تست MBTI رایگان انجام بده جایزه ببر

تست MBTI رایگان انجام بده جایزه ببر

پست وبلاگی
تاثیر دوستان بر درک موقعیت های استرس زا مدت مطالعه: 2 دقیقه
ای سنج 24 شهریور 1398 مدت مطالعه: 2 دقیقه

تاثیر دوستان بر درک موقعیت های استرس زا

زندگی سرشار از موقعیت های پر استرس می باشد؛ صورتحساب های پرداخت نشده، مسائل بهداشتی، تنش های شغلی و … همه این گونه هستند. گاهی  اوقات میزان این تنش ها به شدت افزایش پیدا می کند.
استرس نه تنها سبب بروز مشکلات جسمانی می شود بلکه سلامت روانی ما را نیز تهدید کرده و سبب کاهش طول عمر می شود. تحقیقات نشان داده است که استرس باعث افزایش فشار خون، کاهش  توانایی سیستم ایمنی در حفاظت از بدن، بروز مشکلاتی در خواب شده و ما را مستعد ابتلا به انواع بیماری ها می کند.
استرس
آیا دوران کودکی خود و زمانی را که نگران این بودید که هیولا به شما صدمه بزند را به خاطر  دارید؟ شما بعد از آن که بزرگ  تر شدید، در می یابید که هیولا واقعی نیست، مدتی بعدتر  متوجه شدید که هیولا  نمادی از مسائل  استرس زا است و نه جانوری دلهره آور که در زیر تخت شما زندگی می کند!
محققان راهکارهای  جدیدی برای کاهش  فشار ، موقعیت های اضطراب زا ارائه کرده اند؛ برخی از این روش ها بر تکنیک ارزیابی مجدد متمرکز شده اند؛ یعنی شما به بازبینی دوباره ی آن چالش پرداخته و مشاهده می کنید که چه انرژی اضافه را صرف آن کرده اید در صورتی که می توانستید آن را صرف رسیدن به اهدافتان بکنید.
 
اما راه حل دیگری نیز وجود دارد؛ اینکه ما برداشت مان را درباره ی موقعیت استرس زا تغییر دهیم و شرایطی ایجاد شود تا ما آن موقعیت را  کم استرس تر تخمین بزنیم.
حضور دوستان در کنار شما یکی از عواملی است که سبب کاهش تخمین شما از استرس زا بودن یک موقعیت می شود.
برای مثال در مطالعه ای از افراد خواستند تا مقدار شیب یک تپه را تخمین بزنند. افرادی که به همراه دوستانشان بودند، تصور می کردند که آن تپه شیب کم تری دارد.
استرس زا
در مطالعه ی دیگری تصویری از یک متهم را به افراد نشان دادند و از آن ها خواستند تا وضعیت جسمانی آن ها را تخمین بزنند؛ افرادی که تنها بودند تخمین بیشتری از وضعیت فیزیکی و نیرومندی آن شخص داشتند.
این مطالعات برای افرادی که در حال تجربه ی شرایط استرس زا بوده و به دنبال تسکین هستند چه معنایی دارد؟
شما باید توجه داشته باشید که تنها بودن در کنار افراد مختلف و داشتن رابطه با آن ها کافی نیست بلکه دوستانتان باید افرادی شجاع و خوش بین باشند تا تاثیر خوبی بر نگرش شما داشته باشند.
 
[kkstarratings]
جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید