تست امید میلر (MHS)

تست امید میلر (MHS)

تست امید میلر یک آزمون استاندارد برای سنجش میزان امید به زندگی در شما می باشد این تست به صورت رایگان با تفسیر کامل و و ارائه راهکار می باشد.

تست امید میلر یک آزمون استاندارد برای سنجش میزان امید به زندگی در شما می باشد این تست به صورت رایگان با تفسیر کامل و و ارائه راهکار می باشد.


تعداد انجام 29646
تعداد سوالات 48 سوال
رده سنی بزرگسالان - نوجوانان
زمان تقریبی 5 دقیقه
تعداد نظرات 30
امتیاز 5 / 4.8
mbti-offer

تست امید میلر MHS

تست امید میلر توسط دو محقق به نام میلر و پاورز ساخته شده است. نسخ های اولیه این تست شامل 40 سوال بود اما پس از بازنگری و تغیر توسط مولفان آن به 48 سوال افزایش یافت. هدف این تست سنجش میزان امیدواری در افراد می باشد. در این آزمون هر عبارت بیانگر یک نشانه رفتاری مهم است که افراد پاسخ خود را از "بسیار مخالف" تا "بسیار موافق" ارائه می کنند. پس از انجام این تست می توان جایگاه خود را در طیف مشخصی از نا امیدی تا امیدواری تعیین نمود.

 کاربردهای تست امید میلر MHS

تست امید میلر جهت سنجش میزان امیدواری مورد استفاده قرار می گیرد. از این تست می توان برای موارد زیر استفاده نمود:

 تعیین میزان امیدواری

 اقدام برای افزایش امیدواری

 مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی درسی

 مشاوره شغلی و افزایش عملکرد

 مشاوره فردی جهت افزایش علاقه

 پژوهش ها و مطالعات علمی

امید چیست؟

امید به زندگی خواستن اتفاقاتی است که می تواند به نوع زندگی ما را بهتر نماید.  داشتن امید نه تنها باعث می شود شرایط سخت و دشوار زندگی را بهتر تحمل کنیم بلکه کمک می کند تا بتوانیم با تلاش و کوشش زندگی بهتری را برای خود و اطرافیانمان رقم بزنیم. بنابراین امید به زندگی با ایجاد تصور مثبت از آینده مهمترین عامل برای پیشرفت می باشد.

خواه نا خواه امید بخشی از زندگی ماست. همه در زندگی به چیزی امیدواریم. در واقع امید بخش ذاتی انسان است و به طور ناخودآگاه به آن فکر می کند. امید به افراد کمک می کند تا چیزهایی که در آینده می خواهند را تعریف کرده و متناسب با آن زندگی کنند. 

هشدارنکته مهم

بدون داشتن امید هر تست روانشناسی و هر اقدامی برای خودشناسی نمی تواند به ما کمک کند. چرا که مهمترین گام به سوی خودشناسی امید است. یعنی باید برای تغییر زندگی و گام برداشتن به سوی موفقیت اول از همه امیدوار باشیم.

__special__

چرا توجه به امید ضروری است؟

استرس و مشکلات در زندگی همه ما وجود دارد. همه ما امیدواریم که بتوانیم از شرایط سخت و دشوار عبور کنیم. بنابراین می توان گفت امید نیروی محرکه ما برای مبارزه و مقابله با استرس ها و نگرانی هاست.

علاوه بر این در شرایط عادی نیز امید می تواند کلید بهتر زندگی کردن باشد. داشتن امیدواری در لحظه باعث می شود که احساس خوشبختی کنیم. احساس خوشبختی هم باعث می شود تا سرزنده و شادی بیشتری داشته باشیم. در نهایت این احساس روابط و زندگی ما را خوشایندتر می کند.

به گفته انجمن روانشناسی آمریکا کودکانی که در فقر بزرگ شده اند ولی در آینده توانسته اند به موفقیت دست یابند، در یک چیز اشتراک داشته اند. بله امیدواری مهمترین ویژگی تمام افراد موفق است. روانشناسان بر این باورند که هرگونه برنامه ریزی، تلاش، انگیزه و عزم راسخ برای انجام کارها به امید وابسته است. 

نا امیدی چیست؟

نا امیدی حسی نیرومند و قوی است که بار منفی داشته و باعث می شود تا دنیا را تاریک و غمگین تجربه کنیم. ناامیدی می تواند حس ما نسبت به خود، دیگران، شرایط زندگی و دنیا را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین نا امیدی تاثیر منفی بر رفتارمان گذاشته و باعث می شود نسبت به آینده خود بی تفاوت شویم.

نا امیدی ما را وادار می کند تا علاقه خود را نسبت به چیزهای مهم زندگی از دست بدهیم. کسی که ناامید شده است ممکن است دیگر برای چیزهایی که زمانی مهم بوده اند ارزش قائل نباشد. نا امیدی اغلب با احساس ناتوانی، درماندگی، رها شدن، اسارت، ستم و انزوا همراه است.

مطالعات زیادی نشان می دهد که ناامیدی باعث کاهش سلامت روانی، سلامت جسمی و سلامت اجتماعی می شود.

تاثیر امید بر سلامت روان

امید به عنوان علامت مهمی در بحث سلامت روان مطرح می شود. به گونه ای که نبود آن در بسیاری از اختلالات از جمله افسردگی، اضطراب، اختلال دو قطبی، اختلالات خوردن، استرس پس از سانحه، وابستگی به مواد و عقاید خودکشی وجود دارد. حتی احساس ناامیدی همراه با بیماری مانند افسردگی ممکن است فرد را به فکر خودکشی سوق دهد. از طرفی امید به زندگی باعث افزایش عملکرد فرد در زمینه های زیر می شود:

 عملکرد تحصیلی

 عملکرد شغلی

 عملکرد زناشویی

تست امید به زندگی در ای سنج

روانشناسان ای سنج در خلال تهیه تست های کاربردی بین المللی پیچیده و چند جانبه، تصمیم گرفتند تا ابزار ساده ای تحت عنوان تست امید میلر را به عنوان یکی از مقیاس های مهم جهت ارزیابی اولیه به صورت رایگان در اختیار کابران قرار دهند. هدف از این تست تلنگری برای بازیابی خود در مسیر تغییر به سوی موفقیت و بهبود کیفیت زندگی است. گروه ای سنج از شما خواستار است تا تفسیر خود را با دقت مطالعه و سعی کنید راهکارهایی که برایتان ارائه شده است را مورد استفاده قرار دهید.

روایی و اعتبار تست امید میلر

روایی و اعتبار تست امید میلر (MHS) نشان می دهد که این ابزار دارای قابلیت اطمینان مناسبی برای سنجش امیدواری است. در زیر روایی و اعتبار تست امید میلر در مطالعات بین المللی و مطالعات ایرانی گزارش شده است:

 روایی و اعتبار بر اساس مطالعات بین المللی

در بررسی اعتبار تست امید، میلر(1988) اعتبار این مقیاس را بر اساس آلفای کرونباخ برابر با 0/80 گزارش نموده است. در مطالعه دیگری که توسط میلر و پاور انجام شده است ضریب آلفای کرونباخ این ابزار 0/93 و ضریب بازآزمایی در مدت زمان 2 هفته ای برابر 0/82 می باشد. اعتبار سازه وابسته به معیار با مقیاس بهزیستی روانشناختی برابر با 0/71، مقیاس بهزیستی وجودی برابر با 0/82 و سوال ملاک امیدواری برابر با 0/82 است. روایی واگرای این تست نیز با مقیاس نا امیدی برابر با 0/54 می باشد.

 روایی و اعتبار بر اساس مطالعات داخلی

سلیمی بجستانی (1388) همسانی درونی این تست را با آلفای کرونباخ بررسی کرده و 0/92 گزارش کرده اند. حسینی (1385) در بررسی روایی این مقیاس از طریق نمره سوال ملاک همبستگی کل مقیاس با سوال ملاک را 0/61 گزارش نموده اند. همچنین آن ها آلفای کرونباخ و ضریب دو نیمه کردن برای این تست را به ترتیب 0/89 و 0/90 گزارش نموده اند.

 

روایی و اعتبار چیست؟

روایی و اعتبار اشاره به بررسی های علمی در رابطه با کاربردپذیری و ارزش گذاری تست های مورد استفاده دارد. در این روش های علمی با استفاده از محاسبات و آزمونهای پذیرفته شده بین المللی میزان توانایی تست را مورد سنجش قرار می دهند.

روایی (Validity) نشان می دهد که تست مورد نظر تا چه میزان ویژگی هدف را می سنجد. در اینجا به این معنی که تا چه میزان تست امید میلر می تواند به طور دقیق امیدواری شما را بسنجد.

اعتبار (Reliability) نشان می دهد که یک تست تا چه میزان ثبات دارد. یعنی تست امید میلر در شرایط یکسان به چه میزان می تواند نتایج یکسانی را نشان داد.

 

2 روز پیش

واقعا عالی بود

12 روز پیش

عالی

خانم 1 ماه پیش

بسيار عالي من كه خيلي لذت بردم

خانم 2 ماه پیش

عالی

آقا 5 ماه پیش

بسیار بسیار عالی، تفسیر تست بسیار برایم جالب بود چون هم بسیار به واقعیت و روحیات من نزدیک بود و هم پیشنهادات منطقی و کتاب های مناسبی معرفی کرده بود

آقا 5 ماه پیش

جالب بود و به نظرم دقیق نکات رو دیده بود

آقا 5 ماه پیش

عالی

8 ماه پیش

عالی

1 سال پیش

عااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااالی تر از عالی بود :) مثل همیشه ;)

1 سال پیش

عالی بود دست شما درد نکنه

امید به زندگی را می توان نقطه آغاز هر حرکتی دانست. بنابراین بدون داشتن امید ممکن است نتوانیم زندگی خود را آنطور که می خواهیم تغییر دهیم.

این تست همانطور که از نام آن پیداست میزان امید شما به زندگی را مورد سنجش قرار می دهد. بنابراین با استفاده از آن می توانید در صورت پایین بودن امیدتان، از راهکارها و توصیه های ارائه شده استفاده کنید.

تست امید در سایت ای سنج دارای یک مولفه کلی است که نمرات شما در سطحو مختلف امید بررسی می کند. این آزمون دارای تفسیر کامل می باشد و با استفاده از پیشنهادات، معرفی کتاب و فیلم می توانید برای هرگونه تغییر خود را آماده سازید.

در تاریخ  1401/04/10 خروجی نتایج توسط روانشناس بررسی شد (آخرین بروزرسانی).