تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

مایرز و بریگز

کاترین بریگز و ایزابل مایر مادر و دختری هستند که آزمون شخصیت 16 عاملی MBTI را ساختند و علت شهرتشان را می توان به دلیل موارد زیر دانست:

توسعه نظریه 16 عامل شخصیت

طراحی تست شخصیت MBTI

توسعه و پژوهش های کاربردی شخصیت

مایرز و بریگز

Isabel Myers and Katharine Briggs-Myers

کتاب هدایای متفاوت

  • ایزابل مایرز این کتاب را هنگامی که در بستر بیماری بود، نوشت.
  • متن نهایی این کتاب راجع به تیپ های شخصیتی مایرز، بریگز است.
  • این کتاب در نسخه های پی در پی بروز رسانی شد.

خانواده و همکاران ایزابل سال ها از او خواسته بودند تا کتابی درباره نظریه های شخصیتش بنویسد، اما او همیشه سرش شلوغ بود و وقتی برای انجام این پروژه و تجزیه تحلیل های آن نداشت. وقتی در دهه 1970 به سرطان مبتلا شد، متوجه شد که ممکن است وقتش تمام شود بنابر این با کمک پسرش پیتر، کتاب هدایای متفاوت را نوشت که البته متن نهایی آن درباره تیپ های شخصیتی مایرز-بریگز محسوب می شد. وقتی وضعیت سلامتی او وخیم تر شد، در بستر بیماری خود به ویرایش و تصحیح دوباره کتاب پرداخت. سرانجام اندکی پس از پایان کتاب در خانه با آرامش درگذشت.

اگرچه ایزابل در ابتدا این شاخص را به عنوان یک ابزاری برای موقعیت شغلی تصور می کرد، اما او به نحوه تفکر افراد درباره همه جنبه های زندگی نیز پرداخته بود. وی آن را ابزاری مهم برای برنامه ریزی شغلی، تحصیلات، ازدواج و روابط شخصی می دانست. ایزابل ازدواج سعادتمندانه خود را به دانش خود در مورد تیپ های شخصیتی نسبت داد و اظهار داشت که استفاده از MBTI درک و فهم تفاوت بین تیپ شخصیتی او یعنی (INFP) و تیپ شخصیتی همسرش یعنی (ISTJ) را آسان می کند.

علاقه ایزابل مایر این بود که با نشان دادن کتاب هدایای خود به دیگران به آنها کمک کند تا درک بهتری نسبت به دنیای اطرافشان داشته باشند. علت سخت کوشی بی دریغ او در ارتقا ابزارش، اعتقاد او به این امر بود که هرکسی به این سازه دسترسی پیدا کند، برایش ابزاری بسیار کاربردی خواهد بود.

او در واپسین روزهای زندگی اش، در مورد امیدهای خود برای آینده به یکی از همکارانش گفت: "من خواب می بینم که مدتها پس از رفتنم، کار من به مردم کمک خواهد کرد. پس از مرگ مایرز در 1980، مری مک کالی کتابچه راهنمای MBTI را به روز کرد و نسخه دوم آن در سال 1985 منتشر شد. نسخه سوم در سال 1998 منتشر شد.


29 آذر 1400 15:48

بنظرم مایرز شخصیت فوق العاده ای بود که تونست به خیلی ها کمک کنه الان هر کسی باید استعداد و ویژگی هاش رو بشناسه تا بتونه با توجه به اونها و علاقه مندی هاش مسیر آیندش رو طی کنه باتوجه به تیپ شخصیتی مایرز ، اون : باید شخصیتی آرام و همدل - حمایت کننده و مهربان - قابل اعتماد - آرمان گرا و خیالپرداز داشته باشه.. من 14 سالمه و خیلی به روانشناسی و کشف شخصیت مردم اطرافم دارم تیپ شخصیتی م ENTP هست به معنی : صریح و اهل چالش - خلاق و نوآور - ایده پرداز و ماجراجو