از کارهای خیر در تعطیلات بعدی برنامه ریزی کنید. اگر محل کار شما کمک های داوطلبانه انجام می دهد، این یک امتیاز ست که شما دریافت می کنید و می توانید از آن استفاده کنید.

ENTJ- اسکیت گروهی

تحقیق کنید و بهترین استراحتگاه نزدیک را انتخاب کنید. دوستان و خانواده خود را دعوت کنید واز چالش با آنها لذت ببرید. مسابقه ای در دامنه کوه با آنها ترتیب دهید. اگر قبلا اسکیت بازی نکرده اید، بسیاری از استراحتگاه ها کلاسهایی با تخفیف تشکیل می دهند بخصوص اگر شما در فصل تخفیف به آنجا رفته باشید. با دوستان خود تماس بگیرید و همین امروز شروع به برنامه ریزی برای رفتن به کوه کنید.

مطالعه بیشتر

توصیه می کنیم برای اطلاع بیشتر از شخصیت و جنبه های مختلف شناخت آن به مقاله "شخصیت شناسی" مراجعه نمایید.

جمع بندی ای سنج

همانطور که در این مقاله دیدم هر تیپ شخصیتی ممکن است متناسب با ویژگی هایی که دارد سرگرمی های خود را متفاوت انتخاب کند. رفتار بر اساس تیپ شخصیتی به ما کمک می کند تا علاقه مندی ها خود و دیگران را بهتر شناخته و بتوانیم زندگی را برای خودمان خوشایندتر نماییم. به نظر می رسد در صورتی که شرایط و امکانات فراهم باشد افراد بر اساس تیپ شخصیتی خود نسبت به اوقات فراغت شان ترجیحات متفاوتی دارند. با این حال نباید فراموش کنیم که شرایط زندگی و تفاوت هایی که در محیط مان وجود دارد ممکن است باعث شود تا نتوانیم این علاقه مندی ها را تجربه کنیم.

نظر شما در رابطه با تاثیر تیپ شخصیتی بر اوقات فراغت چیست؟ تیپ شخصیتی خود را به همراه علاقه مندی های خود با ما به اشتراک بگذارید.

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید