تست احساس تنهایی (SLFS)

تست احساس تنهایی (SLFS)

تست احساس تنهایی را می توانید هم اکنون بصورت کاملا رایگان  و با تفسیر جامع  انجام دهید.. با این تست می توانید درک بهتری از احساس خود داشته باشید

تست احساس تنهایی را می توانید هم اکنون بصورت کاملا رایگان  و با تفسیر جامع  انجام دهید.. با این تست می توانید درک بهتری از احساس خود داشته باشید


تعداد انجام 178236
تعداد سوالات 24 سوال
رده سنی بزرگسالان
زمان تقریبی 6 دقیقه
تعداد نظرات 484
امتیاز 5 / 4.9

تست احساس تنهایی

تست احساس تنهایی آشر در پژوهش های مختلفی مورد استفاده قرار گرفته است. تستی که برای سنجش احساس تنهایی نخستین بار توسط آشر تهیه شد، برای کودکان بود.

نسخه پیش رو جهت سنجش احساس تنهایی افراد 13 سال به بالا طراحی شده است که دو بعد احساس تنهایی عاطفی و احساس تنهایی اجتماعی را می سنجد. این تست دارای 24 سوال می باشد که پاسخ های آن به صورت 5 گزینه ای است.

 کاربردهای تست احساس تنهایی

تست احساس تنهایی دانشجویان که در مطالعات بسیاری مورد استفاده قرار گرفته است می تواند ابزاری مفیدی برای شناخت احساس و نیازهای خود در روابط اجتماعی باشد. از این تست می توان برای موارد زیر استفاده نمود:

  •  بررسی حمایت اجتماعی دانشجویان
  •  مشاوره دانشجویی
  •  پژوهش ها و مطالعات علمی

احساس تنهایی چیست؟

گرچه نیاز ما به ارتباط ذاتی است، اما بسیاری از ما اغلب احساس تنهایی می کنیم. تنهایی وضعیت پریشانی یا ناراحتی است که هنگامی ایجاد می شود که بین خواسته های فرد برای ارتباط اجتماعی و آنچه که احساس می کند، تفاوت وجود دارد. 

برخی از افراد که در طول روز با افراد زیادی ارتباط دارند، یا سال هاست که ازدواج کرده اند باز هم یک تنهایی عمیق و فراگیر را تجربه می کنند. تحقیقات نشان می دهد که تنهایی تهدید جدی برای سلامت روانشناختی و همچنین سلامت جسمی در طولانی مدت است.

احساس فقدان ارتباط اجتماعی می تواند دردناک باشد. تنهایی را می توان به روشهای مختلف توصیف کرد. افرادی که احساس تنهایی می کنند برخی از این احساسات را در ذهن خود تجربه می نمایند:

  • احساس اجتماعی نبودن
  •  احساس کنار گذاشته شدن
  •  احساس عدم صمیمیت
  •  احساس خلاء
  •  احساس کمبود توجه

کسانی که احساس می کنند حمایت اجتماعی کمی دارند یا اصلاً ندارند، تنهایی یک چالش بزرگ برایشان ایجاد می کند. آن ها دوست دارند حمایت شوند اما مقدار توجهی که از بیرون دریافت می کنند کم است.

 واقعیت هایی در رابطه با احساس تنهایی

من خانواده و دوستان زیادی دارم. چرا هنوز این قدر تنها هستم؟

تنهایی صرفا به تعداد روابط بر نمی گردد، بلکه کیفیت روابط نیز در آن بسیار مهم است. بنابراین تنهایی فقط ناشی از انزوا یا نداشتن دوست و خانواده نیست. عدم صمیمت و عمق در رابطه  می تواند به احساس تنهایی منجر شود.

چرا وقتی شخصی احساس تنهایی می کند، به مرور تنهاتر می شود؟

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد افراد تنها، در ارزیابی تعاملات اجتماعی دچار سوگیری منفی هستند.

افرادی که احساس تنهایی می کنند نسبت به علائم بی توجهی دیگران حساس تر هستند. آن ها از ترس اینکه مورد توجه قرار نگیرند، از روابط عمیق پرهیز می کنند. به عبارتی می توان گفت تنهایی برای این افراد به نوعی ترس از نادیده گرفته شدن است.

تفاوت بین تنهایی و خلوت کردن با خود چیست؟

خلوت کردن با خود که مانند تنهایی به صورت نداشتن روابط اجتماعی دیده می شود ذاتا دارای بار منفی نیست. می توان گفت خلوت کردن یکی از راه های ترمیم خود بوده و حتی می تواند سودمند باشد.

بنابراین دلایلی که افراد تنها بودن را انتخاب می کنند مهم است. زمانی که تنهایی ناشی از اجتناب نبوده و برای آرامش و جمع کردن افکار می باشد بار مثبت داشته و به عنوان خلوت کردن با خود از آن تعبیر می شود.

چه قدم های مشخصی می توانم بردارم تا تنها نباشم؟

جان کاسیوپو(John Cacioppo)  پژوهشگر معروف حوزه تنهایی، معتقد است همانطور که می توانید یک رژیم ورزشی را برای به دست آوردن قدرت و بهبود سلامتی خود شروع کنید، می توانید از طریق حرکات کوچکی که باعث ایجاد قدرت و مقاومت عاطفی می شود، با تنهایی مبارزه کنید.

تاثیر احساس تنهایی بر سلامتی

پژوهش های زیادی نشان می دهد که تنهایی با مشکلات روانی مرتبط است. شواهد نشان می دهد که تنهایی با علائم افسردگی ارتباط دارد.

تنهایی می تواند به عنوان عامل مهمی در بیماری های قلبی، دیابت نوع 2 و آرتروز باشد. مطالعات نشان می دهد که افراد تنها دو برابر بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری آلزایمر هستند. حالت تنهایی مزمن باعث افزایش تولید هورمون های استرس شده و باعث ایجاد اختلال خواب و ضعف ایمنی می شود.

نظرات کاربران

خانم 4 روز پیش

خوب و مفید

خانم 6 روز پیش

بسیار عالی و جامع بود. موفق باشین

خانم 6 روز پیش

ممنون. بسیار عالی بود به من کمک کرد. 🙏💖

آقا 7 روز پیش

پرسش نامه بسیار خوبی دارد.با اینکه به نسبت تستهای استاندارد دیگر تعداد سوالات کمتری دارد ولی بسیار کاربردی و مفید است

خانم 7 روز پیش

عالی

خانم 11 روز پیش

بنظرم علاقه به تنهایی با داشتن احساس تنهایی خیلی فرق میکنه! من خیلی تنهایی رو دوست دارم و 90 درصد روزم رو تو اتاقم تنهام و به کارم رسیدگی میکنم ، اما این دلیل نمیشه فکر کنم دیگران من رو دوست ندار ن ، نمی‌خوان یا منو طرد کردن. موقع ناراحتی و سختی با کسی درد و دل نمیکنم ، اما این دلیل نمیشه کسی رو برای درد و دل نداشته باشم. فکر میکنم سوال ها میتونست کمی زیاد تر و کامل تر باشه. ممنون از سایت خوبتون.

11 روز پیش

خیلی ممنون

12 روز پیش

ممنون . تقریبا درست بود و این نشانی درونگرا بودن هستش .

13 روز پیش

متشکرم

15 روز پیش

بنظرم همین توری خوبم مردم ارزش خوبی رو ندارن.

این تست یکی از تست های معتبر برای سنجش احساس تنهایی می باشد که توسط آشر و همکاران طراحی شده است.

زمانی که احساس تنهایی را می سنجیم د رابطه با بیمارگون بودن آن اطلاعاتی را کسب می کنیم. افرادی که احساس تنهایی در آن ها غیر نرمال است ممکن است به اختلالات روانی مبتلا شوند.

این تست پس از ارزیابی دقیق یک نمره کلی در رابطه با احساس تنهایی به شما می دهد. تفسیر ارائه شده به صورت کامل بوده و می توانید با استفاده از آن شناخت دقیقی از این ویژگی خود به دست آورید.

با استفاده از هشدارها و راهکارهایی که در متن تفسیر متناسب با شما ارائه می شود می توانید اقدام لازم را جهت کاهش احساس تنهایی خود انجام دهید.

سلام، جز کدوم دسته از کاربران ای سنج هستید؟
قدیمی جدید