تست MBTI - شخصیت شناسی - رایگان
لوگوی ای سنج ورود و ثبت نام
داشبورد
پروفایل من
آزمون های من
گردش حساب
امتیاز من
خروج
ورود در سایت
ثبت نام در سایت

تست اضطراب مرگ (FOD) | آنلاین


تست اضطراب مرگ

تست اضطراب مرگ توسط کالت-لستر طراحی شده است. این تست اضطراب یا ترس از مرگ را مورد سنجش قرار می دهد. این تست که به صورت پنج گزینه ای می باشد درای 32 سوال است. انجام این تست به طور تقریبی 5 دقیقه زمان می برد. تیم ای سنج تفسیر کاملی از این تست را مشتمل بر توضیحات و راهکارهای کاهش آن را تهیه نموده است.

اضطراب مرگ چیست؟

اضطراب مرگ اضطراب ناشی از افکار مرگ است.  اضطراب مرگ احساس ترس، دلهره یا نگرانی شدید فرد به هنگام فکر کردن در مورد مرگ می باشد. اضطراب مرگ که از آن به عنوان تاناتوفوبیا یا ترس از مرگ یاد می شود، اشاره به ترس شدید از مرگ و میر و مباحث مرتبط با آن دارد. این نوع ترس می تواند به صورت ترس از مرگ خود و یا ترس از مرگ دیگران باشد.

افرادی که استرس بیشتری را درک می کنند، اضطراب مرگ بالاتری دارند. پژوهش های علمی نشان داده است که راهبردهای مقابله رویارویی می تواند میزان اضطراب مرگ را کاهش دهد. برای آگاهی از راهبردهای مقابله ای خود به تست استرس مراجعه کنید.

 

اضطراب مرگ برای افرادی که به تازگی فردی را از داست داده اند به عنوان اختلال در نظر گرفته نمی شود، همچنین مقداری اضطراب و نگرانی در رابطه با مرگ نیز طبیعی است. بنابراین زمانی این مسئله به صورت اختلال معرفی می گردد که عملکرد روزانه فرد را مختل نماید. در حالی که دلایل هراس پیچیده است، تاناتوفوبیا و ترس ما از مرگ به طور کلی ممکن است از نگرانی های زیر ناشی شود:

  •  ترس از مرگ ناگهانی یا طولانی مدت.
  •  ترس از مرگ دردناک یا وحشتناک.
  •  ترس از ناشناخته بودن مرگ
  •  ترس از دست دادن عزیزان در آینده.
  • ترس ناشی از تجربیات زندگی دردناک یا منفی گذشته

اضطراب مرگ می تواند یکی از دلایل افسردگی باشد. با تست افسردگی بک می توانید میزان افسردگی خود را بسنجید.

انواع اضطراب مرگ

همان طور که گفته شد اضطراب مرگ زمانی به صورت اختلال مطرح می گردد که زندگی فرد را دچار مشکل نماید. رابرت لانگ سه نوع اضطراب مرگ را مشخص نموده است:

- اضطراب مرگ درنده

اضطراب مرگ درنده از ترس آسیب دیدن ناشی می شود. این ابتدایی ترین و قدیمی ترین اضطراب مرگ است که منشاء آن در اولین مجموعه موجودات تک سلولی است. ارگانیسم های تک سلولی دارای گیرنده هایی هستند که برای واکنش در برابر خطرات بیرونی تکامل یافته اند. آن ها با مکانیسم های محافظت از خود احتمال بقا در مواجهه با اشکال شیمیایی و فیزیکی حمله یا خطر را افزایش می دهند. اضطراب مرگ درنده در موقعیتهای خطرناک که بقای فرد تهدید می شود، برای مقابله با خطر یا تلاش برای فرار از وضعیت تهدید آمیز برانگیخته می شود.

- اضطراب مرگ شکارچی

اضطراب مرگ شکارچی شکلی است که در صورت آسیب دیدن فرد (جسمی یا روحی) به وجود می آید. این شکل از اضطراب مرگ اغلب با گناه ناخودآگاه همراه است. این گناه، به نوبه خود، باعث ایجاد انگیزه و انواع تصمیمات و اقدامات برای آسیب رساندن به دیگران می شود.

- اضطراب مرگ وجودی

اضطراب مرگ وجودی ناشی از این آگاهی است که زندگی انسان به پایان می رسد. اضطراب مرگ وجودی قوی ترین شکل ترس از مرگ است. گفته می شود که زبان از طریق ایجاد تغییرات ارتباطی و رفتاری، پایه و اساس اضطراب مرگ وجودی را ایجاد کرده است. عوامل دیگر شامل آگاهی از تمایز بین خود و دیگران، احساس کامل هویت شخصی و توانایی پیش بینی آینده است.

اضطراب مرگ می تواند ناشی از افکار وسواسی باشد. با تست وسواس می توانید علائم این اختلال را در خود بررسی نمایید.

چه کسی از مرگ می ترسد؟

متخصصان استدلال می کنند که بیشتر اوقات، اضطراب مرگ به خودی خود ایجاد نمی شود. در واقع به طور معمول با نوع دیگری از اختلال سلامت روان همراه است (مانند اختلال اضطراب عمومی، اختلال هراس، اختلال استرس پس از ضربه، افسردگی یا وسواس). مطالعات دیگر نشان می دهد افرادی که اضطراب سلامتی دارند یا هیپوکندریا هستند نیز تحت تأثیر اضطراب مرگ قرار دارند، زیرا این امر به طور طبیعی با نگرانی بیش از حد از سلامتی در ارتباط است. دکتر رابرت کاستنباوم تئوری ها و مطالعات مختلف روانشناسی را در رابطه با مفهوم مرگ مورد بررسی قرار داده و نشان داده است که:

  •  اکثر افراد از مرگ می ترسند، اما معمولاً فقط سطح اضطراب پایین تا متوسط دارند.
  • زنان بیشتر از مردان از مرگ می ترسند. علاوه بر این، یک مطالعه جدیدتر نشان داده است که در حالی که به نظر می رسد اضطراب مرگ در زنان و مردان در طول 20 سالگی وجود دارد، زنان وقتی به 50 سالگی می رسند دومین افزایش ترس از مرگ را تجربه می کنند.
  • جوانان به همان اندازه سالمندان اضطراب مرگ را تجربه می کنند.
  •  به نظر می رسد بین وضعیت تحصیلی و اقتصادی - اجتماعی یک فرد و کاهش اضطراب مرگ رابطه وجود دارد.

 


آزمون های مشابهآدرس ایمیل : info [ at ] esanj.ir
×

دنبال چه آزمونی میگردی ؟