تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

پست وبلاگی
هنر تحقق خود مدت مطالعه: 2 دقیقه
ای سنج 23 آبان 1398 مدت مطالعه: 2 دقیقه

هنر تحقق خود

همه ی ما در زندگی روزای خود، دست به رفتار هایی می زنیم که سبب فاصله گرفتن ما از خود واقعی مان می شوند.این رفتار ها، خود تخریب گری نام دارند. بسیاری از مواقع، افراد متوجه آسیب این رفتار نیستند و تصور می کنند این گونه واکنش ها، کلید رسیدن به موفقیت می باشد. رفتار هایی مثل صدمه به خود، تاخیر در شروع روند درمانی، عدم تلاش برای رژیم غذایی صحیح و رسیدن به وزن مطلوب، خود سرزنش گری های بسیار، استفاده از مواد مخدر، ماندن در روابط عاطفی نادرست، عدم برنامه ریزی برای آینده؛ از این قبیل اعمال می باشند.
ما در این مقاله سعی داریم تا منشاء این تمایلات را توضیح دهیم و در روز های آینده به بیان راهبرد هایی جهت مقابله با آن بپردازیم. شما با شناخت این رفتار ها و تلاش برای حل آن ها قادر خواهید بود، خود را به تمامیت زندگی کرده و پتاسیل های خود را محقق سازید.
۱-کمال گرایی و تمایل به کنترل
یکی از دلایلی که افراد جهت توجیه خود تخریب گری شان بیان می کنند، نیاز به کمال و کنترل است. خود تخریب گری یکی از کارهایی است که توهمی با این محتوا که ” اگر کمی بیشتر تلاش کنی، همه چیز مطابق میل تو خواهد شد.” را به ما القا می کند. روانشناسان اجتماعی معتقدند این استراتژی خود یکی از علت های کاهش عزت نفس می باشد. همچنین این رفتار به سبب ظاهر اغوا کننده ی خود، صدمات پنهانی زیادی را برای افراد به همراه دارد؛ برای مثال ممکن است فرد مبتلا به اهمال کاری شود.

برای سنجش میزان کمال گرایی، می توانید از تست کمال گرایی هیل استفاده کنید.

کمال

مربی من که یک تحلیل گر یونگی است، همیشه به من یاد آوری می کند که داشتن یک شخصیت کامل آسان تر از یک شخصیت واقعی و اصیل است! اما این یک راه حل کوتاه مدت بوده و قابل اتکا نیست. زیرا ما نیاز داریم تا خود واقعی را محقق کنیم. گرچه این کار نیازمند مسئولیت پذیری و تلاش زیاد است اما ما می توانیم با کوشش، صبر، ریسک کردن، تحمل رنج؛ در نهایت به جایی برسیم که از “خود تخریب گری” رها شده و یاد بگیریم که چگونه اصیل باشیم.
۲-خود سرزنش گری
یکی از عواملی که منشاء خود تخریب گری است، انتقاد درونی دائم از خود است. همه ی ما صداهایی را که در دوران مختلف زندگی مان، از ما انتقاد کرده اند را درونی سازی کرده ایم و در مواقع مختلف حتی اگر کسی وجود نداشته باشد که آن ها را به ما بگوید، خودمان آن ها را تکرار می کنیم؛ زیرا این طور تصور می کنیم که با این کار قادر خواهیم بود که دیگر اشتباه نکنیم یا اینکه دنیا را برای خود جای امن تر و قابل پیش بینی تری بکنیم. ما به طور ناخودآگاه قصد داریم تا با این کار از شرمندگی، درد و رنج و آسب های احتمالی از خود محافظت کنیم؛ در حالی که هیچ یک از ما به این مسئله توجه نداریم که به چه قیمت؟ ما حتی اگر قادر باشیم تا این امنیت را حفط کنیم، آن را به بهای بسیار بالایی به دست خواهیم آورد وقیمت آن محروم کردن خود از تجربیات جدید و ارزشمند و خاموش کردن قدرت خلاقیت در وجودمان، است.

دوگانگی
۳-دوگانگی
خود تخریب گری همچنین ریشه در محیطی که در آن رشد می کنیم، نیز دارد؛ احساسات متناقضی درباره ی تغییر؛ ترکیب عجیب و غریبی از رشد و ضرر! اگر به ادیسه نگاهی بیندازیم قادر خواهیم بود تا دلهره آمیز ترین دوگانگی و وفاداری را درک کنیم؛ هنگامی که ادیسه در دریا گم شد و تقریباً همه مطمئن بودند که او کشته شده است، پنه لوپه، همسر او با دوختن کفن و به نمایش گذاشتن آن، پاسخ منفی خود را به خواستگارش اعلام می کند. اگرچه او با این کار تعهد و وفاداری خود نسبت به همسرش را نشان می دهد اما ما قادر هستیم دوگانگی را بین این لحظات، به زیبایی مشاهده کنیم؛ پژواکی در لحظات قهرمانانه برای خنثی کردن حرکات ما به سمت جلو.

تست های خود شناسی یکی از ابزار های بسیار کارآمد در فرآیند تحقق خود می باشند؛ انجام این گونه آزمون ها به شما دید بسیار مناسبی جهت شناخت خود و آگاهی از نقاط ضعف و قوتتان می دهد. شما می توانید از طریق سایت ای سنج، این تست ها را به صورت رایگان انجام داده و تفسیر منحصر به فرد خود را دریافت کنید.

 
 

 

 

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید