تست هوش چندگانه گاردنر - مک کنزی (MII)

تست هوش چندگانه گاردنر - مک کنزی (MII)

 

تست هوش چندگانه گاردنر  ای سنج، علاوه بر تفسیر اختصاصی 9 هوش اصلی  «تفسیرهای ترکیبی»، «تمرین های عملی»، «بازی ها»، «شخصیت های معروف»، «کتاب های مرتبط»، «فایل های صوتی» و «مشاغل مهم» را به شما ارائه می دهد.

 

تست هوش چندگانه گاردنر  ای سنج، علاوه بر تفسیر اختصاصی 9 هوش اصلی  «تفسیرهای ترکیبی»، «تمرین های عملی»، «بازی ها»، «شخصیت های معروف»، «کتاب های مرتبط»، «فایل های صوتی» و «مشاغل مهم» را به شما ارائه می دهد.


تعداد انجام 151079
تعداد سوالات 90 سوال
رده سنی بزرگسالان - نوجوانان
زمان تقریبی 10 دقیقه
تعداد نظرات 377
امتیاز 5 / 4.9

تست هوش 9 گانه گاردنر

تست هوش گاردنر یک آزمون هوش چندگانه است که با استفاده از آن می توانید 9 جنبه مختلف هوش خود را ارزیابی کنید:

 1. هوش موسیقیایی
 2. هوش منطقی ریاضی
 3. هوش طبیعت گرا
 4. هوش هستی شناسی
 5. هوش بین فردی
 6. هوش بدنی جنبشی
 7. هوش تجسمی
 8. هوش کلامی/زبانی 
 9. هوش درون فردی

تست گاردنر در سایت ای سنج علاوه بر بررسی هوش 9 گانه تمرین ها و بازی های کاربردی را متناسب با هریک از جنبه های هوش به شما ارائه می کند.

 کاربردهای تست هوش گاردنر

تست هوش گاردنر آزمون بسیار پرطرفداری در سراسر جهان است. این تست بیش از اینکه یک آزمون هوش باشد، تست استعدادسنجی است. در زیر بیشترین کاربردهای تست هوش گاردنر را می آوریم:

 •  انتخاب شغل - آگاهی از توانایی ها و ویژگی های برجسته برای انتخاب شغل مناسب
 •  مشاوره تحصیلی- انتخاب رشته با توجه به استعدادها و ویژگی های بارز
 •  مدیریت کارکنان- غربالگری و مدیریت بهتر پرسنل بر اساس توانایی ها و استعدادها
 •  خودشناسی- آگاهی از قابلیت های فردی خود برای داشتن  زندگی بهتر و سنجیده تر
 •  مطالعات و پژوهش ها- بررسی های علمی و کشف تاثیر انواع هوش بر سایر ویژگی ها

تست هوش گاردنر چیست؟

تست هوش چندگانه گاردنر نشان می دهد که دیدگاه های روانسنجی سنتی نسبت به سنجش هوش بسیار محدود است. گاردنر برای اولین بار در کتاب خود در سال 1983 با عنوان "چارچوب های ذهن: نظریه هوش چندگانه" نظریه خود را تشریح نموده و در آنجا اظهار می دارد که همه افراد انواع مختلفی از هوش را دارند.

گاردنر ابتدا هشت هوش را مطرح نموده اما پس از آن هوش هستی شناختی را نیز پیشنهاد می کند. تستی که ای سنج برای ارزیابی هوش چندگانه انتخاب نموده است آخرین نسخه پرسشنامه استانداردی می باشد که توسط والتر مک کنزی تهیه شده است.

 

تست هوش گاردنر

9 هوش گاردنر  را بیشتر بشناسید

پرسشنامه هوش چندگانه بر اساس نظریه گاردنر می باشد که توسط مک کنزی ساخته شده است. این پرسشنامه 9 بعد هوش چندگانه را می سنجد. در ادامه به توضیح هریک از این ابعاد خواهیم پرداخت:

تیک هوش موسیقیایی

این هوش با درک بالا نسبت به صداها، ریتم ها، آهنگ ها و موسیقی ارتباط دارد. افرادی که این هوش را دارند معمولا پتانسیل های خوبی درشناخت زیر و بمی صداها داشته و این می تواند سرعت یادگیری آواز خواندن، نوازندگی و آهنگسازی را در آن ها تسریع نماید. 

تیک هوش منطقی ریاضی

این بخش از هوش با منطق، تفکر انتزاعی، استدلال، درک اعداد و تفکر انتقادی مرتبط است. افراد با هوش بالای منطقی ریاضی توانایی بالایی در درک اصول زیربنایی مسائل و روابط علی پیچیده دارند. 

تیک هوش طبیعت گرا

افرادی که این نوع هوش در آن ها بالا می باشد، بیشتر با طبیعت هماهنگ هستند و اغلب علاقه مند به پرورش، کاوش در محیط و یادگیری در مورد سایر گونه ها هستند. گفته می شود که این افراد حتی از تغییرات نامحسوس در محیط خود آگاه می باشند.

تیک هوش هستی شناسی

هوش وجودی شامل توانایی فرد در استفاده از ارزشهای جمعی و شهود برای درک دیگران و دنیای اطراف خود است. افرادی که در این هوش برتر هستند توانایی بالایی در تامل و ژرف اندیشی نسبت به جهان هستی دارند.

تیک هوش بین فردی

کسانی که هوش بین فردی قوی دارند، در درک و تعامل با افراد دیگر خوب عمل می کنند. این افراد در ارزیابی احساسات، انگیزه ها، تمایلات دیگران مهارت دارند.

تیک هوش بدنی جنبشی

افرادی که در این هوش نمرات یالایی دارند در انجام حرکات بدن، کنترل و حفظ تعادل جسمانی عملکرد مطلوبی دارند. این افراد هماهنگی چشم و دست بالایی داشته و این هوش باعث می شوند بتوانند حرکات فیزیکی پیچیده را به خوبی انجام دهند.

تیک هوش تجسمی

افراد  با هوش بالای در این بخش در تجسم چیزها و پدیده ها توانایی بسیار بالایی دارند.این افراد معمولا در جهت یابی، استفاده از نقشه ها، درک نمودارها، تصاویر و فیلم ها عملکرد بالایی دارند.

تیک هوش کلامی/زبانی 

این افراد قابلیت خوبی در درک کلمات و زبان ها دارند. این افراد معمولا در خواندن، نوشتن، گفتن داستان ها و به یاد آوردن کلمات توانایی بالایی دارند. 

تیک هوش درون فردی

افرادی که هوش درون فردی بالایی دارند نسبت به احساسات، هیجان ها و انگیزه های خودآگاهی خوبی دارند. این افراد از خود اندیشی، رویاپردازی و ارزیابی نقاط قوت و ضعف خود لذت می برند.

همانطور که می بینید هوش چندگانه برخلاف سایر تست های هوش دیگر از جمله تست هوش کتل، تست هوش ریون و تست هوش بوناردل دارای مولفه های بسیاری می باشد که جامعیت هوش را در این نظریه نشان می دهد.

 

گاردنر معتقد است آنچه تست های هوش قدیمی نظیر تست هوش بوناردل، تست هوش کتل و تست هوش ریون می سنجند بیشتر یک یا دو جنبه از هوش را مدنظر قرار می دهند. به اعتقاد وی توانایی افراد در این تست ها نهایتا نشان دهنده هوش تجسمی و یا هوش منطقی ریاضی است. بنابراین برای هدایت افراد بر اساس توانایی های ذهنی لازم است ابعاد نه گانه هوش را در نظر بگیریم. از سوی دیگر گاردنر معتقد است که هوش قابل آموزش است و هر فرد ممکن است در چند جنبه هوشی توانایی خوبی به دست آورد.

تفسیر جامع و کاربردی تست گاردنر  ای سنج

در سایت ای سنج تست هوش مک کنزی که بر اساس نظریه گاردنر تدوین شده است با تفسیر جامع توسط متخصصین اماده گردیده است. در این تست می توانید اطلاعات کاملی در رابطه با موارد زیر کسب نمایید:

الف- تفسیر ترکیبی: در این تست با استفاده از ترکیب هوش های چندگانه ظرفیت های شما در هوش تحلیل گرانه، هوش درون نگرانه و هوش تعاملی گزارش خواهد شد.

ب- ارائه تمرین های عملی: در تفسیر این تست با استفاده از منابع روز دنیا تمرین های کاربردی روانشناسان در مراکز مشاوره را برای تقویت جنبه های هوشی آورده ایم:

ج- بازی های تقویت هوش: برای برخی از جنبه های هوشی لازم است تا از بازی های فکری استفاده نماییم که می توانند به لحاظ علمی اثر مطلوبی داشته باشند. در ای سنج گیم ما با استفاده از تیم تخصصی بازی های کاربردی را برای شما فراهم نموده ایم.

د- شخصیت های ایرانی و خارجی به تفکیک هر هوش: پس از بررسی و مطالعه تیم پژوهشی ای سنج؛ افرادی که در ایران و جهان هوش های برتری دارند در گزارش این تست اضافه شده است.

ه- معرفی کتاب برای هر مولفه هوشی: برای تقویت و تمرین بیشتر برای هر هوش به طور مجزا کتاب مناسب را به شما معرفی نموده ایم.

و- فایل های صوتی: در این تست جهت تمرین برخی از جنبه های هوش مانند هوش موسیقایی، افزایش تمرکز و بهبود توانایی ذهنی و کلامی فایل های صوتی در دسترس کاربران قرار گرفته است.

ز- ارائه راهکارها: در این تست با توجه به نمراتی که در تست هوش گاردنر کسب می نمایید، توصیه هایی متناسب با خودتان را دریافت خواهید نمود.

ح-مشاغل مناسب هوش شما: در تفسیر تست گاردنر جهت استفاده بهتر از ظرفیت هوشی تان، مشاغل مناسب به شما ارائه شده است.

 
 

 

 

نظرات کاربران

1 روز پیش

عالی

خانم 2 روز پیش

زهرا

آقا 2 روز پیش

عالیییییی

خانم 2 روز پیش

عالی و جامع

خانم 4 روز پیش

عالی

5 روز پیش

سلام خوب بود

8 روز پیش

عالی است💚

آقا 8 روز پیش

عالی

8 روز پیش

خوب

خانم 10 روز پیش

عالی تا آن‌

تست هوش هیجانی گاردنر آزمونی است که توسط مک کنزی و بر اساس نظریه مشهور «هوش 9 گانه» گاردنر طراحی شده است. این تست 90 سال دارد و جنبه های مختلف هوش افراد را ارزیابی می کند.

تست هوش 9 گانه گاردنر به طور کلی برای بررس استعدادهای افراد به کار می رود. این تست برای «انتخاب شغل مناسب» و «انتخاب رشته تحصیلی» بیشترین کاربرد را دارد. همچنین در بخش منابع انسانی می توان از این آزمون برای غربال گری و مدیریت بهتر توانایی ها و استعداد کارکنان استفاده نمود.

تست هوش گاردنر در سایت ای سنج به طور اختصاصی و ویژه طراحی شده است. با انجام این تست علاوه بر آگاهی از 9 مولفه هوش خود می توانید راهکارهای بسیار عملی و کاربردی دریافت کنید. در خروجی این تست «تفسیرهای ترکیبی»، «تمرین های عملی»، «بازی ها»، «شخصیت های معروف»، «کتاب های مرتبط»، «فایل های صوتی» و «مشاغل مهم» نیز به شما ارائه می شود.

تست هوش گاردنر به لحاظ نظری و پژوهشی اعتبار خوبی دارد. این تست بر اساس نظریه بسیار معروف 9 گانه گاردنر طراحی شده است. همچنین مطالعات و پژوهش های زیادی از این آزمون برای «سنجش هوش و استعداد» استفاده کرده اند.

تست هوش گاردنر 9 بعد هوش را ارزیابی می کند. این 9 بعد هوش عبارتند از؛ «هوش موسیقیایی»، «هوش منطقی ریاضی»، «هوش هستی شناسی»، «هوش میان فردی»، «هوش بدنی-جنبشی»، «هوش کلامی»، «هوش درون فردی»، «هوش تجسمی» و «هوش طبیعت گرایانه».

سلام، جز کدوم دسته از کاربران ای سنج هستید؟
قدیمی جدید