تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

پست وبلاگی
چگونه یاد بگیرید؟!! مدت مطالعه: 2 دقیقه
ای سنج 08 مهر 1398 مدت مطالعه: 2 دقیقه

چگونه یاد بگیرید؟!!

یادگیری یکی از فرآیند های بسیار مهمی است که جهت ارتقای آن باید تلاش کنید.
جاناتان لوی یک متخصص یادگیری است که در کتاب خود راه هایی جهت یادگیری موثر تر ارائه داده است؛ در ان قسمت چند مورد از نکاتی که او ارائه داده است را می خوانیم:

برنامه ریزی برای خواندن
-برنامه ریزی کنید؛
لوی توضیح می دهد هنگامی که قصد یادگیری زبان چهارم خود را داشت، خطای مهلکی مرتکب شد؛ او به جای آن که مدتی را به بررسی زبان روسی با یک چشم انداز وسیع بپردازد، یک دفعه بدون هیچ برنامه ریزی خود را به درون آن پرت کرد و این سبب شد تا برخی از اجزای حیاتی آن زبان را از دست دهد. شما باید از اصول اساسی شروع کنید. لوری با یک تمثیل می گوید:«من به جای آن که منظره ای از ۳۰۰۰۰ پایی یک چنگل را مشاهده کنم، مستقیم به وسط جنگل و کنار درختار رفته بودم؛ من آن قدر هیجان زده بود که از تهیه ی برنامه ای که در آن لغات و دستور زبان در تعادل باشند، غافل شدم و نتوانستم ک تصویر وسیعی از کاری که قصد انجام آن را دارم تهیه کنم و این سبب شد که من تا امروز نیز در این کار بسیار معمولی باشم.»
-تجزیه ی چشم انداز کلی
لوی استراتژی تیم یادگیری فرس را تجزیه می کند که ابتدا آن ها برای اهداف خود یک چشم انداز بزرگ ترسیم می کنند و سپس آن تصویر بزرگ را به قسمت های کوچک و قابل انجام، تقسیم می کنند.

آموزش

فعالیت های مغزی

برای مثال در یادگیری زبان خودف تا چه اندازه می توان قواعد و واژگان را تجزیه کرده و اختصاصی تر آن ها را یاد گرفت.
-مانند یک غار نشین بیاموزید!
بعد از صد ها میلیون سال تکامل بی رحمانه، من و شما و بسیاری از پستانداران، برای بقا چیز هایی را آموخته ایم و به وسیله ی آن ها با محیط زندگی خود سازگار شده ایم. پس شما استعداد زیادی در یادگیری از طریق حواس خود مثل بینایی، شنوایی، لامسه و … دارید!!! پس حالا نیز از آن ها استفاده کنید؛ همه ی حواس خود را در یادگیری درگیر کنید؛ هر چیزی را که فرا می گیرید، به موارد خاص زندگی خود ربط دهید؛ مثلاً برای یادگیری واژه ی دوست، به بهترین دوست خود فکر کرده و تصویر آن را به همراه لغت، به خاطر بسپارید.
لوری توضیح می دهد که در دنیای امروز با افزایش آموخته های خود، دیگر احتیاجی به امنیت شغلی ندارید؛ چرا که شما آزاد به انتخاب موقعیت های مختلف، یادگیری مهارت های لازم و در نهایت رسیدن به موفقیت هستید.

[kkstarratings]

لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید