تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

پست وبلاگی
سلامت عمومی GHQ مدت مطالعه: 2 دقیقه
ای سنج 24 شهریور 1398 مدت مطالعه: 2 دقیقه

سلامت عمومی GHQ

بهداشت روان از ملاک های مهمی است که هنگام بررسی سلامت یک جامعه، باید به آن توجه کرد زیرا نقش تاثیرگذاری در بهروه وری و پویایی جامعه دارد. بر طبق اساس نامه سازمان بهداشت جهانی، در تعریف”سلامت” علاوه بر توجه به عدم وجود بیماری و معلولیت باید دارا بودن رفاه از نظر جسمانی، روانی و اجتماعی را نیز جز ملاک های اصلی قرار دهیم. از نظر کاپلان و سادوک، سلامت روان آن حالت بهزیستی است که افراد قادر می باشند به راحتی درون اجتماع زندگی کرده و به فعالیت هایشان بپردازند و همچنین پیشرفت ها و خصوصیات شخصی، برایشان رضایت بخش می باشد.

سلامت عمومی
زیستن در جامعه ای با ملاک های نهادینه شده که افراد را مجبور می کند تا برای پیشبرد اهدافشان، به گونه ای متفاوت با خود واقعی شان رفتار کنند، استرس های مداوم ناشی از عدم ثبات شرایط اقتصادی که اشخاص را با ابهام فراوانی درباره ی آینده ی خود روبرو می کند، گسترش فضای مجازی و احاطه ی آنها با سیلی از اخبار خوشایند و ناخوشایند و هزاران اتفاق دیگری که در این شرایط شاهده آن هستیم، همه از عواملی هستند که سبب به خطر افتادن سلامت جسمی و روحی افراد می شوند. در این شرایط خود شناسی یکی از کارهای مهمی است که شما می توانید جهت بهبود سلامت روان و همچنین تحقق خود انجام دهند زیرا سلامت روان بر نحوه ی تفکر، احساس و عملکرد افراد تاثیر گذار می باشد.


تست افسردگی آنلاین با تفسیر کامل در سایت آزمون های ای سنج


شناخت بیشتر شما از خود و به دنبال آن بازبینی افکار غیر منطقی تان، آگاهی از علائم جسمانی و روانی که خبر از وجود مشکلی در سلامت عمومی تان را می دهد، از فعالیت هایی هستند که سبب می شوند تا مسائلی را که سبب تهدید سلامت عمومی و بروز نگرانی و تنش می شوند را شناسایی کرده و شیوه ای صحیح را در جهت مقابله با آن ها اتخاذ کنید.
سلامت روان به افراد اجازه می دهد تا به پتانسیل های خود تحقق ببخشند، با استرس های خود کنار بیایند، کار مولد انجام داده و در بهبود اوضاع جوامع خود سهم معناداری داشته باشند.

سلامت
و اما تیم ای سنج در راستای کمک به شما جهت شناخت بهتر خود و تلاش برای ارتقای سلامت عمومی تان، تست سلامت عمومی GHQ را معرفی می کند. این پرسشنامه در سال ۱۹۷۲ توسط گلدبرگ و هیلر با هدف سنجش میزان سلامت عمومی افراد طراحی شده است. این پرسشنامه شامل ۲۸ سوال می باشد که سلامت عمومی را در بعد های علائم جسمانی، اضطراب، اختلال خواب، اختلال در عملکرد اجتماعی و افسردگی شدید می سنجد.

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید