تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

پست وبلاگی
آیا تغییر شخصیت امکان پذیر است؟! مدت مطالعه: 2 دقیقه
ای سنج 29 مهر 1398 مدت مطالعه: 2 دقیقه

آیا تغییر شخصیت امکان پذیر است؟!

تغییر شخصیت

فراد مختلف این روز ها علاقه ی زیادی به انواع آزمون های روانشناسی به خصوص تست شخصیت شناسی، از خود نشان داده اند. اما اگر بعد دریافت تحلیل های گوناگون عملکردتان در این آزمون ها، به این فکر کرده اید که چگونه می توان شخصیت خود را بهبود بخشید، تنها نیستید.

تحقیقات نشان داده است که همه ی ما تمایل به ایجاد و پرورش خصلت های خوبی مانند خوش بینی و مهربانی و همچنین کاهش ویژگی های نامطلوبی مانند بدبینی و عصبانیت را داریم. اما آیا تغییر شخصیت ممکن است یا اینکه ما باید به آن به چشم یک موجود ثابت و غیر قابل تغییر نگاه کنیم؟

مجله ی روانشناسی اجتماعی و شخصیت ادعا می کند که طبق تحقیقات، تغییر شخصیت و دستیابی به آن چیزی که فکر می کنیم، امکان پذیر است.

به شکلی خاص، گروهی از محققان دانشگاه متدیستین جنوبی به سرپرستی ناتان هادسون دریافتند افرادی که به طور جدی برای تغییر جنبه هایی از شخصیت خود تلاش می کنند، در بسیاری از مواقع در کسب نتایج مطلوب، موفق هستند.

تغییر شخصیت

آنها برای آزمایش خود، تعدادی از افراد را انتخاب کرده و از آن ها تست کوتاهی را که پنج بعد اصلی شخصیت را مورد سنجش قرار می داد، گرفتند؛ سپس از شرکت کنندگان خواستند تا یکی از آن ابعاد را انتخاب کرده و در طول پانزده هفته برای تغییر آن بعد تلاش کنند؛ متخصصان طی این مدت افراد را مطابق آن بعدی که انتخاب کرده بودند، با چالش هایی مواجه می کردند به این منظور که آن ها از منطقه ی آسایش خود خارج شده و تغییر کنند.

برای مثال از فردی که خواستار افزایش برون گرایی اش بود خواستند تا به مکان شلوغی رفته و به افراد آن جا سلام کند. در چالشی سخت تر از آن فرد خواسته شد تا خود را به آن ها معرفی کرده و از آن ها سوالاتی بپرسند.

بررسی شخصیت
محققان در طی این چالش ها قصد داشتند تا متوجه شوند که که آیا شرکت کنندگان با درگیر شدن در این موقعیت ها قادر به تغییر شخصیت خود هستند یا خیر.

آن ها پس از اتمام پانزده هفته به نتایج جالبی دست یافته بودند. همگی افراد در ابعاد انتخابی خود، رشد کرده بودند.

محققان دریافتند که صرف نظر از درجه ی سختی چالش ها، این مداومت افراد شرکت کننده بود که سبب تغییر آن ها شد. از این تحقیقات می توان نتیجه گرفت که تنها خواستن کافی نیست بلکه ما باید تصمیم بگیریم تا مطابق هدفی که داریم دائم در حال تلاش و تغییر باشیم.

بررسی ویژگی‌های شخصیتی شما، می‌تواند آگاهی خوبی جهت تغییر شخصیت در راستای بهبود و رشد آن بدهد. با انجام تست های شخصیت شناسی می توانید این موضوع را امکان پذیر کنید.

این تست‌ها طراحی شده اند تا جنبه های مختلف شخصیت شما را ارزیابی کنند. با به دست آوردن درک بهتر از شخصیت خود، می توانید نکاتی را که می خواهید در آن تغییرات مثبت بدهید، ایجاد کنید.

 
 

 

 

ارتباط بین تیپ شخصیتی و سطوح جاه طلبی
معرفی تیپ MBTI هر شخصیت در سریال بازی مرکب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و نحوه واکنش به تعریف و تمجید
ارتباط بین تیپ شخصیتی و حساس بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و محترم بودن
ارتباط بین تیپ شخصیتی و لمس فیزیکی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و خودکنترلی
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جنبه احمقانه فرد
ارتباط بین تیپ شخصیتی و روابط معیوب
ارتباط بین تیپ شخصیتی و جدی بودن
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید