تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

چرا برخی از افراد دروغ می گویند؟ مدت مطالعه: 1 دقیقه
ای سنج 25 بهمن 1398 مدت مطالعه: 1 دقیقه

چرا برخی از افراد دروغ می گویند؟

احتمالاً در روابط خود با افراد دیگر زمان های زیادی متوجه شده اید که آن ها در بیان خود از صداقت کافی برخوردار نیستند؛ من در این مقاله سعی دارم تا به شما توضیح دهم که به چه دلیل انسان ها تصمیم می گیرند حقیقت را بیان نکنند.
-بعضی از افراد تصور می کنند که راست گفتن باعث می شود تا کنترل شرایط را از دست داده و اتفاق ناخوشایندی برایشان رخ دهد.
-گروهی از افراد به دلیل عواملی مثل مهر طلبی و ترس از ناامید کردن طرف مقابل، تصمیم می گیرند تا به هر صورتی که هست، حتی با دروغ گفتن، رضایت طرف مقابل خود را جلب کنند.

دروغ
-گاهی وقت ها دروغ گفتن شکلی مانند یک زنجیر به خود می گیرد؛ برای مثال فرد یک دروغ کوچک می گوید، بعد برای اینکه آن دروغ مشخص نشود، مجبور است تا باز هم دروغ بگوید. برای همین روانشناسان همیشه توصیه می کنند که هیچ وقت دروغ نگویید؛ اگر زمانی تصور کردید که گفتن حقیقت ممکن است سبب بروز اتفاق ناخوشایندی شود، از طرف مقابل خود خواهش کنید تا در زمانی دیگر، درباره ی آن صحبت کنید.

دروغگو

دروغ گویی

-برخی از افراد آنقدر برای خود توجیهات مختلفی ذکر می کنند که اصلا باور ندارد چیزی که می گویند حقیقت نیست.
-بعضی از افراد خیال پردازی ها و آرزو های خود را به جای حقیقت بیان می کنند.
-دروغ گفتن برای بعضی از آدم ها به یک عادت تبدیل شده است؛ آن ها خیلی اوقات در جایی که حقیقت ضرری به آن ها نمی رساند نیز تمایل دارند که دروغ بگویند.
اگر شما جزء افرادی هستید که فرد مقابلتان زیاد دروغ می گوید، بهتر است رابطه ی خود را با چنین افرادی مدیریت کرده و کاهش دهید؛ چرا که این افراد تاثیر نامطلوبی روی سلامت روان شما دارند.

لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید