تست هوش IQ ریون را هم اکنون انجام دهید

تست هوش IQ ریون را هم اکنون انجام دهید

تست هوش IQ ریون را هم اکنون انجام دهید تست هوش IQ ریون را هم اکنون انجام دهید
افسردگی مدت مطالعه: 2 دقیقه
ای سنج 31 تیر 1398 مدت مطالعه: 2 دقیقه

افسردگی

متاسفانه امروزه روحیه افسردگی در جامعه آنقدر افزایش پیدا کرده است که به راحتی افسردگی را به عنوان یک روحیه بهنجار و عادی در جامعه تلقی می کنند و متقابلاً کسانی که از این روحیه به دور می باشند و دارای روحیه ای شاداب و لبانی خندان هستند را به عنوان اشخاصی بی درد یا الکی خوش یا حتی در بعضی از جمع ها این افراد پر انرژی را به  عنوان کسانی معرفی می کنند که قرص های شادی آور مصرف می کنند. بنابر این صحبت ها، پیداست که شادی در جامعه مدت هاست که غیبت  خورده است و جای آن را غم و اندوه گرفته است.

افسردگی

افسردگی

به هر حال امروزه افسردگی را به عنوان شایع ترین بیماری های روانی در جهان محسوب کرده اند. به نقل از سازمان بهداشت جهانی ۳۵۰ میلیون نفر که ۵ درصد جمعیت کل جهان را تشکیل می دهند از بیماری افسردگی رنج می برند. در آمریکا نیز ۱۶ میلیون نفر به افسردگی دچار هستند و تقریبا تنها یک سوم آنها با استفاده از داروهای ضد افسردگی و سایر روش های درمانی درمان می شوند. و اما آمارها در کشور ایران  حاکی از شیوع روزافزون افسردگی در کشور است. به گفته‌ی وزیر بهداشت به نقل از همشهری آنلاین، بیش از ۱۲درصد مردم ایران افسرده هستند. که البته به یقین این آمار دقیقی نمی تواند باشد گرچه از سویی گفتن آمار میزان افسردگی  در هر کشوی می توانند تاثیر منفی بر سایر افرادی که در صحت و سلامت به سر می برند داشته باشد.

افسردگی

افسردگی

نکته ای که در ادامه باید به آن اشاره کرد این موضوع است که ما نباید ناراحتی های معمولی که در طول روز پیش می آید را با بیماری افسردگی اشتباه بگیریم و آنقدر نگران وضعیت مان بشویم که بخواهیم هر چی زودتر به درمان افسردگی مان بپردازیم. بنابراین ما باید بدانیم که علائم افسردگی چیست.  به هر حال برای هر یک از ما پیش آمده است که یک مرتبه چیزی که مورد علاقه مان است را از دست بدهیم مثلاً در نظر بگیرید بعــد از ســالها کار و فعالیــت روزانــه شــغلمان را بــه یکبــاره از دست بدهیم. یا یک مرتبه کسی را که خیلی دوست داریم را از دست می دهیم یا یک مرتبه دچار ورشکستگی اقتصادی شویم. طبیعی است که مدتی دل و رمق زندگی کردن را از دست می دهیم، صبح ها با بی انگیزگی از خواب بیدار می شویم و حوصله ارتباط با دیگران را نداریم. باید گفت ایـن ناراحتـی ها، بخشـی طبیعـی از انسـان بـودن مـاسـت و برای یک مدتی تا زمانی که با مساله کنار بیاییم و یا مساله حل شود، امــری عــادی تلقی می شود. بنابراین همچنان که گفته شد نباید به راحتی به خود برچسب افسردگی بزنیم. تنها زمانی که حالت افسردگی طولانی شود و متوجـه شـویم کـه روی زندگـی ما بـه صـورت قابـل توجهـی تاثیـر گذاشـته اسـت، باید آن را جدی بگیریم و در صورت لازم به نزد روان شناس برویم و با دادن تست افسردگی از وضعیت روحی خود باخبر شویم. تست افسردگی سبب می گردد که علائم افسردگی در ما شناسایی شود.  و با کمک روان شناس شروع به درمان هر یک از علائم بکنیم.   همچنان که مطالعات نشان داده است افسردگی قابل درمان است. در واقع با درمان مناسـب، ۸۰ درصد افراد افـسرده، احساس بهتری دارند و یا اینکه این علائم را دیگر تجربه نمی کنند.

 

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید