تست MBTI رایگان انجام بده جایزه ببر

تست MBTI رایگان انجام بده جایزه ببر

پست وبلاگی
4 ویژگی افرادی که خودآگاهی بالایی دارند مدت مطالعه: 1 دقیقه
ای سنج 03 اسفند 1398 مدت مطالعه: 1 دقیقه

4 ویژگی افرادی که خودآگاهی بالایی دارند

۱-این افراد سعی می کنند تا هنگام گفتگو به جای جواب دادن مداوم و ابراز بیش از اندازه ی خود، گوش کنند. در واقع چنین اشخاصی گوش نمی کنند که جواب دهند بلکه می شنوند تا درک کنند.
۲-افرادی که از خودآگاهی بالایی برخوردار هستند، نسبت به احوالات و هیجانات خود توجه بیشتری دارند. آن ها به طور مداوم الگو های فکری خود را رصد کرده و بهبود می بخشند. در واقع کنجکاوی آن ها باعث می شود تا الگو های بیشتری را بشناسند؛ در نهایت فهم الگوها منجر به تغییر رفتار آن ها و ایجاد تفکرات جدید می شود.
نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که گاهی اوقات افراد خود کشف این الگوها را به وسیله ی اعمالی مانند انتقاد بیش از اندازه از خود و تخریب کردن توانایی هایشان سرکوب می کنند. این کار باعث می شود تا کنجکاوی شما کاهش یافته و انگیزه تان جهت ایجاد عادت های درست، کم شود.

خودآگاهی

خودآگاهی

اگر شما فردی هستید که مدام از خود تخریب می کنید، بهتر است آرام آرام این کار را ترک کنید. الگوهای درونی زیر رفتار های خود را شناخته و با خود مهربان تر باشید. حتی بسیاری از اوقات لازم است تا نحوه ی صحبت کردنتان را با خود تغییر دهید.
۳-این افراد در زمینه های گوناگون برای خود نظام ارزشی تدوین کرده و سعی می کنند تا طبق آن رفتار کنند.

آگاهی
۴-وقتی بازخوردی به آن ها می دهید، این افراد از انتقادی که کرده اید بسیار استقبال می کنند.
نکته ای که در آخر لازم است تا به شما گوش زد کنم این است که ذهن مانند یک مخزن نیست که دائماً در حال پرشدن باشد؛ بلکه مثل آتشی است که باید شعله ور شود.

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید