لوگوی ای سنج ورود و ثبت نام
داشبورد
پروفایل من
آزمون های من
گردش حساب
امتیاز من
خروج
ورود در سایت
ثبت نام در سایت

تست هوش غیرکلامی بوناردل | آنلاین (BNIT)


نبوغ بدون آموزش و يادگيري بمانند نقره اي مي ماند كه در معدن است

بنجامين فرانكلين

تعریف هوش

هوش یکی از صفاتیست که نمیتوان آن را مشاهده و یا احساس کرد. زیرا دارای ماهیتی ذهنی و فرضیست که حالت انتزاعی داشته و اثرات آن  را از طریق رفتار و عملکرد می توان مورد سنجش قرار داد. برای هوش تعاریف زیادی وجود دارد، با یک جمع بندی کلی میتوان گفت هوش شامل قدرت سازگاری با محیط، درک سریع مطالب، استعداد خوب و بالا برای فراگیری، قدرت تشخیص بالا، توانایی استدلال و قضاوت درست و... می باشد. این قابلیت تقریبا در همه ی افراد وجود دارد، فقط میزان آن در افراد مختلف متفاوت است، البته این به میزان پرورش این توانایی توسط محیط و همچنین استفاده و شکوفایی از آن نیز بستگی دارد.

دیدگاه تعدادی از  دانشمندان مشهور در مورد هوش

وکسلر هوش را نتیجه تاثیر دایمی ومتقابل فرد با محیط می داند و از نظر او اگر این رابطه متقابل به صورت متعادل صورت گیرد موجب  افزایش سازگاری فرد با محیط و ارتقای هوش او می گردد. از نظر بورینگ هوش چیزی است که به وسیله آزمونهای هوشی اندازه گیری می‌شود. روانشناسان تربیتی عقیده دارند که هوش قابلیتی است که که سبب موفقیت و پیشرفت تحصیلی می شود و از اینرو آن را یک نوع استعداد تحصیلی تلقی می کنند.  
ثورندایک عقیده دارد که فعالیت های هوشی در سه دسته ی زیر جای می گیرند:
الف:هوش اجتماعی: توانایی درک کردن دیگران و ایجاد رابطه با آنها.
ب: هوش عینی: توانایی درک عینی و ملموس اشیا و محیط اطراف،کارکردن با ابزار و... 
ج:هوش انتزاعی: این هوش عبارت است از توانایی درک علایم و نشانه های کلامی و ریاضی و کار کردن با آنها. 
از دید ثورندایک  هوش استعداد یادگیری و بهره گیری از آموخته ها در سازگاری با محیط تازه و حل مسایل جدید است و به عبارت دیگر هوش قابلیت تغییر یا انعطاف در سازگاری است. وی معتقد است که هوش ازیک عده استعدادهای ذهنی اولیه بوجود آمده است. استعدادهایی مانند فهمیدن معانی الفاظ، استعداد عددی، استعداد تصور و تجسم روابط مکانی، استعداد ادراک، استعداد یاد آوری یا شناخت مستقیم کلمات یا اعداد و …


آزمون هوش بوناردل

آزمون هوش بوناردل توسط یک فرد فرانسوی به نام بوناردل طراحی شده است و هدف آن سنجش هوش غیر کلامی بزرگسالان می باشد. دارای 65 سری تصویر یا سوال می باشد که 5 سری اول جهت تمرین و وآشنا شدن آزمودنی با نوع سوالات  و نحوه ی پاسخگویی می باشد، لذا در نمره گذاری بی تاثیر می باشد. هر سوال از یک سری تصاویر تشکیل شده است که هر سری دارای دو گروه تصویر می باشد، که همه در یک ردیف قرار گرفته اند. سه تصویر سمت چپ، ماهیت  سری را نشان می دهند و شش تصویر سمت راست، پاسخ های پیشنهادی را تشکیل می دهند که آزمودنی باید یکی از آنها را به عنوان پاسخ صحیح انتخاب کند. 
آزمون B53 دکتر  بوناردل هوش کلی یا همان عامل(g) را می سنجد. این آزمون توسط متخصصین گروه ای سنج بصورت آنلاین طراحی شده  و قابل اجرا می باشد، که در ایران برای اولین بار شاهد تست آنلاین بوناردل می باشیم. البته تست های هوشی زیادی در سطح  وب وجود دارند و می توانند این خصیصه را بسنجند. با این حال تمام سعی ما بر این است که  نتایج آزمون ها را بصورت  تخصصی و دقیق در اختیار آزمودنی ها قرار دهیم  تا میزان خطا را به حداقل برسانیم. زمان این آزمون 15 دقیقه است و در این مدت زمان آزمودنی به هر تعداد از سوالات توانست پاسخ می دهد و بعد از آن آزمون متوقف می شود. به طور کلی این تست نسبت به سایر تست های مشابه به ویژه تست هوش کتل آسان تر می باشد و برای جمعیت عمومی کاربرد بیشتری دارد. این در حالی است که تست هوش کتل موجود در سایت بیشتر مناسب قشر تحصیل کرده می باشد.
هدف ای سنج صرفا سنجش هوش بصورت عامیانه نمی باشد بلکه ما برآنیم تا با تهیه و گرد آوری آزمونهای استاندارد بین المللی ناوابسته به فرهنگ شرایطی را فراهم نماییم که شما بتوانید شناخت دقیقی از خودتان بدست آورید. همچنین گروه تخصصی روانشناسی ما با تالیف تفسیر های منحصربه فرد تلاش می نماید تا اطلاعات بیشتری در رابطه با نتایج آزمون فراتر از نمره گذاری صرف در اختیار شما عزیزان قرار دهد. نه تنها زمینه ی هوش بلکه تمامی زمینه ها اعم از شخصیت، بالینی، حافظه، استعداد، روابط، خانواده و.... دغدغه ی تیم ای سنج بوده و به زودی در تمامی این بخش ها می توانید آزمون مناسب خود را بیابید و از نتایج دقیق آن استفاده کنید. 

 


خــرید آزمون    8,000 تومان 20,000 تومان

اشتراک گذاری

هزینه آزمون : 8,000 تومان
زمان تقریبی : 25 دقیقه
تعداد سوالات : 65 سوال
دسته بندی : آزمون های هوش و حافظه
برچسب ها : تست روانشناسی, تست روانشناسی آنلاین, تست هوش
رده سنی : بزرگسالان , نوجوانان
بازه سنی : 13 و بالاتر
تعداد دفعات انجام شده : 10
تعداد نظرات :
1


شماره تماس : 02144483904
آدرس ایمیل : info [ at ] esanj.ir