شخصیت شناسی آنلاین با تست MBTI و تفسیر کامل شخصیت شناسی آنلاین با تست MBTI و تفسیر کامل
شخصیت شناسی آنلاین با تست MBTI و تفسیر کامل شخصیت شناسی آنلاین با تست MBTI و تفسیر کامل
تست و فان
تست هیجان طلبی مدت مطالعه: 2 دقیقه
ای سنج 17 خرداد 1400 مدت مطالعه: 2 دقیقه

تست هیجان طلبی

در تست حاضر، میزان هیجان طلبی فرد مورد بررسی و اندازه گیری قرار می گیرد. بنابراین سعی کنید که در ابتدا سوالات آورده شده را با دقت بخوانید و بعد در انتها تفسیر خود را با توجه به پاسخ هایتان مشاهده کنید. لازم به ذکر است که این تست، آزمونی تخصصی نمی باشد بلکه جزء سری آزمون های خودشناسی است که به شما کمک خواهد کرد که در مورد رفتارها و نگرش های خود، شناخت تان افزایش یابد.


ویژگی های تست هیجان طلبی

تعداد سوال: 12

  تفسیر پاسخ: آنلاین

هدف تست: سنجش هیجان طلبی

گروه تست: خودشناسی


روش اجرا تست هیجان طلبی

برای انجام این تست سوالات را به دقت مطالعه نموده و به موارد به صورت "مخالفم"، "موافقم" یا"خیلی موافقم" پاسخ دهید. سعی کنید اولین پاسخی که در رابطه با سوالات زیر به ذهنتان می رسد را علامت بزنید.

تست هیجان طلبی
سوال 1: من از هیپنوتیزم شدن لذت می برم
سوال 2: من ترجیح می دهم به صورت کمیسیونی کار کنم تا اینکه حقوق بگیرم
سوال 3: من افراد ابراز احساسات را دوست دارم حتی اگر غیر عادی یا تا حدی ناپایدار باشند
سوال 4: حوصله ام از دیدن فقط چهره های آشنا سر می‌رود
سوال 5: من از یک روز سرد لذت می برم
سوال 6: من فیلم های ترسناک را ترجیح می دهم
سوال 7: من از غذاهای پرادویه لذت می برم
سوال 8: من از کار کردن برای کمک به مردم در حل مشکلات لذت می برم
سوال 9: در یک روز گرم، دوست دارم به داخل دریا یا یک استخر آب سرد بپرم
سوال 10: وقتی در سفر هستم، ترجیح می دهم اردو بزنم
سوال 11: من از کاری لذت می برم که به مسافرت زیادی نیاز دارد
سوال 12: من از داستان هایی در مورد پیشرفت های پزشکی لذت می برم
بعدی
قبلی


توضیحات لازم در مورد تست هیجان طلبی

 این آزمون میزان هیجان طلبی را اندازه گیری می کند، یعنی این که فرد چه میزان به فعالیت های هیجانی و لذت بخش علاقمندی نشان می دهد. در ادامه بیشتر در مورد این مفهوم توضیح خواهیم داد.

هیجان طلبی

در مجله روانشناسی امروز، پروفسور فرانک فارلی آزمایشاتی را گزارش داد که نشان می‌دهد نیاز افراد به هیجان برای حفظ سطح بالایی از تحریک در سیستم عصبی آنها وجود دارد. این افراد که گاهی اوقات "مواد مخدر آدرنالین" نامیده می شوند، ترجیح می دهند بیش از آنکه آرام شود، برافروخته شوند. مردان تمایل به تسلط بر این گروه دارند. از آنجا که مردان اغلب ریسک پذیری را با شجاعت برابر می دانند، در ارزیابی از هیجان خواهی نمره بالاتری نسبت به زنان دارند. این را می توان تا حدی به نگرش های اجتماعی نسبت داد؛ پسران تشویق می شوند که بیشتر از دختران موقعیت داشته باشند و رفتارهای پرخطر انجام دهند. هنگامی که نوبت به هیجان طلبی می رسد، این تقسیم جنسیتی تمایل به تحقق دارد.

توضیحات تست هیجان طلبی

در تست هیجان طلبی، علاوه بر این که میزان هیجان طلبی فرد مورد ارزیابی قرار می گیرد . سوالات این تست چهار ویژگی  فرد را نشان می دهد:

هیجان طلب و ماجراجو: آنها با انجام فعالیت های پرخطر و ماجراجویانه مانند غواصی، سوار شدن به غلتک اتومبیل و موتورسواری به دنبال هیجان های جدید می گردند.
 جوینده تجربه: آنها با یک سبک غیر متعارف، به طور مداوم به دنبال هیجان هستند، به عنوان مثال: با پیدا کردن دوستان غیرمعمول (عجیب و غریب)، مسافرت های مکرر یا مصرف مواد مخدر.
بازدارنده: آنها تمایل دارند از نظر اجتماعی بی پروا باشند و به انواع قمار و تجربه های جنسی کشیده می شوند.
حساس به خستگی: تحمل کمی نسبت به تجارب مداوم یا تکرار شونده مانند کارهای روزمره یا ارتباط با افراد قابل پیش بینی و "کسل کننده" دارند.

جمع بندی ای سنج

در این تست مفهوم میزان هیجان طلبی، را مورد اندازه گیری قرار دادیم. در صورتی که فرد پاسخ ها را تاملانه انتخاب کند، مطمئناً به میزان هیجان طلبی روحیه خود پی می برد. در نهایت براساس نتایج این تست افراد در سه گروه، قرار می گیرند: گروه اول؛ افراد با ابراز هیجانات بالا، گروه دوم؛ افراد با ابراز هیجانات متوسط و در نهایت  گروه سوم؛ افراد با ابراز هیجانات پایین، می باشند.

آیا نتیجه تست هیجان طلبی، با روحیات شما تطابق دارد؟ لطفا دیدگاه و نظرات ارزشمند خودتان در مورد این تست را، با ما به اشتراک بگذارید.                                            

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید