تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

مدت مطالعه: 2 دقیقه
ای سنج 28 آبان 1400 مدت مطالعه: 2 دقیقه

دوران پساکرونا و آسیب هایی که باهامون می مونن

دوران پاندمی کرونا بدون شک تاثیرات مخربی بر زندگی افراد به جای گذاشته است. به طوری که عده زیادی همچنان درگیر آسیب های آن می باشند. کرونا خارج از مشکلات بزرگ در حیطه اقتصاد، آموزش و مناسک های مذهبی و ...، سبب مشکلات عدیده ای در سلامت روان شده است که باید در هر چه زودتر شناسایی و رفع شوند در غیر این صورت این آسیب ها تا پایان عمر در افراد باقی خواهند ماند.

بنابراین؛ قبل از این که خیلی دیر شود باید اهمیت سلامت روان و جسم در این دوران را در اولویت قرار دهیم و برای درمان آن اقدامات لازم را به کار ببریم.

در ادامه به بعضی از آسیب های دوران پساکرونا اشاره می شود:

  •  افسردگی 
  • حساسیت در ارتباطات 
  • انواع ترس ها و وسواسی ها 
  • دردهای سایکوسوماتیک
  •  ناامیدی
  •  و ...

متن ویدئو:

حدود یک سال و نیم پیش بود که یک مهمان ناخوانده موذی آمد و در جهان پخش شد و این آغاز پاندمی کرونا بود! در اوایل فکر می کردیم که سه چهار ماه دیگر همه چیز تمام می شود و به زندگی عادی بر می گردیم؛ یک سری هم اصلا آن را جدی نمی گرفتند و مشغول بغل، بوس و ماسک نزدن انتخابشان بود!
خلاصه که هرکسی به نوعی این بیماری را ایگنور می کرد اما هر چه جلوتر رفتیم، همه چیز جدی تر شد و تا همین الان که خیلی از اطرافیانمان به خاطر کرونا دیگر در کنار ما نیستند. دلمان روشن است که با وجود واکسن بالاخره با این قاتل مرموز خداحافظی می کنیم؛ اما داستان به همین جا ختم نمی شود!
تاثیرات بلند مدت این ویروس بیشتر از جسم به روح بازماندگان آسیب می زند؛ درست مثل اثرات جنگ تحمیلی بر افرادی که با تاثیرات آن در دوره سر کردند.
در این مدت از دوستان و بستگانمان که رابطه با آن ها حالمان را خوب می کرد، جدا شدیم و همین باعث افسردگی و حساسیت در روابط متقابل شده است.
مرگ بر روی زندگی ما سایه انداخت و همین باعث بروز رفتارهای وسواسی، ترس های مرضی و حتی روان پریشی شد. وضعیت معیشتمان به خاطر قرنطینه های پی در پی لطمه خورد و همین باعث افزایش پرخاشگری و اضطراب شد.

از تمام این ها که بگذریم، در این دوره درد های سایکوسوماتیک یعنی همان دردهایی که وقتی می رفتیم دکتر می گفت هیچی نیست و عصبی است کمی زیاد شد.

همه ی این ها را گفتم تا بگویم اگر حال روحی ات خوب نیست و برخی از مشکلاتی که از آن صحبت کردیم را داری، طبیعی است اما نباید حالت همین گونه باقی بماند!

باید برای تغییر شرایط تلاش کنیم!

تست نشانه های اختلالا روانی (scl90)، تمام مواردی که در موردش صحبت کردیم را در شما چک آپ می کند؛ نهایتا با توجه به پاسخ های شما، تفسیری کامل در هر زمینه به شما می دهد.
اگر نمره psdi شما در آزمون بالا بود، حتما طبق نکاتی که به شما گفتیم عمل کنید و در صورت پیشنهاد مراجعه به روان شناس لطفا آن را نادیده نگیرید.
یادتان باشد همان طور که لازم بود پس از ابتلا به کرونا 14 روز قرنطینه شوید، شاید لازم باشد مدتی را صرف سلامت روح و روان آسیب دیده خود ناشی از این ایام اختصاص دهید.

سلامت روان مقصدی نیست که یک روزه به آن برسید! یک سبک زندگی است که باید در مسیر آن قرار بگیرید.

برای شناخت بیشتر این دوران و آسیب های آن، لطفاً  کلیپ بالا را مشاهده کنید.

 براساس تست اختلالات روانی، می توانید تمام موارد و آسیب های مطرح شده در بالا را در خود چک کنید. در نهایت لطفاً دیدگاه و نظرات ارزشمندتان را با ما به اشتراک بگذارید.

اثر پیگمالیون چیست؟
چقدر خودت را می شناسی؟
خودشیفته ها را بهتر بشناسید
دوران پساکرونا و آسیب هایی که باهامون می مونن
آشنایی با اختلالات رایج جنسی
ماری جوانا و عوارضش رو بیشتر بشناسید
چه زمانی برای ازدواج آماده ایم؟
دیسیپلین فردی چطور اتفاق میفته؟
12 نشانه خطر در روابط عاشقانه
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید

سوالات متداول

  • آسیب های دوران پساکرونا کدام است؟

    • پرخاشگری، اضطراب، افسردگی، وسواس، ترس های مرضی و...
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید