تست MBTI با تفسیر پیشرفته بصورت رایگان منتشر شد.

تست MBTI با تفسیر پیشرفته بصورت رایگان منتشر شد.

تست MBTI با تفسیر پیشرفته بصورت رایگان منتشر شد. تست MBTI با تفسیر پیشرفته بصورت رایگان منتشر شد.
مدت مطالعه: 1 دقیقه
ای سنج 31 مرداد 1400 مدت مطالعه: 1 دقیقه

تکنیک قلعه حافظه برای افزایش حافظه

یکی از دغدغه های مهم افراد، داشتن یک حافظه قوی می باشد. به طوری که در طول شبانه روز، موضوعات مختلف را کمتر فراموش کنند و بتوانند از طریق یادگیری های روز افزون دانش و اعتماد به نفس خودشان را ارتقاء دهند. در هر صورت تکنیک های مختلفی برای افزایش حافظه وجود دارد که از طریق آن افراد با به کار گیری و بهره مندی از راهکارهای مختلف حافظه خود را تقویت می کنند. شما زمانی که حافظه خودتان را تقویت می کنید به راحتی می توانید شماره تلفن های مختلف یا اتفاقاتی مربوط به گذشته و یا اصلا لیست خرید روزانه خودتان را به راحتی به یاد می آورید.

در ادامه می خواهیم در مورد یکی از تکنیک های افزایش حافظه یعنی تکنیک قلعه حافظه صحبت کنیم. این تکنیک، از زمان های خیلی قدیم هم استفاده می شده است. در این تکنیک شما چشم هایتان را می بندید و یک محیط مثل محل کارتان را تصور می کنید. در ادامه یک تصویری ذهنی از چیزی که می خواهید را به خاطر بیاورید. پس از جای گذاری اطلاعات و مواردی که می خواهید آن ها را به یاد بیاورید، قلعه حافظه تشکیل می شود. در نهایت بعدها هر وقت می خواهید چیزی را به یاد بیاورید باید به این قلعه حافظه برگردید.

 

برای شناخت بیشتر  تکنیک قلعه حافظه، لطفاً  کلیپ بالا را مشاهده کنید.

  آیا تا به حال از این تکنیک برای افزایش حافظه خود استفاده کرده اید؟ لطفا تجربیات ارزشمند خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید