تست هوش غیرکلامی بوناردل (BNIT)

تست هوش غیرکلامی بوناردل (BNIT)

تست هوش تصویری بوناردل با انجام این آزمون می توانید تفسیری جامع از هوش خود را بسنجید، هم اکنون می توانید این تست را در وبسایت ای سنج انجام دهید.

تست هوش تصویری بوناردل با انجام این آزمون می توانید تفسیری جامع از هوش خود را بسنجید، هم اکنون می توانید این تست را در وبسایت ای سنج انجام دهید.


تعداد انجام 2112
تعداد سوالات 65 سوال
رده سنی بزرگسالان - نوجوانان
زمان تقریبی 25 دقیقه
تعداد نظرات 9
امتیاز 5 / 4.1

تست هوش بوناردل توسط یک فرد فرانسوی به نام بوناردل طراحی شده است و هدف آن سنجش هوش غیر کلامی بزرگسالان می باشد. این تست دارای 65 سری تصویر یا سوال می باشد که 5 سری اول جهت تمرین و آشنا شدن آزمودنی با نوع سوالات  و نحوه ی پاسخگویی می باشد، لذا در نمره گذاری بی تاثیر است.

هر سوال از یک سری تصاویر تشکیل شده است که هر سری دارای دو گروه تصویر می باشد، که همه در یک ردیف قرار گرفته اند. سه تصویر بالا، ماهیت سری را نشان می دهند و شش تصویر پایین، پاسخ های پیشنهادی را تشکیل می دهند که آزمودنی باید یکی از آنها را به عنوان پاسخ صحیح انتخاب کند. 

نمونه گزینه های تست هوش بوناردل

هوش بوناردل

تست هوش

هوش یکی از صفاتیست که نمی توان آن را مشاهده و یا احساس کرد. زیرا دارای ماهیتی ذهنی و فرضیست که حالت انتزاعی داشته و اثرات آن  را از طریق رفتار و عملکرد می توان مورد سنجش قرار داد.

برای هوش تعاریف زیادی وجود دارد، با یک جمع بندی کلی میتوان گفت هوش شامل قدرت سازگاری با محیط، درک سریع مطالب، استعداد خوب و بالا برای فراگیری، قدرت تشخیص بالا، توانایی استدلال و قضاوت درست و... می باشد.

این قابلیت تقریبا در همه ی افراد وجود دارد، فقط میزان آن در افراد مختلف متفاوت است، البته این به میزان پرورش این توانایی توسط محیط و همچنین استفاده و شکوفایی از آن نیز بستگی دارد.

تست هوش بوناردل برای نخستین بار توسط تیم ای سنج به صورت آنلاین قابل انجام شده است.

تست هوش بوناردل

آزمون B53 دکتر  بوناردل هوش کلی یا همان عامل(g) را می سنجد. این آزمون توسط متخصصین گروه ای سنج بصورت آنلاین طراحی شده  و قابل اجرا می باشد، که در ایران برای اولین بار شاهد تست آنلاین بوناردل می باشیم.

البته تست های هوشی زیادی در سطح  وب وجود دارند و می توانند این خصیصه را بسنجند. با این حال تمام سعی ما بر این است که  نتایج آزمون ها را بصورت  تخصصی و دقیق در اختیار آزمودنی ها قرار دهیم  تا میزان خطا را به حداقل برسانیم.

زمان این آزمون 15 دقیقه است و در این مدت زمان آزمودنی به هر تعداد از سوالات توانست پاسخ می دهد و بعد از آن آزمون متوقف می شود. به طور کلی این تست نسبت به سایر تست های مشابه به ویژه تست هوش کتل آسان تر می باشد و برای جمعیت عمومی کاربرد بیشتری دارد. این در حالی است که تست هوش کتل موجود در سایت بیشتر مناسب قشر تحصیل کرده می باشد.

هدف ای سنج صرفا سنجش هوش بصورت عامیانه نمی باشد بلکه ما برآنیم تا با تهیه و گرد آوری آزمونهای استاندارد بین المللی ناوابسته به فرهنگ شرایطی را فراهم نماییم که شما بتوانید شناخت دقیقی از خودتان بدست آورید.

همچنین گروه تخصصی روانشناسی ما با تالیف تفسیر های منحصربه فرد تلاش می نماید تا اطلاعات بیشتری در رابطه با نتایج آزمون فراتر از نمره گذاری صرف در اختیار شما عزیزان قرار دهد. نه تنها زمینه ی هوش بلکه تمامی زمینه ها اعم از شخصیت، بالینی، حافظه، استعداد، روابط، خانواده و.... دغدغه ی تیم ای سنج بوده و به زودی در تمامی این بخش ها می توانید آزمون مناسب خود را بیابید و از نتایج دقیق آن استفاده کنید. 

تست هوش در نظریه های مختلف

وکسلر هوش را نتیجه تاثیر دایمی ومتقابل فرد با محیط می داند و از نظر او اگر این رابطه متقابل به صورت متعادل صورت گیرد موجب  افزایش سازگاری فرد با محیط و ارتقای هوش او می گردد.

از نظر بورینگ هوش چیزی است که به وسیله آزمونهای هوشی اندازه گیری می‌شود. روانشناسان تربیتی عقیده دارند که هوش قابلیتی است که که سبب موفقیت و پیشرفت تحصیلی می شود و از اینرو آن را یک نوع استعداد تحصیلی تلقی می کنند.  
ثورندایک عقیده دارد که فعالیت های هوشی در سه دسته ی زیر جای می گیرند:
الف:هوش اجتماعی: توانایی درک کردن دیگران و ایجاد رابطه با آنها.
ب: هوش عینی: توانایی درک عینی و ملموس اشیا و محیط اطراف،کارکردن با ابزار و... 
ج:هوش انتزاعی: این هوش عبارت است از توانایی درک علایم و نشانه های کلامی و ریاضی و کار کردن با آنها. 
از دید ثورندایک  هوش استعداد یادگیری و بهره گیری از آموخته ها در سازگاری با محیط تازه و حل مسایل جدید است و به عبارت دیگر هوش قابلیت تغییر یا انعطاف در سازگاری است. وی معتقد است که هوش ازیک عده استعدادهای ذهنی اولیه بوجود آمده است. استعدادهایی مانند فهمیدن معانی الفاظ، استعداد عددی، استعداد تصور و تجسم روابط مکانی، استعداد ادراک، استعداد یاد آوری یا شناخت مستقیم کلمات یا اعداد و …

روایی و اعتبار بر اساس مطالعات بین المللی

طبق گفته ی تیبوت (2000)، همسانی درونی این آزمون از طریق آلفای کرونباخ 93% بدست آمده است که رضایت بخش می باشد.الكساندر آوبری و بیاتریس بوردین در تحقیقی که متشکل از 41 آزمودنی بود اعتبار این آزمون را از طریق کودرریچاردسون 20  محاسبه کردند که 87% بدست آمد. همچنین در این پژوهش همبستگی این آزمون را با عملکرد مدرسه مورد مطالعه قرار دادند،که همبستگی پیرسون برای رشته های مختلف بین 75% تا 97% متغیر بدست آمد.در این تحقیق بنظر می رسید که آزمون هوش بوناردل بیشتر از سایر رشته ها با علوم مرتبط بود که عددی معادل 48% بدست امد و میانگین نمرات مرتبط با رشته ی هنر ضعیف تر از سایر رشته ها و معادل34% بدست آمد.

روایی و اعتبار بر اساس مطالعات در ایران

ضریب اعتبار این آزمون،که از طریق اجرای مجدد یا دونیمه کردن به دست آمده است، همیشه بالاتر از 75 % بوده است. ضریب همبستگی نتایج حاصل از آن با نتایج حاصل از اجرای آزمونهای هوشی کتل، ماتریس های ریون و دمینوها، بین 65% تا 85% نشان داده شده است. بنابراین روایی آن در اندازه گیری هوش کلی در حد بسیار مطلوب بوده است. 

 

4 روز پیش

عالی

آقا 1 ماه پیش

خیلی خوب

آقا 7 ماه پیش

خوب

2 سال پیش

بنظرم گزینه ها را در تست بوناردل با کامپیوتر نمیشود درست انتخاب کرد . چون من در ریون و کتل نمره ی 140 گرفتم و اینجا 45 و جزوه طبقه ی تربیت پذیر قرار گرفتم -__-

2 سال پیش

سلام وقت بخیر من تست هوش بوناردل، هوش ریون بزرگسال و هوش کتل فرمA رو انجام دادم و نتایج به صورت:بوناردل(بهره هوشی=94)، کتل فرمA( بهتره هوشی 148) تست هوش ریون=(بهره هوشی122) اما همونطور که ملاحظه میفرمایید تفاوت خیلی زیادی بین نتایج آزمون ها بود علت این تفاوت آشکار نتایج آزمون چیه؟ فارغ از خستگی و آمادگی ذهنی آیا امکان اشتباه محاسباتی آزمون وجود داره؟ و چطور میتونم میزان تقریبی ضریب هوشی خودم رو بسنجم؟

3 سال پیش

متاسفانه سیستم نمره دهی سایت خرابه من کتل مقیاس ۳ فرم 143b گرفتم ولی این تست ۱۱۶ اومد و بعد از دوباره تست گرفتن با اینکه برای اطمینان از این سیستم سوالات رو چک کردم و دوباره تست دادم با یک تغییر ۱۱۴ اومد واقعا حیف پولی که واریز کردم.

خانم 3 سال پیش

خیلی تست خوبی بود

3 سال پیش

چرا اینجوری شد؟ ☹️من هم این هم کتل رو به صورت نسخه فیریکیش امتحان دادم نمراتم بیشتر شده بود اومدم دوباره امتحان دادم ولی....

3 سال پیش

سلام فکر میکردم کامل درست جواب دادم کاش میفهمیدم کدومارو اشتباه زدم

تست هوش بوناردل توسط یک فرانسوی طراحی شده است که هدف آن ارزیابی هوش غیرکلامی در بزرگسالان می باشد. این تست هوش دارای 65 تصویر است که 5 تصویر آن جهت آشنا شدن آزمودنی با سوالات است.

این آزمون عامل g یا همان هوش کلی را ارزیابی می کند. به نظر می رسد تست هوش تصویری بوناردل برای ارزیابی هوش منطقی و همچنین هوش تجسمی مفید باشد.

در آزمون بوناردل بر اساس نمره گذاری این مقیاس نمرات هوشبهر شما محاسبه و جایگاه تان در جامعه نسبت به نمرات سایر افراد در این آزمون مقایسه می شود.

🕟 در تاریخ 1401/03/16  خروجی نتایج توسط روانشناس بررسی شد (آخرین بروزرسانی). 

🕥 در تاریخ  1401/02/25  نمره گذاری ها توسط روان سنج بازنگری شد.