لوگوی ای سنج ورود و ثبت نام
داشبورد
پروفایل من
آزمون های من
گردش حساب
امتیاز من
خروج
ورود در سایت
ثبت نام در سایت

تست آنلاین شادکامی آکسفورد (OHI)


اگر بخواهید بدانید که راز موفقیت در زندگی چیست، باید بگویم که تنها یک واژه است آن هم شادکامی است

پیترگلمن

چرا برخی به خاک دست می زنند طلا می شود؟ آیا تمام سنگ های دنیا زیر پای مردم لنگ یافت می شود؟ با کمی جستجو در رابطه با این سوالات پی بردیم بسیاری از مشاهیر شادکامی را به عنوان عامل خوشبختی و سلامت روان در زندگی می دانند؟ شادکامی مقوله ای است که جنبه های بسیاری از زندگی انسان را تحت تاثیر قرار می دهد. شادکامی نوعی ارزشیابی است که فرد از زندگی اش دارد و مواردی چون رضایت از زندگی، هیجان و خلق مثبت و عدم افسردگی و اضطراب را دربرمی گیرد. برخی از پژوهشگران معتقدند که شادکامی مهمترین مولفه در ارزیابی کیفیت زندگی افراد است. به نظر می رسد شادکامی یک مسئله مهم در زندگی به شمار می رود. به جرات می توان گفت عملکرد ما با شاد بودن ما در ارتباط است و زمانی که غمگین هستیم تمایلی به فعالیت در زندگی نداشته و گوشه گیر و منفعل خواهیم شد. افراد غمگین مدام از دیگران کناره گیری می کنند و روابط اجتماعی محدودی خواهند داشت. همچنین آن ها در حرفه و شغل خود نیز نمی توانند موفق باشند. شادکامی با مثبت اندیشی همراه است و نتیجه آن این است که می توانیم با انرژی بیشتری زندگی کنیم. 

شادکامی

بسیاری از مشکلات اجتماعی و اقتصادی که مردم با آن دست به گریبان هستند لزوم توجه به شادی و نشاط را بیش از هر زمان دیگری مهم جلوه می دهد. برای این منظور ابزارهای مختلفی از جمله تست شادکامی آکسفورد طراحی شده است تا شما بتوانید میزان شادکامی خود را بسنجید. پژوهشگران دانشگاه استنفورد و آکسفورد نشان داده اند بخش هایی از مغز افرادی که در آزمون شادکامی فعال تر از بقیه بوده، حافظه و یادگیری بهتری نسبت به دیگران داشته اند. همچنین شواهد بسیاری تاثیر شادکامی را بر سلامت روانشناختی و افزایش طول عمر نشان داده اند.  با سنجش شادکامی می توانیم بازخورد مناسبی دریافت نماییم که پس از آن به دنبال راهکارهایی برای افزایش آن باشیم. تیم ای سنج با توسعه تفاسیر این آزمون شرایطی را فراهم نموده است که شما بتوانید بر حسب میزان شادکامی خود راهکارهای مناسب را دریافت نمایید. سعی کنید این راهکارها را به کار ببنیدید. مطمئن باشید این نگاه شما به زندگی است که می تواند تغییراتی که دلخواهتان است را بوجود بیاورد. یاس و نا امیدی نمی تواند راهکاری برای رهاییتان از این وضعیت باشد. تنها با مثبت اندیشی و شاد بودن است که می توانید زندگی خود را سراسر آرامش نموده و با لذت زندگی کنید. 

نمودار شادی

تست شادکامی آکسفورد در سال 1989 توسط آرجیل ، مارتین و کراسلند ؛ براساس پرسشنامه افسردگی بک طراحی شده است.بدین گونه که 21 جمله  از پرسشنامه بک معکوس گردید و سپس 11 گویه به آن اضافه شد، در نهایت 29 گویه این آزمون را پدید آورده است. شادکامی در این آزمون به میزان شدت عاطفه مثبت ، سطح رضایتمندی و عدم احساسات منفی تعریف شده است. شما توسط پرسشنامه حاضر می توانید در مولفه های خود را بسنجید و در نهایت به نمره ی شادکامی خود دست یابید.
 
• خودپنداره(شامل نگرش‏ها، احساسات و دانش فرد درباره توانایی، مهارت و قابلیت پذیرش اجتماعی)
• رضایت از زندگی ، آمادگی روانی، سرذوق بودن(سر حال بودن و داشتن انگیزه بالا برای انجام هرکاری)
• احساس زیبایی شناختی(تصور فرد از سلامت و شادابی خود)
• خود کارآمدی(احساس فرد به  زندگی  و همچنین تاثیر گذاری بر دنیای اطراف)
• امیدواری   
 
در زیر مختصری از تفسیر این آزمون که توسط تیم ای سنج طراحی شده است برای شما ارائه می گردد:

نمودار شادکامی آکسفورد

خودپنداری

نمره کل


شــروع آزمون    رایگان

اشتراک گذاری

هزینه آزمون : رایگان
زمان تقریبی : 10 دقیقه
تعداد سوالات : 29 سوال
دسته بندی : آزمون های سبک زندگی و ویژگی های فردی
برچسب ها : تست روانشناسی, تست روانشناسی آنلاین
رده سنی : بزرگسالان , نوجوانان
بازه سنی : 13 و بالاتر
تعداد دفعات انجام شده : 2070
تعداد نظرات :
11


شماره تماس : 02144483904
آدرس ایمیل : info [ at ] esanj.ir