لوگوی ای سنج ورود و ثبت نام
داشبورد
پروفایل من
آزمون های من
گردش حساب
امتیاز من
خروج
ورود در سایت
ثبت نام در سایت

تست آنلاین رغبت سنج تحصیلی - شغلی استرانگ


شغل هایی که با علاقه انجام می شوند و از عمق قلب آدمی برمی خیزند، در نهایت از ارزش یکسانی برخوردارند. پرستار سرنگ را به حرکت در می آورد، نویسنده قلم را، کشاورز خاک را و کمدین لبخند را. به واقع پول و درآمد فریبکاری بزرگی است در برابر ارزش واقعی انسان.

کریس جیمی

کنکوری ها و دانش آموزان می توانند با استفاده از تست استرانگ قبل از هرگونه برنامه ریزی مسیر هدف مندی برای موفقیت خود ترسیم نمایند.

شش مولفه اصلی در تست رغبت سنج استرانگ: 

 

رغبت سنج تحصیلی - شغلی استرانگ

یکی از برزگترین مشکلات ما در زندگی این است که در مسیری پا می گذاریم که می تواند ما را از اهداف و علائق مان دور کند. کار کردن در جایی که دوستش نداریم و یا با ما تطابق ندارد دغدغه امروزی ما و فرزندانمان می باشد که می تواند پیامدهای ناگواری داشته باشد. بارها و بارها شنیده ایم که افراد به رشته و فعالیت هایی روی آورده اند که از آن ابراز پشیمانی می کنند. مسئله نگران کننده این است که این پشیمانی گاهی بازگشت ناپذیر شده و باعث می شود برای رفع آن هزینه های زیادی را پرداخت نماییم. گاهی این تصمیم ها به دلیل انتخاب غلط خانواده ها و یا انتخاب ناصحیح سیستم آموزشی ماست. برای کسانی که در مرحله انتخاب رشته و یا انتخاب شغل مناسب شان هستند لازم است تا قبل از هرچیزی به صورت اصولی و بر اساس استانداردهای لازم این کار را انجام دهند.  همچنین کسانی هم که حرفه و تحصیل خود را انتخاب نموده و اینک سردرگم می باشند لازم است تا با بازنگری های لازم تغییری استراتژیک در روند تحصیلی و حرفه ای خود دهند. یکی از بهترین آزمون ها در سراسر جهان برای درک توانایی های خودمان و دسته بندی علائق تحصیلی و شغلی مان با توجه به ویژگی های منحصربه فردی که داریم آزمون رغبت سنج استرانگ است. این آزمون به منظور مشاوره شغلی و مشاوره تحصیلی در سراسر جهان کاربرد دارد. انتخاب رشته و انتخاب شغل بر اساس علائق شغلی و علائق تحصیلی این امکان را می دهد تا بتوانیم آینده روشنی را برای خود بسازیم. مشاوره تحصیلی-شغلی با کمک آزمون رغبت سنج استرانگ به شما این امکان را خواهد داد تا با دقت بیشتر و آشفتگی کمتر دست به انتخاب بزنید.

 

مسیر شغلی

توجه: این آزمون رغبت سنج است و علائق و نیاز شما برای شغل را به خوبی مشخص می نماید. شما برای انتخاب یک حرفه نیاز دارید تا هم علائق و هم ویژگی های شخصیتی تان را در نظر بگیرید. بنابراین  این تست در کنار تست شخصیت شناسی مایرز بریگز می تواند بسیار کاربردی و سودمند باشد.

در این آزمون به دو نوع از دغدغه ها یعنی انتخاب رشته تحصیلی و در نهایت  انتخاب شغل می توان کفمک نمود. در هر دو مورد میزان رغبت فرد مهم و در موفقیت بسیار تاثیر گذار است. اگر از خود شناخت کافی داشته باشید  می توانید رشته ی تحصیلی و شغل متناسب با خودتان را انتخاب و در آن موفق شوید.  با پاسخ دادن به سوالات این آزمون شما می توانید رغبت  خود را درزمینه های زیر دریابید: 

1. قطب کاری (قطب ترجیح کار با افراد در برابر قطب ترجیح  کار با اشیا و داده)
2. مقیاس محیط یادگیری ( قطب آکادمیک در برابر قطب عملی) 
3. مقیاس سبک رهبری (قطب هدایت دیگران دربرابرقطب هدایت شدن توسط افراد بالاتر) 
4. مقیاس ریسک پذیری ( قطب شانس دربرابر قطب امنیت) 
5. مقیاس جهت گیری گروهی  (قطب کارکردن به عنوان عضوی از یک گروه در برابر قطب کار کردن به صورت انفرادی).
ای سنج تفسیر کاملی از تست رغبت سنج استرانگ را فراهم کرده است.

این پرسشنامه در سال 1927 توسط استرانگ ساخته شد. هدف از ساخت این پرسشنامه کمک به افراد  در فهم رغبت هاي شغلي وهمچنین انتخاب انواع مشاغلي که احتمالاً در آنها احساس راحتي مي کنند است. جدیدترین نسخه آن دارای 291 ماده است در 6 بخش مشاغل(معلم ،جراح ، خلبان و...) دارای  107 ماده،  زمینه های موضوعی(ریاضی ، زیست شناسی، قانون و...) دارای 45 آیتم، فعالیت ها(آشپزی، تعمیر وسایل ، پرورش گل و گیاه و...) دارای 84 ماده، فعالیت های تفریحی (اردو رفتن، بسکتبال بازی کردن و...) دارای 29 ماده ، افراد (افسران نظامی، ورزشکاران ، دانشمندان و...) دارای 16 ماده و در نهایت ویژگی های شما (کار انفرادی را به گروهی ترجیح میدهم ، دوست دارم به عنوان عضوی از یک مجموعه کارم را انجام دهم و...) دارای9 ماده است. پاسخ ها در طیف 5 درجه ای لیکرت(بسیار علاقه مندم، علاقه مندم، بی تفاوت، علاقه مند نیستم، اصلا علاقه مند نیستم) تدوین شده اند. مقیاس های سبک فردی این پرسشنامه شامل 5سبک است که به شکل دوقطبی بودن تبیین شده است. با در این آزمون با یک تفسیر جامع اطلاعات کاملی را برای شما ارائه خواهیم داد:

نمودار موضوعات کلی

این بخش در شش حالت اطلاعات لازم را به شما خواهد داد. این شش بخش شامل اجتماعی، هنری، جستجوگری، قراردادی، متهور و واقع گرا می باشد. 

نمودار کلی تفسیر رغبت سنج تحصیلی - شغلی استرانگ

 

نمودار مجزا برای هر موضوع

همچنین برای هر بعد شش گانه گفته شده مشاغل و حرفه های متناسب با شما به طور مجزا ارائه می گردد.

نمودار مجزا تفسیر رغبت سنج تحصیلی - شغلی استرانگ

 

تشریح موضوعات متناسب با شما

در بخش بعدی به شرح موضوعات کلی متناسب با شما بر اساس سه اولویت اول تان خواهیم پرداخت. در این بخش برای هر اولویت متناسب شما، به این موارد خواهیم پرداخت:
الف- فعالیت های مورد علاقه
ب- نقاط قوت کاری
ج- ویژگی های شخصیی
د- محیط های کاری مناسب
د- اوقات فراغت و سرگرمی

 

بالاترین مقیاس های رغبت شغلی شما

در این بخش از میان 30 مقیاس رغبت اصلی پنج مقیاسی که در آن بیشترین نمره را کسب نموده اید را مورد بحث قرار می دهیم. 

بالاترین مقیاس های رغبت شغلی شما

همچنین در این بخش علاوه بر اطلاعات کلی در هر یکی از قسمت های پنجگانه شغل و حرفه مورد نظر را به شما خواهیم گفت. مثلا اینکه مدیر فروش ، بازیگر و یا وکیل دادگستری می تواند اولویت شما باشد:

نمونه تفسیر رغبت سنج تحصیلی - شغلی استرانگ

 

مقیاسهای سبک فردی

در این بخش به طور کلی سبک های زندگی شغلی شما را مورد بررسی قرار می دهیم. سبک کاری، محیط یادگیری، سبک رهبری، ریسک پذیری و مشارکت گروهی از جمله مواردی است که در این بخش به آن خواهیم پرداخت. این مقیاس ها به شما کمک می کند که به شناسایی عواملی بپردازید که در شغل شما تاثیرگذار خواهد بود:

نمونه تفسیر رغبت سنج تحصیلی - شغلی استرانگ - 2

 

رشته های و شغل های پیشنهادی

در انتهای این آزمون نیز به تفکیک رشته ها و شغل های پیشنهادی را به شما ارائه خواهیم  کرد.

بنابراین همانطور که ملاحظه شد در نهایت ما به شما کمک خواهیم نمود تا اطلاعات منسجم و دسته بندی دقیقی از خودتان در ذهن تان برای انتخاب بهتر رشته تحصیلی و یا شغل مناسب شکل گیرد. این اطلاعات بسیار مفید خواهد بود چرا که می تواند با سرنوشت شما گره خورده باشد.

 


خــرید آزمون    17,000 تومان 35,000 تومان

اشتراک گذاری

هزینه آزمون : 17,000 تومان
زمان تقریبی : 45 دقیقه
تعداد سوالات : 290 سوال
دسته بندی : آزمون های شغلی و سازمانی, آزمون های تحصیلی
برچسب ها : تست روانشناسی, تست روانشناسی آنلاین, مشاوره شغلی, مشاوره تحصیلی
رده سنی : بزرگسالان , نوجوانان
بازه سنی : 13 و بالاتر
تعداد دفعات انجام شده : 201
تعداد نظرات :
12


شماره تماس : 02144483904
آدرس ایمیل : info [ at ] esanj.ir