تست MBTI رایگان انجام بده جایزه ببر

تست MBTI رایگان انجام بده جایزه ببر

پست وبلاگی
لازمه ی تجارت، یک روح سخاوتمندانه است. مدت مطالعه: 1 دقیقه
ای سنج 11 دی 1398 مدت مطالعه: 1 دقیقه

لازمه ی تجارت، یک روح سخاوتمندانه است.

داستان تجارت دیوید بردلی

پدرم نسبت به تجارت بسیار خوش بین بود. من همیشه برایش توضیح می دادم که چقدر اشتباه فکر می کند. حتی الان هم معتقدم که تجارت همیشه صادقانه و خوشایند نیسست. با این حال هر گاه داستانی در این باره می شنوم، گوش هایم را تیز می کنم تا نکات ناب آن ها را بیاموزم.

داستانی که قصد دارم در این مقاله برای شما تعریف کنم درباره ی دیوید بردلی (David Bradley) است که بعد از شکست های فروان و از دست دادن بیزینس هاروارد، بالاخره توانست استعداد خود را پیدا کرده و از آن ها برای خلق وب سایت آتلانتیک استفاده کند.

David Bradley
آن چه بیش از همه مرا متعجب می کند، حواشی این داستان است. این یک مسئله ی طبیعی است که اکثر فارغ التحصیلان تجارت، عملکرد خود را به رسانه های دیجیتال محدود نکرده و در فضای حقیقی فعالیت های ثمر بخشی را در پیش می گیرند. اما چه چیزی او را از بقیه متمایز می کند؟ او در جواب این سوال صادقانه گفت آنچه را که در آن خوب بوده پیدا کرده و به آن چسبیده و در کنار آن مراقب پیشرفت دیگران و صدمه نزدن به آن ها بوده است.

تجارت

وی برای تشخیص استعداد خود، دو عامل کلیدی را مطرح می کند؛ نیروی تفکر و روحیه ی سخاوت!

او معتقد است که صداقت سبب می شود تا رهبران، کسب و کار پر رونق تری داشته باشند. تصور بردلی این است که زندگی خود مانند یک کسب و کار است و در تمام رویداد ها برای رشد بیشتر، اول باید روی خودت سرمایه گذاری کنی و همزمان مراقب باشی که با تصمیم هایت، چه تاثیری روی بقیه می گذاری! حرص و طمع گرچه در یک مدت محدود سبب موفقیت می شود اما در مدت طولانی به خاطر تاثیرات منفی که روی محیط پیرامون تان می گذارد، برای شما نیز آسیب زا است.

به یاد داشته باشید که این ها توصیه های فردی است پس از شکست های متعدد کاری توانست شرکتی با درآمد چشم گیر ایجاد کند.

در راستای آشنایی بیشتر شما با توانمندی ها و استعداد هایتان، تیم ای سنج اقدام به انتشار تست هوش چند گانه گاردنر کرده است. شما می توانید پس از انجام این آزمون، تفسیر منحصر به فرد خود را دریافت کنید.

 
 

 

 

چگونه روان درمانگر شویم؟
مشخصات شغلی مددکار اجتماعی
مبانی روانشناسی عوامل انسانی
۲۳ ویژگی شخصیتی که برنامه نویسان باید داشته باشند
معرفی پر درآمد ترین مشاغل ایران و دنیا
مهارت های نرم و سخت چیست؟
جوجه تیغی در استراتژی چیست؟
خط زمانی یا تایم لاین پروژه (Project Timeline) چیست؟
بوم مدل کسب و کار (Business Model Canvas) چیست؟
افیلیت مارکتینگ (همکاری در فروش) چیست؟
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید