تست شخصیت شناسی MBTI ⚡ رایگان
لوگوی ای سنج ورود و ثبت نام
داشبورد
پروفایل من
آزمون های من
گردش حساب
امتیاز من
خروج
ورود در سایت
ثبت نام در سایت

تست آنلاین جرأت ورزی جنسی هالبرت (HISA)


تا زمانی که جامعه به تحمیل مفهومی تحریف شده از میل جنسی بپردازد، افراد و به ویژه زنان در احقاق درست و به موقع حق جنسی خود، ناتوان خواهند ماند.

جرأت ورزی یا احقاق جنسی اشاره به این دارد که افراد تا چه اندازه می توانند نیازها و خواسته های جنسی  خود را بیان کنند و در مقابل آنچه که تمایلی به انجام آن ندارند مقاومت کنند.

تست جرات ورزی جنسی

رابطه جنسی از قدیم اغلب نشانگر عشق و علاقه بین زوجین بوده و امری مهم و ضروری در راستای تحکیم خانواده و سلامت فرد و جامعه می باشد. در برخی کشورها به خصوص، کشورهایی که بافت سنتی دارند، تعلیمات در زمینه روابط جنسی بسیار کمتر از حد مورد نیاز است و این سبب شده زوج های جوان بدون اطلاعات درست و علمی و صرفاً با تکیه بر اطلاعاتی که والدین، دوستان و یا رسانه ها به آنها منتقل می کنند، وارد زندگی زناشویی شوند که این امر خود می تواند مشکل ساز باشد زیرا بسیاری از باورهای غلط و غیر واقعی در مورد روابط جنسی وجود دارد که آثار سوء متعددی بر سلامت جنسی فرد و جامعه می گذارد.


یکی از این آثار منفی، فقدان جرأت ورزی جنسی لازم در افراد است که تاثیر بسیار زیادی بر کاهش رضایت زناشویی زوجین می گذارد. جرأت ورزی یا احقاق جنسی اشاره به این دارد که افراد تا چه اندازه می توانند نیازها و خواسته های جنسی  خود را بیان کنند و در مقابل آنچه که تمایلی به انجام آن ندارند مقاومت کنند.

جرات ورزی جنسی توانایی بیان نیازها و خواسته های طبیعی ما است.

__special__

با توجه به آموزه های فرهنگی موجود، این حق بیشتر به مردان داده می شود و عدم ابراز تمایل جنسی از سمت بانوان غالباً یک ارزش محسوب می شود و نشانگر حیا و عفت آنها است. با این حال تعبیرهای غلط و غیر واقعی رسانه ای درباره میل جنسی باعث شده است تا بسیاری از مردان از ابراز بخش زیادی از مسائل و باورهای جنسی خود امتناع کنند، زیرا از زیر سوال رفتن مردانگی خود هراس دارند.
متأسفانه در جامعه ی ما چنین موضوعاتی آشکارا بسط داده نشده است و اکثر افراد برخلاف میل باطنی شان ممکن است همه یا بخشی از تمایلات جنسی خود را انکار کنند، چه بسا که بسیاری از کانون های گرم خانوادگی بر سر همین مشکل از هم پاشیده شده است. شاید برای مردم راحت نباشد که تمایلات خود را آزادانه بازگو کنند و خواسته های خود را در زمینه ی جنسی مطرح کنند و یا در مقابل آنچه که دوست ندارند مخالفت کنند. البته دلایل زیادی برای این پنهان کاری ها وجود دارد و نمی توان بازخورد بد جامعه را در این زمینه نادیده گرفت. همین پنهان کاری ها باعث شده مشکلات جنسی روز به روز افزایش پیدا کند و متأسفانه اقدام جدی نیز برای آموزش صحیح، درمان و مشاوره در این زمینه، آن چنان که شایسته می باشد، صورت نپذیرفته است.

 شواهد علمی نشان می دهد که بی تفاوتی نسبت به مسائل جنسی می تواند به مرور روابط زناشویی را مختل نماید.

زوجین بسیاری وجود دارند که از لحاظ جنسی با یکدیگر مشکل دارند و از بازگو کردن آن امتناع می کنند، قطعاً چنین رابطه ای می تواند برای یکی از زوجین و یا هردوی آنها عذاب آور باشد. باید توجه داشته باشیم که اختلاف جنسی به حدی جدی است که اگر به آن توجه نشود  رفته رفته به سرد شدن رابطه عاطفی زوجین و در نهایت طلاق عاطفی یا قانونی آنها ختم گردد. اولین قدم برای حل این مشکلات، بیان آنها است که در صورت عدم وجود جرأت مندی در زوجین، ابراز مشکل و در نتیجه درمان آن به تعویق خواهد افتاد.
نتایج پژوهش ها نشان می دهد بـین وضعیت زندگی زناشویی، میزان علاقه به همسر و تعداد دفعات مقاربت در ماه، با جرأت ورزی جنسی ارتباط مثبت و معنی داري وجود دارد. بر اساس مطالعه هالبرت، زنان و مردانی که داراي احقاق جنسی بالاتری هستند، در تمام 5 مورد از زیرمقیاس هاي عملکرد جنسی (یعنی فراوانی فعالیت جنسی، تعداد ارگاسم، تمایل جنسی، رضایت جنسی و زناشویی) نمره بالاتري کسب می کنند. رابطه جنسی، تعاملی دو سویه می باشد که رضایت زوجین در آن به هم وابسته است و نهایتاً منجر به رضایت زوجین در دیگر ابعاد زندگی مشترکشان می شود.  به همین دلیل امروزه یکی از مسائلی که روانشناسان در زوج درمانی روی آن تاکید دارند، بررسی رابطه جنسی است.

تیم ای سنج در راستای بهبود سلامت جنسی جامعه پرسشنامه جرأت ورزی یا احقاق جنسی هالبرت (HISD) را به صورت آنلاین برگزار می کند.

آیا تست جرأت ورزی جنسی استاندارد است؟

تست جرأت ورزی جنسی توسط دیوید هالبرت در سال 1992 ساخته شد و تا کنون در شمار بسیار زیادی از پژوهش های علمی در سراسر دنیا به کار گرفته شده است. این پرسشنامه شامل ۲۵ سوال است و در انتخاب گزینه های آن از مقیاس ۵ درجه ای لیکرت استفاده شده که میزان جرأت ورزی یا احقاق جنسی آزمودنی را مورد سنجش قرار می دهد این پرسشنامه همچنین به وسیله درمانگران در امور بالینی برای سنجش مشکلات جنسی و زناشویی افراد به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد.

تست تمایل جنسی

علاوه بر تست جرات ورزی جنسی، هالبرت تست دیگری را تحت عنوان تست تمایل جنسی تدوین نموده است. این تست نیز دارای 25 سوال است که توسط درمانگران و پژوهشگران حوزه مشکلات جنسی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. فقدان یا کاهش میل جنسی نشان دهنده یک مشکل جدی است که پیامدهای عمده ای در کیفیت زندگی، احساس سالم بودن و روابط بین فردی ایجاد می کند. افراد مبتلا به اختلالات میل جنسی ممکن است علیرغم داشتن رابطه خوب با شرکای خود، علاقه کمی به داشتن رابطه جنسی، عدم توانایی در پاسخ به نیازهای طرف مقابل یا احساس بی حسی نشان دهند. روانشناسان با استفاده از تست های مختلف از جمله تست تمایل جنسی مشکلات مراجعین خود را بررسی و بر اساس آن راهبردهای درمانی مناسب را به کار می گیرند. تست تمایل جنسی به زودی توسط تیم روانشناسی ای سنج تهیه و منتشر می گردد. تست تمایل جنسی در کنار تست جرات ورزی جنسی هالبرت می تواند ابزارهای مناسبی برای سنجش مشکلات جنسی باشد.

 
 

 

 


آزمون های مشابهآدرس ایمیل : info [ at ] esanj.ir
×

دنبال چه آزمونی میگردی ؟