تست تصور از خدا (GII)

تست تصور از خدا (GII)

تست تصور از خدا نگاه مثبت و منفی شما از خدا را می سنجد و به شما نشان می دهد که چقدر به مراقبت  او باور دارید. می توانید این تست را بصورت کاملا رایگان انجام دهید.

تست تصور از خدا نگاه مثبت و منفی شما از خدا را می سنجد و به شما نشان می دهد که چقدر به مراقبت  او باور دارید. می توانید این تست را بصورت کاملا رایگان انجام دهید.


تعداد انجام 40975
تعداد سوالات 27 سوال
رده سنی بزرگسالان - نوجوانان
زمان تقریبی 5 دقیقه
تعداد نظرات 136
امتیاز 5 / 4.9

تست تصور از خدا (GII)

با توجه به اهمیت معنویات در بهداشت روان، لارنس پرسشنامه ای را طراحی کرد که با 27 سوال، نوع تصور افراد از خدا را می سنجد و ابزاری مناسب برای کسانی است که می خواهند این مفهوم را در خود ارزیابی کنند.

تست تصور از خدا ابعاد زیر را می سنجد:

تصور از خدا

از زمانی که ما خودمان را میشناسیم همواره پرسشی در مورد خلقت جهان آفرینش در ذهن ما نقش می بندد.

درکشور های آسیایی به خصوص در فرهنگ ایرانی - اسلامی خدا مفهومی است که از کودکی بسیار در مورد آن می شنویم و قبل از این که ما در مورد این مفهوم کنجکاو شویم و به دنبال آن برویم، خانواده ها با توجه به دانسته ها و تفکرات خودشان تصویری از خدا برای ما می سازند، گاه مهربان و عادل و گاهی هم بی انصاف و سختگیر...

با افزایش سن و شناخت بیشتر از خود و محیطمان بیشتر به دنبال پرسشهایمان در مورد خدا می رویم و شاید با توجه به تفاوت دیدگاهها حول این مفهوم هیچ گاه به جواب واحدی نرسیم.

اما آیا شما می دانید چه تصوری در ذهن از خدا دارید؟خدا یک مفهوم انتزاعی است که در ذهن ما نقش می بندد و هر فردی با توجه به حال روحی خودش و شرایطی که در آن رشد کرده، خدای خود را می شناسد اما گروه کمی هستند که خدا را باتمام وجود حس می کنند و فارغ از مذهب و سنت به شناخت از خدا می رسند.

آرامش واقعی زمانی حاصل می شود که فرد خود به شناخت از خدا برسد و این شناخت وابسته به دیگر افراد نباشد. مشترکات بین افرادی که جز یک گروه دینی هستند راجع به مفهوم خدا بیشتر است و گاهی به دلیل این تشابهات افراد تصورات دیگر هم کیشان را نسبت به خدا از آن خود می کنند.

نتایج تحقیقات روانشناسی نشان می دهد نرخ امید به زندگی و توانایی مقابله با استرس و اضطراب ها در افرادی که تصور مثبتی از خدا دارند بیشتر ازافراد آتئیست (افراد بی اعتقاد به وجود خدا) است و علت آن عدم احساس بی پناهی و رها شدگی در پهنه گسترده هستی و پشتیبانی خالقی مهربان و قدرتمند می باشد.

 
 

 

 

نظرات کاربران

5 روز پیش

عالی بود

5 روز پیش

خیللللیییییی شبیه من بود تحلیلتون واقعاااا در عجبم😍😍😍😍 متشکرم ازتون بابت این تست جالب و تحلیل جالب تر دمتون گرررررررم سرتون سلامت کسب و زندگیتون پربرکت و خیر باشه

خانم 7 روز پیش

جالب بود سپاسگزارم

10 روز پیش

بسیار عالی و دقیق و توضیحات شیوا و کامل تشکر از عوامل محترم سایت و آرزوی موفقیت روزافزون

آقا 10 روز پیش

بنظرم عالی بود

17 روز پیش

عالی بود

آقا 19 روز پیش

عالییی ❤❤

خانم 21 روز پیش

عالی بود

آقا 21 روز پیش

بسیار مفید

آقا 23 روز پیش

بی نظیر هستید

تست تصور از خدا یکی از آزمون های حوزه روانشناسی معنویت است که توسط لارنس طراحی شده است. این آزمون 27 سوال دارد و آزمونی کاربردی برای سنجش این مفهوم است.

تست تصور از خدا 3 مولفه را ارزیابی می کند. حضور خدا در زندگی، تصور منفی از خدا و مراقبت از خداوند.

تست تصور از خدا در سایت ای سنج بر اساس مولفه های آن و توضیحات کاربردی متناسب با پاسخ های شما ارائه می شود.

سلام، جز کدوم دسته از کاربران ای سنج هستید؟
قدیمی جدید