ورود و ثبت نام
داشبورد
پروفایل من
آزمون های من
گردش حساب
امتیاز من
خروج
ورود در سایت
ثبت نام در سایت
مقدمه

هوش یکی از مسائلی است که از ابتدای زندگی با آن سر و کار داریم و به عنوان یکی از پیچیده ترین و ارزشمندترین توانایی های انسان شناخته می شود. در تعریف هوش می توان بیان کرد که هوش؛ توانایی شناختی و ذهنی است و ویژگی های متفاوتی مانند برنامه‌ریزی، تفکر انتزاعی، استدلال، حل مسئله، استفاده از زبان، یادگیری، ظرفیت منطقی، درک خودآگاهی، خلاقیت و غیره را در بر میگیرد. یکی از نکات جالب توجه درباره هوش این است که می توان جلوه های آن را در موجودات مختلف به شکل های متفاوت مشاهده کرد. باید به این نکته توجه داشت که هوش مقوله ای قابل رویت یا احساس شدنی نیست، بلکه یک صفت فرضی و یک مفهوم انتزاعی و ذهنی است، بنابراین تنها آثار آن مورد مطالعه قرار می گیرد. ما با استفاده از هوش خود می توانیم در برابر دیگران و محیط هایی که در آن ها حضور داریم رفتاری مناسب از خود نشان دهیم و تعامل درست و سازنده ای را با دیگران داشته باشیم و به حل مسائل زندگی بپردازیم.
در ادامه تفسیر آزمون هوش شما ارائه می شود. در این بخش، علاوه بر این که می توانید از میزان بهره هوشی (یا همان IQ) خود اطلاع پیدا کنید، همچنین جایگاه تقریبی شما از نظر هوش در جامعه مشخص شده است. در انتها با استفاده از اطلاعات جدول طبقه بندی هوش، می توانید از طبقه مربوط به خود مطلع شوید.


این آزمون، هوش غیرکلامی و مستقل از زبان شما را می سنجد و نتیجه آن بیشتر نشان دهنده توانایی شما برای حل مسائل انتزاعی و جدید است. در واقع هوش دارای ابعاد گسترده ای است که سنجش آن نیازمند آزمون های پیچیده تری نظیر آزمون وکسلر می باشد. بنابراین نمره شما در این آزمون صرفاً یک جنبه کلی از هوش عمومی را می سنجد و نمی تواند ملاک جامعی برای قضاوت استعدادهای شما باشد.

brain
بهره هوشی شما

در این بخش طبقه هوشی شما براساس طبقه بندی استاندارد هوش مشخص شده است.


 • نابغه سرآمد
  160 و بالاتر
 • نابغه
  145 - 159
 • تیزهوش
  130 - 144
 • باهوش
  120 - 129
 • متوسط قوی
  110 - 119
 • متوسط
  90 - 109
 • مرزی
  70 - 89
 • آموزش پذیر
  50 - 69
 • تربیت پذیر
  26 - 49
 • حمایت پذیر
  پایین تر و 25

بهره ی هوشی شما برابر با 128 می باشد. همانطور که ملاحظه می کنید، طبق این نمره شما در طبقه ی افراد باهوش قرار دارید. شما از لحاظ هوشی در طبقه بالای متوسط جامعه قرار دارید. این آمار خوبی است و نشان از وضعیت خوب بهره ی هوشی شما دارد، این سطح از هوش به موفقیت های شما در آینده کمک می کند.

graph
جایگاه شما در جامعه

با استفاده از نمودار منحنی نرمال می توانید جایگاه خود را از نظر بهره هوشی در جامعه مشاهده کنید.


شما از لحاظ هوشی بالاتر از حداقل 84 درصد از افراد جامعه قرار دارید، بهره ی هوشی شما بالاتر از میانگین همسالانتان می باشد. میزان و سرعت یادگیری شما خوب است. گاهی در مورد مسائل و مفاهیم اساسی زندگی مانند معنا و مفهوم جهان کنجکاوی می کنید و به تفکر می پردازید.
شما معمولاً در برنامه ریزی و مدیریت زندگی خود عملکرد خوبی دارید و سعی می کنید در مسائل مختلف زندگی، با فکر و منطق عمل کنید با این حال همیشه نمی توانید بر احساسات و هیجانات خود به خوبی غلبه کنید. شما توانایی حل مسئله و تصمیم گیری بسیار خوبی دارید ولی بهتر است هنگام تصمیم گیری به تجربیات گذشته خود توجه بیشتری داشته و راه حل های مختلف یک مسئله را نیز در نظر بگیرید؛ رعایت این موارد احتمال موفقیت شما را در تصمیم گیری ها بالا می برد.
شما اگرچه توانایی انطباق پذیری خوبی با محیط های جدید دارید و معمولاً به خوبی سازگار می شوید، با این حال گاهی در سازش با شرایط و موقعیت های جدید و ناگهانی دچار مشکل می شوید. فرد نسبتاً مسئولیت پذیری هستید و معمولاً توان خود را برای انجام مسئولیت ها و وظایفی که به عهده تان گذاشته شده به کار می گیرید.
شما از قوه ابتکار و خلاقیت خوبی برخوردارید، ولی این ویژگی را در خودتان دست کم می گیرید، به همین دلیل این ابتکار و خلاقیت کمتر از میزانی که واقعاً دارا هستید در فعالیت های شما دیده می شود. این مسئله در مورد برخی دیگر از توانایی هایتان نیز سازگار استبه همین دلیل احتمالاً اعتماد به نفس شما در سطح نسبتاً متوسطی قرار دارد. ولی باید بدانید شما بیش از آنکه فکر می کنید دارای توانمندی هستید.
به طور کلی نمره هوش شما در سطح خوب و مناسبی قرار دارد و نشان می دهد که شما می توانید در زمینه های مختلف زندگی، به ویژه در زمینه تحصیلی و شغلی به موفقیت های زیادی دست پیدا کنید.


پیشنهاد ای سنج

تست هوش آنلاین کتل IQ (فرم - B)

کاربر گرامی : ممکن است به علت عدم تمرکز، یا نامناسب بودن شرایط و یا عدم آگاهی از دستور العمل، تمایل به اجرای مجدد آزمون داشته باشید. از آنجایی که یک بار این آزمون را داده اید، نتایج اجرای مجدد آن به علت اثر یادگیری نامعتبر است. بنابراین برای تست مجدد خود می توانید از فرم B این آزمون استفاده کنید.


شروع آزمون

پیشنهاد ای سنج

تست آنلاین هوش هیجانی بار-آن (EQ)

توانایی و موفقیت رهبران بزرگ دنیا، بیش از میزان IQ آنها، به دلیل برخورداری آنها از EQ بالا می باشد.


شروع آزمون

پیشنهاد ای سنج

تست ماتریس های پیشرونده ریون - بزرگسال | آنلاین (RPMT)

هوش ریون یکی از شناخته ترین تست های هوش در سراسر دنیاست. با ای سنج همراه باش و رایگان در سریع ترین زمان ممکن این تست رو از خودت و دوستات بگیر


شروع آزمون

پیشنهاد ای سنج

تست هوش غیرکلامی بوناردل | آنلاین (BNIT)

تست هوش تصویری بوناردل با محتوی رنگی برای اولین بار توسط تیم ای سنج به صورت آنلاین قابل دسترس می باشد، سنجش ابعاد هوش از ما تلاش و پشتکار از شما


شروع آزمون

شماره تماس : 02144483904
آدرس ایمیل : info [ at ] esanj.ir