تست شخصیت شناسی نئو | رایگان مدت محدود
لوگوی ای سنج ورود و ثبت نام
داشبورد
پروفایل من
آزمون های من
گردش حساب
امتیاز من
خروج
ورود در سایت
ثبت نام در سایت

تست هوش غیرکلامی بوناردل (BNIT)


نبوغ بدون آموزش و يادگيري بمانند نقره اي مي ماند كه در معدن است.

بنجامين فرانكلين

تست هوش بوناردل توسط یک فرد فرانسوی به نام بوناردل طراحی شده است و هدف آن سنجش هوش غیر کلامی بزرگسالان می باشد. این تست دارای 65 سری تصویر یا سوال می باشد که 5 سری اول جهت تمرین و وآشنا شدن آزمودنی با نوع سوالات  و نحوه ی پاسخگویی می باشد، لذا در نمره گذاری بی تاثیر است. هر سوال از یک سری تصاویر تشکیل شده است که هر سری دارای دو گروه تصویر می باشد، که همه در یک ردیف قرار گرفته اند. سه تصویر بالا، ماهیت سری را نشان می دهند و شش تصویر پایین، پاسخ های پیشنهادی را تشکیل می دهند که آزمودنی باید یکی از آنها را به عنوان پاسخ صحیح انتخاب کند. 

نمونه گزینه های تست هوش بوناردل

هوش بوناردل

تست هوش

هوش یکی از صفاتیست که نمی توان آن را مشاهده و یا احساس کرد. زیرا دارای ماهیتی ذهنی و فرضیست که حالت انتزاعی داشته و اثرات آن  را از طریق رفتار و عملکرد می توان مورد سنجش قرار داد. برای هوش تعاریف زیادی وجود دارد، با یک جمع بندی کلی میتوان گفت هوش شامل قدرت سازگاری با محیط، درک سریع مطالب، استعداد خوب و بالا برای فراگیری، قدرت تشخیص بالا، توانایی استدلال و قضاوت درست و... می باشد. این قابلیت تقریبا در همه ی افراد وجود دارد، فقط میزان آن در افراد مختلف متفاوت است، البته این به میزان پرورش این توانایی توسط محیط و همچنین استفاده و شکوفایی از آن نیز بستگی دارد.

تست هوش بوناردل برای نخستین بار توسط تیم ای سنج به صورت آنلاین قابل انجام شده است.

__special__

تست هوش بوناردل

آزمون B53 دکتر  بوناردل هوش کلی یا همان عامل(g) را می سنجد. این آزمون توسط متخصصین گروه ای سنج بصورت آنلاین طراحی شده  و قابل اجرا می باشد، که در ایران برای اولین بار شاهد تست آنلاین بوناردل می باشیم. البته تست های هوشی زیادی در سطح  وب وجود دارند و می توانند این خصیصه را بسنجند. با این حال تمام سعی ما بر این است که  نتایج آزمون ها را بصورت  تخصصی و دقیق در اختیار آزمودنی ها قرار دهیم  تا میزان خطا را به حداقل برسانیم. زمان این آزمون 15 دقیقه است و در این مدت زمان آزمودنی به هر تعداد از سوالات توانست پاسخ می دهد و بعد از آن آزمون متوقف می شود. به طور کلی این تست نسبت به سایر تست های مشابه به ویژه تست هوش کتل آسان تر می باشد و برای جمعیت عمومی کاربرد بیشتری دارد. این در حالی است که تست هوش کتل موجود در سایت بیشتر مناسب قشر تحصیل کرده می باشد.
هدف ای سنج صرفا سنجش هوش بصورت عامیانه نمی باشد بلکه ما برآنیم تا با تهیه و گرد آوری آزمونهای استاندارد بین المللی ناوابسته به فرهنگ شرایطی را فراهم نماییم که شما بتوانید شناخت دقیقی از خودتان بدست آورید. همچنین گروه تخصصی روانشناسی ما با تالیف تفسیر های منحصربه فرد تلاش می نماید تا اطلاعات بیشتری در رابطه با نتایج آزمون فراتر از نمره گذاری صرف در اختیار شما عزیزان قرار دهد. نه تنها زمینه ی هوش بلکه تمامی زمینه ها اعم از شخصیت، بالینی، حافظه، استعداد، روابط، خانواده و.... دغدغه ی تیم ای سنج بوده و به زودی در تمامی این بخش ها می توانید آزمون مناسب خود را بیابید و از نتایج دقیق آن استفاده کنید. 

 

تست هوش در نظریه های مختلف

وکسلر هوش را نتیجه تاثیر دایمی ومتقابل فرد با محیط می داند و از نظر او اگر این رابطه متقابل به صورت متعادل صورت گیرد موجب  افزایش سازگاری فرد با محیط و ارتقای هوش او می گردد. از نظر بورینگ هوش چیزی است که به وسیله آزمونهای هوشی اندازه گیری می‌شود. روانشناسان تربیتی عقیده دارند که هوش قابلیتی است که که سبب موفقیت و پیشرفت تحصیلی می شود و از اینرو آن را یک نوع استعداد تحصیلی تلقی می کنند.  
ثورندایک عقیده دارد که فعالیت های هوشی در سه دسته ی زیر جای می گیرند:
الف:هوش اجتماعی: توانایی درک کردن دیگران و ایجاد رابطه با آنها.
ب: هوش عینی: توانایی درک عینی و ملموس اشیا و محیط اطراف،کارکردن با ابزار و... 
ج:هوش انتزاعی: این هوش عبارت است از توانایی درک علایم و نشانه های کلامی و ریاضی و کار کردن با آنها. 
از دید ثورندایک  هوش استعداد یادگیری و بهره گیری از آموخته ها در سازگاری با محیط تازه و حل مسایل جدید است و به عبارت دیگر هوش قابلیت تغییر یا انعطاف در سازگاری است. وی معتقد است که هوش ازیک عده استعدادهای ذهنی اولیه بوجود آمده است. استعدادهایی مانند فهمیدن معانی الفاظ، استعداد عددی، استعداد تصور و تجسم روابط مکانی، استعداد ادراک، استعداد یاد آوری یا شناخت مستقیم کلمات یا اعداد و …


آزمون های مشابهآدرس ایمیل : info [ at ] esanj.ir
;
بیشتر چه نوع تستی دوست داری؟
×

دنبال چه آزمونی میگردی ؟