تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

پست وبلاگی
ابر قهرمان خود باشید مدت مطالعه: 2 دقیقه
تارا علی احمدی 09 خرداد 1399 مدت مطالعه: 2 دقیقه

ابر قهرمان خود باشید

برای ابر قهرمان شدن لازم نیست حتماً قدرت ماورایی داشته باشید؛ اگر بدانید که هرکاری از شما ساخته است و چیزی نمی تواند شما را از رسیدن به خواسته هایتان برگرداند، شما یک ابر قهرمان هستید! و برای شروع، فقط کافی است به خود اعتماد کنید!
حتما تا با حال زیاد شنیده اید که عزت نفس و اعتماد به نفس دو اصطلاح جدا و متفاوت از هم هستند؛ اما موضوع ما اینجا پرداختن به تفاوت های آن ها نیست بلکه هدفمان فقط شناخت راه کارهایی برای به دست آوردن حسی بهتر در درون شما، نسبت به خودتان است.

عزت نفس چیست؟

ریچارد بدنارد، تحقیقات زمینه ای درباره ی عزت نفس به سازمان روان پزشکی آمریکا ارائه کرد که در آن اظهار داشت عزت نفس چیزی فراتر از حس ارزشمندی در انسان است. او در تحقیقات خود مشاهده کرد که عزت نفس افراد در اثر بروز چالش ها و مشکلات زندگی، و دست و پنجه نرم کردن با آن ها افزایش می یابد.
مشاهده توانایی مدیریت و مقاومت خودمان در مسائل زندگی، به ما احساس رضایت می بخشد، حتی اگر خود را پیروز آن موقعیت ها ندانیم.
سیستم دفاعی ما به طور خودکار برای اجتناب از موقعت های سخت و دردناک طراحی شده است و معمولاً ذهن ما در تلاش است تا از شرایط دشوار دوری کند. اما اگر شاهد استقامت خود در مسائل دشوار، و مبارزه با مشکلاتمان باشیم، حس عزت نفس و ارزشمندی در ما افزایش چشمگیری خواهد یافت. پس زمانی که اتفاقات بد، ناخواسته وارد زندگی شما می شوند اقتدار خود را حفظ کنید و برای حل آن ها بکوشید.
همیشه منظور از موقعیت های سخت، موقعیت های پر از ابهام نیست؛ گاهی برای بهزیستی، بهبود کیفیت زندگی و ارتقا شخصیتمان آن را انتخاب می کنیم تا خود را محدود کنیم. ممکن است در ذهنتان بگویید چه کسی اینکار را می کند؟
مسئله حتما نباید خیلی هم پیچیده باشد:” مثل ترک سیگار، عادت به ورزش، انجام پروژه ها و تکالیف، عادت به مطالعه، کنترل خشم، و بسیاری از مسائل دیگری که ممکن است در ذهنتان وجود داشته باشد.

اعتماد به نفس

اعتماد به نفس

 

کار امروز را به فردا مسپار!

اگر سختی تغییر و استقامت در آن را همین حالا تجربه کنید، بعداً با گذشت زمان در آسایش خواهید بود و فرصت استراحت پیدا می کنید؛ اما اگر آن را پشت گوش بیاندازید و برای امروز خود آرامش را انتخاب کنید، بعد از گذشت مدتی، سختی با شدت بیشتری به سراغ شما خواهد آمد.
برای مثال اگر ترک سیگار را فرض بگیریم، به تعویق انداختن سختی آن فقط جسم ما را مریض تر و همچنین بیشتر از قبل به نیکوتین وابسته می کند. یا مثلاً در انجام تکالیف و پروژه ها، ممکن است آسایش الان، به قیمت اتمام وقت تحویل کار، یا کاهش سطح کیفیت آن تمام شود.

اعتماد به نفس چیست؟

اعتماد به نفس به چه معناست؟ نفس به معنای خود و خویشتن است. پس اعتماد به نفس باید به معنای اعتماد به خود باشد.

عزت نفس

عزت نفس

 

وقتی در رابطه با معنای کلمه ی اعتماد می اندیشید چه چیزهایی در ذهن شما تداعی می شود؟
⦁ وقتی از اعتماد به کسی صحبت می کنیم، یعنی می دانیم که از طرف او آسیبی ما را تهدید نکرده و هرگز به ما صدمه ای نمی زند. پس کاری کنید که به خودتان صدمه وارد نکنید تا بتوانید معتمد خود باقی بمانید. نتایج کارها و اعمالتان را قبل از انجام آن ها بررسی کنید و ترجیحاً خود را در موقعیت های آسیب زا قرار ندهید.
⦁ وقتی به کسی اعتماد داریم یعنی می دانیم با ما خوب برخورد می کند و به ما توهین نخواهد کرد. همچنین لازم به ذکر است که اگر دوست، یا همسرتان، همانگونه که می خواهید و دوست دارید با شما برخورد کند، مطمعناً برای همیشه رابطه پایدار بوجود خواهد آمد.
⦁ اعتماد به افراد از سر پایبندی آنان به وعده هایشان شکل می گیرد. پس به قول هایی که به خود می دهید عمل کنید. سر حرف خود بایستید و کاری کنید که در ذهنتان با احترام و قابل اعتماد شناخته شوید.

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید