تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

پست وبلاگی
جنسیت زدگی را از ریاضیات دور نگه داریم! مدت مطالعه: 1 دقیقه
ای سنج 10 آذر 1398 مدت مطالعه: 1 دقیقه

جنسیت زدگی را از ریاضیات دور نگه داریم!

برای افرادی که هنوز ادعا می کنند زنان به سبب تفاوت های بیولوژیکی که دارند، قادر به فعالیت در شغل هایی که در این زمینه وجود دارد، نبوده و خوب عمل نمی کنند: اجازه دهید که ادعا های نادرست با شواهد بی پایه از بین بروند!

ریاضیات
در اوایل این ماه، محققان پژوهشی را منتشر کردند که نشان می داد عملکرد عصبی دختران و پسران در هنگام انجام فعالیت ها ی ریاضی، به طور قابل توجهی مشابه است. آنها از تصویر برداری تشدید مغناطیسی کارکردی (fMRI) برای انجام مشاهدات خود استفاده کردند. پژوهشگران گروهی از کودکان سه تا ده سال را انتخاب کردند و فیلمی با محتوای ریاضی ساده به آن ها نشان دادند؛ سپس به وسیله ی تصویر برداری fMRI عملکرد مغز هر کودک را با کودک همسن خود و همچنین با فرد بزرگسال تر مقایسه کردند. تصاویر بدست آمده از جریان مغزی کودکان نشان می داد کودکانی که دارای بلوغ عصبی بیشتری بودند، تصاویر مغزی آن ها مشابه افراد بزرگ تر بود.

جنسیت زدگی در ریاضیات

ریاضیات

آن ها در طی مطالعات خود هیچ تفاوتی بین عملکرد مغز دختران و پسران همسن پیدا نکردند؛ تحلیل های آن ها نشان داد که فعالیت مغزی کودکان در حین تماشای آن فیلم کاملاً شبیه به هم بود؛ یعنی نواحی مشابهی از مغز در دختران و پسران به یک اندازه فعالیت می کردند.
در پایان آمار های بدست آمده از تعامل بلوغ عصبی و مهارت های ریاضی در دختران و پسران نشان داد که تفاوت های جنسیتی در حوزه های ریاضیات از تفاوت های بیولوژیکی آن ها نشات نمی گیرد؛ بلکه احتمالاً باید عامل محیط را نیز مورد مطالعه و بررسی قرار دهیم.

درباره نویسنده

دکتر سامانتا جونز (Samantha Joense) پزشک و عصب شناس می باشد. او تحصیلات تکمیلی خود را در دانشگاه کالیفرنیا سپری کرده است.

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید