تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

پست وبلاگی
روابط مادر و دختر مدت مطالعه: 2 دقیقه
محسن گلکار 30 اردیبهشت 1399 مدت مطالعه: 2 دقیقه

روابط مادر و دختر

رسانه های جدید و شبکه های تلویزیونی اغلب نوعی از روابط افراطی بین دختران و مادران را نشان می دهندکه در واقعیت اکثر دختران و مادران از این روابط بیزار هستند. یعنی یا دختران و مادرانی را نشان می دهند که شدیداً از همدیگر فاصله دارند و یا خیلی به همدیگر وابسته هستند که هر دو نوع این می تواند تاثیر بدی بر رابطه دختر و مادر بگذارد.

مطمئناً صمیمیت و ارتباطات نزدیک مساله ایست که اکثر مادران خواهان آن هستند که در رابطه خود و دخترانشان باشد. ولی نکته ای که اینجا قابل توجه است این قضیه می باشد که صمیمت و ارتباطات نزدیک باید تا حدی باشد که مرزهای بین دو نسل مادران و دختران از بین نرود و احترام همچنان به عنوان یک سنت برقرار باشد. دخالت بیش از حد مادر به زندگی دختر سبب وابستگی دختر می شود در نتیجه زمانی هم که دختر ازدواج می کند باز هم همان وابستگی در طول زندگی متاهلی وجود دارد که مسلماً این می تواند اعتماد به نفس دختر را کاهش دهد. زمانی که دختر مدام به این فکر کند که باید حتما رضایت مادر را به دست بیاورد  و بر این باور باشد که همه اعمالش زیر چشم مادرش مورد بررسی قرار می گیرد نمی تواند تصمیمات مورد علاقه اش را بگیرد. مادران باید این نکته را بدانند اگر می خواهند دخترشان در زندگی بهترین تصمیم ها را بگیرند باید اعتماد به نفس بالایی داشته باشند.

فرزند

فرزند

مادران نباید به روابط اجتماعی دختران خود به صورت خیلی اجبارگونه سرک بکشند و آنها را تحت اجبار قرار دهند که با چه کسی ارتباط داشته باشند و با چه کسی دشمن باشند و از چه کسی پشتیبانی و حمایت کنند.  به هر حال فقط به این دلیل که مادران یک کودک را به دنیا آورده اند، حق ندارند که زندگی دختر را تحت کنترل و بازرسی قرار دهند . ولی می توانند با یک ارتباط دوستانه آگاهی های لازم را به فرزندش گوشزد کنند. به هر حال کنترل های بیش از حد سبب افزایش شکاف روحی بین دختران و مادران می شود. مادران باید به اندازه کافی به دختران خود اعتماد کنند تا اجازه دهند تصمیمات خود و اشتباهات خودشان را درک کنند، اگر می خواهید دخترتان به شما اعتماد کند، باید به او اعتماد کنید تا زندگی خود را به دست آورد.

نکته ای که باید اینجا اشاره کرد این است که بعضی از مادران در تلاش هستند که رابطه مادر و فرزندی را به رابطه دو دوست واقعی تبدیل کنند و گاهی آنقدر غرق این مساله می شوند که واقعا احساس می کنند که مادر و دختری وجود ندارد بلکه دو دوست واقعی هستند. مادران این نکته را فراموش می کنند که حتی اگر نزدیک ترین رابطه را با دختر برقرار کنید باز هم شکاف و تفاوتی وجود دارد. یعنی حداقل شکافی بین دو نسل همیشه وجود دارد و این حداقل شکاف سبب می گردد که دختر گاهی اوقات ترجیح بدهد یک دوست هم سن و سال واقعی برای درد و دل داشته باشد. بنابرین مادران نباید خود را به جای دوست و همکلاسی به دخترشان جایگزین کنند چرا که سبب دلزدگی دختران می شود.

[kkstarratings]

دکتر سوزان دگگس-سفید

درباره نویسنده: 

دکتر سوزان وایت(Suzanne Degges-White) : استاد و رئیس بخش مشاوره در دانشگاه ایلیوی با تحصیلات عالی می باشد او یک مشاور حقوقی است و بر افراد و خانواده هایی که در حال تغییر هستند تمرکز دارد. نویسنده کتاب بررسی روابط زنان در خانواده ها و دوستان می باشد.

 

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید