تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

پست وبلاگی
پنج راه برای سامان بخشیدن به زندگی خود مدت مطالعه: 1 دقیقه
ای سنج 26 آذر 1398 مدت مطالعه: 1 دقیقه

پنج راه برای سامان بخشیدن به زندگی خود

فرآیند زندگی، شباهت زیادی به رانندگی دارد. همان طور که هنگامی رانندگی، تا زمانی که از مسیر منحرف نشده اید و جاده هموار است احساس آرامش می کنید، در زندگی روزانه ی خود نیز تا هنگامی که روان شما از تعادل روانشناختی خارج نشده است، مضطرب نبوده و از آرامش کافی برخوردار هستید.
اما زمان هایی نیز ممکن است بنا به مسائلی که در زندگی برایتان رخ می دهد، احساس بی نظمی و سرگردانی کنید و این مسئله سبب کاهش کارایی شما شود.

سامان بخشیدن به زندگی
ما در این مقاله قصد داریم تا پنج راه برای سامان بخشی دوباره به زندگی تان ارائه دهیم.
۱-تعامل مثبت و سازنده با خود
گاهی اوقات باید در زندگی مکث کرده و به مشاهده ی احساساتتان بپردازید. از خود بپرسید به کجا می روید؟ چه احساسی از عملکردتان دارید؟ جای چه اهدافی را در زندگی تان خالی می بینید؟ این خود اندیشی شما را به سمت مثبتی هدایت می کند؛ شما با این کار از احساسات و افکار منفی خود آگاه شده و سعی می کنید تا فعالیت هایی جهت کنترل آن ها انجام دهید.
۲-اتفاقات و دارایی های مثبت خود را بشمارید.
به جای تمرکز روی آن چه که از دست داده اید، به اتفاقات مثبت زندگی و دستاوردهایتان بیندیشید. هنگامی که به گذشته می نگرید، خود را بابت اشتباهات و کم کاری هایتان ببخشید.

قدردان لحظات خوشایند خود، انسان های الهام بخش ورویداد های مثبت زندگی تان باشید.
۳-به خود استراحت دهید.
اندکی فاصله گرفتن از اتفاقات روزمره و مشاهده ی مسائل از زاویه ی دید متفاوت، شما را در مدیریت اوضاع، کمک بسیاری به شما می کند.
۴-گذراندن زمان با عزیزان خود
بسیاری از اوقات ما به بهانه ی مشکلاتی که داریم از گذراندن زمان با خانواده و دوستانمان سر باز می زنیم؛ اما نکته ی مهم اینجاست که گذراندن زمان با عزیزانمان یکی از راهکار های بسیار مناسب جهت یکپارچه کردن ذهن است.

اولویت بدی ارزش ها
۵-ارزش هایتان را اولویت بندی کنید.
شناختن اولویت ها یکی از نکات مهمی است که باید به آن توجه کنیم. هنگامی که ما در زندگی روزانه ی خود و تعاملاتمان از نظام ارزشی که برای خود تعریف کرده ایم دور می شویم، اضطراب و تنش فراوانی را تجربه می کنیم؛ برای همین مشخص کردن نظام ارزشی و توجه به آن ها یکی از کارهایی است روان شما را متعادل کرده و سبب می شود تا آرامش بیشتری داشته باشید.

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید