ورود و ثبت نام
داشبورد
پروفایل من
آزمون های من
گردش حساب
امتیاز من
خروج
ورود در سایت
ثبت نام در سایت
brain
بهره هوشی شما

در این بخش طبقه هوشی شما براساس طبقه بندی استاندارد هوش مشخص شده است.


 • نابغه سرآمد
  160 و بالاتر
 • نابغه
  145 - 159
 • تیزهوش
  130 - 144
 • باهوش
  120 - 129
 • متوسط قوی
  110 - 119
 • متوسط
  90 - 109
 • مرزی
  70 - 89
 • آموزش پذیر
  50 - 69
 • تربیت پذیر
  26 - 49
 • حمایت پذیر
  پایین تر و 25

بهره ی هوشی شما برابر با 143 می باشد. همانطور که ملاحظه می کنید، طبق این نمره شما در طبقه ی افراد تیزهوش قرار دارید. شما از لحاظ هوشی بالاتر از متوسط افراد جامعه قرار دارید. این آمار بسیار خوبی است، زیرا این سطح از بهره هوشی می تواند در موفقیت های آینده شما بسیار موثر واقع شود.

این آزمون، هوش غیرکلامی و مستقل از زبان شما را می سنجد و نتیجه آن بیشتر نشان دهنده توانایی شما برای حل مسائل انتزاعی و جدید است. در واقع هوش دارای ابعاد گسترده ای است که سنجش آن نیازمند آزمون های پیچیده تری نظیر آزمون وکسلر می باشد. بنابراین نمره شما در این آزمون صرفاً یک جنبه کلی از هوش عمومی را می سنجد و نمی تواند ملاک جامعی برای قضاوت استعدادهای شما باشد.


graph
جایگاه شما در جامعه

با استفاده از نمودار منحنی نرمال می توانید جایگاه خود را از نظر بهره هوشی در جامعه مشاهده کنید.


شما از لحاظ هوشی بالاتر از حداقل 97 درصد از افراد جامعه قرار دارید، بهره ی هوشی شما بسیار بالاتر از میانگین همسالانتان می باشد. میزان و سرعت یادگیری شما در سطح بالایی قرار دارد و معمولاً کنجکاوی زیادی برای حل مسائل مختلف از خود نشان می دهید. شما علاوه بر کنجکاوی در مورد مسائل روزمره، به سوالات بزرگی مانند معنا و مفهوم زندگی نیز فکر می کنید.
شما از توانایی زیادی برای برنامه ریزی و مدیریت زندگی خود برخوردارید. سعی می کنید در مسائل مختلف زندگی خود براساس فکر و منطق عمل کنید و معمولاً بر هیجانات خود مسلط هستید. علاوه بر این شما توانایی حل مسئله و تصمیم گیری بالایی دارید، برای حل مسائل مختلف زندگی، راه های گوناگون را در نظر می گیرید، از تجربیات گذشته خود استفاده می کنید و از بین این راه ها بهترین راه حل ممکن را انتخاب می کنید، به همین دلیل است که معمولاً در عرصه های مختلف زندگی موفق هستید.
شما اغلب توانایی انطباق پذیری زیادی با محیط های جدید دارید و معمولاً می توانید خود را با محیط های جدید وفق دهید و راه حل های جدیدی را برای سازش با این گونه شرایط پیدا کنید.
شما احتمالاً فرد شوخ طبعی هستید و به خوبی قادرید شوخی های دیگران را درک کنید. شما همچنین فرد به روز و مسئولیت پذیری هستید و سعی می کنید وظایف و مسئولیت هایی که به عهده تان گذاشته شده است را به نحو احسن به انجام رسانید. قوه ابتکار و خلاقیت شما نیز در سطح بسیار بالایی قرار دارد و اغلب این ابتکار و خلاقیت در شیوه انجام کارها و فعالیت هایتان به چشم می خورد.
احتمالاً چندان علاقه ای به کارهای تکراری و کسل کننده ندارید و ترجیح می دهید کارهای متفاوت و تجربیات جدید را امتحان کنید. علاوه بر تمام مسائل فوق، میزان شناخت شما از خودتان بالاست، به خودمختاری و استقلال عمل خود اهمیت فراوانی می دهید و از اعتماد به نفس خوبی برخوردارید.
به طور کلی این نمره در سطح ایده آلی قرار دارد و نشان می دهد که شما توانایی این را دارید که در زمینه های مختلف زندگی، به ویژه در زمینه تحصیلی و شغلی، به موفقیت های بسیار خوبی دست پیدا کنید.


پیشنهاد ای سنج

تست هوش چندگانه گاردنر - مک کنزی (MII)

این تست تنها هوش غیرکلامی را می سنجد چنانچه می خواهید هوش خود را در 9 بعد آن بسنجید از هوش چندگانه گاردرنر استفاده کنید. در این تست می توانید از سبک یادگیری مناسب تان، شغل مناسب و افراد مشهور شبیه به خود آگاهی یابید. همچنین با استفاده از بازی ها و تمرین های تخصصی ارائه شده می توانید جنبه های مختلف هوش خود را بهبود بخشید.

شروع آزمون

پیشنهاد ای سنج

تست هوش تصویری IQ کتل - فرم B

ممکن است نتیجه آزمون شما حاصل بی دقتی، کم حوصلگی یا عدم آگاهی از روند تست کتل باشد. از سوی دیگر انجام مجدد آن به دلیل اثر یادگیری نمی تواند از اعتبار کافی برخوردار باشد. به همین دلیل کتل برای این آزمون فرم موازی B را طراحی کرده است که برای انجام مجدد این تست می توانید از این فرم استفاده کنید.

شروع آزمون

پیشنهاد ای سنج

تست هوش هیجانی (EQ) بار-آن

شاید با هوش بودن یکی از شروط خوب زندگی کردن باشد اما مطمثنا تنها لازمه آن نیست. تحقیقات نشان می دهند در کنار هوش عامل مهم تری به نام هوش هیجانی قرار دارد که می تواند تاثیر زیادی بر موفقیت افراد داشته باشد. با استفاده از تفسیرهای منحصر به فرد ای سنج پس از انجام تست هوش هیجانی می توانید نقاط ضعف خود را یافته و راهکارهای مطلوب برای بهبود آن را دریابید.

شروع آزمون

پیشنهاد ای سنج

تست هوش غیرکلامی بوناردل (BNIT)

چنانچه تمایل دارید تست هوش معتبر دیگری را انجام دهید تیم ای سنج برای اولین بار تست هوش بوناردل به صورت رنگی در اختیار کاربران خود قرار داده است.

شروع آزمون

پیشنهاد ای سنج

تست هوش کتل - مقیاس دوم | فرم A | آی کیو کودکان

اگر سن شما زیر 13 سال است و یا می خواهید هوش کودک خود را بسنجید لازم است از نسخه کودک این آزمون استفاده نمایید.

شروع آزمون


شماره تماس : 02144483904
آدرس ایمیل : info [ at ] esanj.ir