تست شخصیت شناسی MBTI کودکان (MMTIC)

تست شخصیت شناسی MBTI کودکان (MMTIC)

تست شخصیت شناسی MBTI کودک یا همان تست MMTIC، آزمونی معتبر برای بررسی 16 تیپ شخصیتی در فرزند شماست. این تست با «تفسیر کاملا اختصاصی» برای کودکان پیش دبستانی و دبستانی طراحی شده است.

تست شخصیت شناسی MBTI کودک یا همان تست MMTIC، آزمونی معتبر برای بررسی 16 تیپ شخصیتی در فرزند شماست. این تست با «تفسیر کاملا اختصاصی» برای کودکان پیش دبستانی و دبستانی طراحی شده است.


تعداد انجام 21822
تعداد سوالات 54 سوال
رده سنی کودکان
زمان تقریبی 15 دقیقه
تعداد نظرات 50
امتیاز 5 / 4.9

تست MBTI کودکان

تست MBTI کودک آزمونی است که برای ارزیابی 16 تیپ شخصیتی در کودکان پیش دبستانی و دبستانی طراحی شده است.

از آنجایی که درک تست MBTI برای سنین مختلف دشوار است بنابراین ممکن است آن ها نتوانند به این سوالات پاسخ دهند. بنابراین آزمون MMTIC توسط «مورفی و میزگایر» در سال 2008 برای بررسی تیپ های شخصیتی کودکان توسعه پیدا کرد.

تست MMTIC کودکان

تست تیپ شناسی مورفی میزگایر (Murphy-Meisgeier Type Indicator) آزمونی برای سنجش شخصیت در کودکان است. نسخه اصلی این تست در سال 2008 طراحی شده است.

تست پیش رو نسخه ترکیبی است که توسط والد و کودک تکمیل می شود. اگرچه این نسخه نخستین بار برای کودکان دبستانی طراحی شده است، اما شواهد نشان می دهد که می توان از آن برای کودکان پیش دبستانی نیز استفاده کرد. به طور کلی تست MMTIC برای کودکان 5 تا 12 سال می تواند مناسب باشد.

مقیاس های ارزیابی تست  MMTIC 

آزمون تیپ شناسی کودکان MMTIC دقیقا مانند تست شخصیت شناسی MBTI چهار مقیاس دو قطبی دارد. با ترکیب این چهار مقیاس 16 تیپ شخصیتی به دست می آید.

1- برونگرایی (E) – درونگرایی (I)

2- حسی (S) – شهودی (N)

3- منطقی (T) – احساسی (F)

4- قضاوتی (J) – ادراکی (P)

تفسیر تست MMTIC کودکان در ای سنج

تست شخصیت شناسی کودکان در سایت ای سنج نسخه پیشرفته این آزمون می باشد. تفسیر کامل و پیشرفته نتایج به شما کمک می کند تا اطلاعات زیادی در مورد کودک خود به دست آورید.

 

ویژگی ها سایر تست ها تست MMTIC ای سنج
مهمترین نقاط ضعف و قوت
سیستم نمره گذاری چندمحوری
توزیع تیپ شخصیت کودک در جهان
مهمترین ویژگی های کودک
بررسی شاخص های غالب
میزان تطابق با دیگر کودکان
لذت ها و چالش های بزرگ کردن
نا امنی های کودک
چیزهایی که به نباید به کودک گفت
افراد مشهور و شخصیت های کارتونی
سبک های یادگیری
مشاغل مناسب
توسعه فردی کودک
بررسی تیپ والدین
همخوانی تیپ والد-کودک

کاربردهای تست MMTIC

آزمون  نسخه MMTIC یا MBTI کودکان می تواند در زمینه های مختلف مورد استفاده قرار بگیرد. مهمترین کاربردهای این تست عبارتند از:

  • شناخت بهتر کودکان
  • بهبود رابطه والد-کودک
  • کمک به رشد عاطفی و رفتاری کودک
  • پرورش استعداد و توانایی های کودک
  • آگاهی از مسیرهای شغلی و برنامه های تحصیلی مناسب کودک
  • توسعه روابط با همسالان

انواع تست MMTIC 

تست شخصیت شناسی (MMTIC) دارای دو نسخه می باشد. یک نسخه برای کودکان قابل استفاده است و نسخه دیگر می تواند برای نوجوانان به کار رود.

نسخه 1: تست MMTIC کودکان

این تست که بیشتر برای کودکان دبستانی طراحی شده است، برای افراد 5 تا 12 سال قابل استفاده است. در برخی از نسخه های آن کودکان به آزمون جواب می دهند. در برخی نیز والدین سوالات را تکمیل می کنند.

با توجه به اینکه کودک ممکن است درک درستی از برخی سوالات نداشته باشد، ما از نسخه والدین برای ارزیابی تیپ شخصیتی کودک استفاده کرده ایم.

نسخه 2: تست MMTIC نوجوانان

این تست نسخه نوجوانان است که به تست MBTI نوجوان نیز معروف است. از این آزمون برای افراد 12 تا 18 سال استفاده می شود.

تست MMTIC نوجوان برای مقطع تحصیلی متوسطه اول و متوسطه دوم کاربرد دارد. این نسخه طوری طراحی شده است که توسط فرد پاسخ داده می شود. تفاوت آن با تست MBTI بزرگسال این است که سوالات آن متناسب با نوجوان طراحی شده است. همچنین تفسیر تست نیز بر اساس ویژگی های دوره نوجوانی گزارش می شود.

تفاوت تست MBTI کودک و تست MBTI بزرگسال

تست MBTI کودک یا همان MMTIC در نوع سوالات و تفسیر با تست MBTI بزرگسال تفاوت دارد. سوالات تست MMTIC کودکان توسط والدین پاسخ داده می شود. همچنین تفسیر تست MMTIC به طور اختصاصی متناسب با ویژگی های کودک و بر اساس نیازها و تفاوت های او طراحی شده است.

نظرات کاربران

خانم 9 روز پیش

خیلی برنامه ی خوبی بود. سوالاتی که در نظن گرفته بودید عالی بود. ممنون از برنامه ی خوبتان.

10 روز پیش

خیلی عالی

آقا 4 ماه پیش

عالی بود

آقا 4 ماه پیش

عالی بود

5 ماه پیش

عالی

آقا 6 ماه پیش

عالی

خانم 6 ماه پیش

درود . چنانچه تجزیه و تحلیل این تست از روایی و .... لازم برخوردار باشد ، این تست عالی و کم نظیر بوده و تایید می نمایم .

6 ماه پیش

بسیار عالی

خانم 6 ماه پیش

سلام ممنون برای دختر من عالی بود

6 ماه پیش

باورم نشد🤣

تست MBTI کودک همان تست MMTIC است که برای سنجش 16 تیپ شخصیتی بر اساس روش مایرز و بریگز می باشد. این آزمون توسط مورفی و میزگیر طراحی شده است.

تست MMTIC توسط مورفی و میزگایر ابتدا در سال 1998 طراحی شد. سپس توسط آن ها در سال 2008 توسعه یافت. مطالعات و پژوهش های مختلف اعتبار این تست را مطلوب گزارش کرده اند.

این آزمون بر اساس 4 جفت ویژگی شخصیتی یونگ به بررسی 16 تیپ شخصیتی در کودکان می پردازد.

این تست برای بررسی ویژگی های شخصیتی کودک طراحی شده است. از آن می توان به منظور «هدایت تحصیلی»، «بهبود روابط عاطفی»، «بررسی سبک های یادگیری» و همچنین «توسعه و رشد کودک» استفاده کرد.

تست MBTI کودک بیشتر برای کودکان دبستانی طراحی شده است اما می توانید از آن برای کودک پیش دبستانی نیز استفاده کرد. به طور کلی این آزمون برای سن 5 تا 12 سال مناسب می باشد.

مهمترین و اصلی ترین ویژگی تست MMTIC ای سنج تفسیر اختصاصی و جامع آن می باشد. شما می توانید در خروجی این تست اطلاعات زیادی را در مورد ویژگی های شخصیتی کودک خود به دست آورید.

سلام، جز کدوم دسته از کاربران ای سنج هستید؟
قدیمی جدید