لوگوی ای سنج ورود و ثبت نام
داشبورد
پروفایل من
آزمون های من
گردش حساب
امتیاز من
خروج
ورود در سایت
ثبت نام در سایت

تست آنلاین شادکامی آکسفورد (OHI)


چرا برخی به خاک دست می زنند طلا می شود؟ آیا تمام سنگ های دنیا زیر پای مردم لنگ یافت می شود؟ با کمی جستجو در رابطه با این سوالات پی بردیم بسیاری از مشاهیر شادکامی را به عنوان عامل خوشبختی و سلامت روان در زندگی می دانند؟

پژوهشگران دانشگاه استنفورد و آکسفورد نشان داده اند بخش هایی از مغز افرادی که در آزمون شادکامی فعال تر از بقیه بوده، حافظه و یادگیری بهتری نسبت به دیگران داشته اند. همچنین شواهد بسیاری تاثیر شادکامی را بر سلامت روانشناختی و افزایش طول عمر نشان داده اند. در این آزمون با ما همراه شوید تا از این جنبه روانشناختی زندگی تان بیشتر آگاه شوید.    

شما توسط پرسشنامه حاضر می توانید در مولفه های خودپنداره(شامل نگرش‏ها، احساسات و دانش فرد درباره توانایی، مهارت و قابلیت پذیرش اجتماعی)، رضایت از زندگی ، آمادگی روانی، سرذوق بودن(سر حال بودن و داشتن انگیزه بالا برای انجام هرکاری)، احساس زیبایی شناختی(تصور فرد از سلامت و شادابی خود) ، خود کارآمدی(احساس فرد به  زندگی  و همچنین تاثیر گذاری بر دنیای اطراف) و امیدواری  خود را بسنجید و در نهایت به نمره ی شادکامی خود دست یابید.

این پرسشنامه در سال 1989 توسط آرجیل ، مارتین و کراسلند ؛ براساس پرسشنامه افسردگی بک طراحی شده است.بدین گونه که 21 جمله  از پرسشنامه بک معکوس گردید و سپس 11 گویه به آن اضافه شد، در نهایت 29 گویه این آزمون را پدید آورده است. شادکامی در این آزمون به میزان شدت عاطفه مثبت ، سطح رضایتمندی و عدم احساسات منفی تعریف شده است.


شــروع آنـلاین آزمون    رایگان

اشتراک گذاری

هزینه آزمون : رایگان
زمان تقریبی : 10 دقیقه
تعداد سوالات : 29 سوال
دسته بندی : آزمون های سبک زندگی و ویژگی های فردی
برچسب ها : تست روانشناسی, تست روانشناسی آنلاین
رده سنی : بزرگسالان , نوجوانان
بازه سنی : 13 و بالاتر
تعداد دفعات انجام شده : 831
تعداد نظرات :
7


شماره تماس : 02144483904
آدرس ایمیل : info [ at ] esanj.ir