ورود و ثبت نام
داشبورد
پروفایل من
آزمون های من
گردش حساب
امتیاز من
خروج
ورود در سایت
ثبت نام در سایت
brain
بهره هوشی شما

در این بخش طبقه هوشی شما براساس طبقه بندی استاندارد هوش مشخص شده است.


 • نابغه سرآمد
  160 و بالاتر
 • نابغه
  145 - 159
 • تیزهوش
  130 - 144
 • باهوش
  120 - 129
 • متوسط قوی
  110 - 119
 • متوسط
  90 - 109
 • مرزی
  70 - 89
 • آموزش پذیر
  50 - 69
 • تربیت پذیر
  26 - 49
 • حمایت پذیر
  پایین تر و 25

بهره ی هوشی شما برابر با 128 می باشد. همانطور که ملاحظه می کنید، طبق این نمره شما در طبقه ی افراد باهوش قرار دارید. شما از لحاظ هوشی در طبقه بالای متوسط جامعه قرار دارید. این آمار خوبی است و نشان از وضعیت خوب بهره ی هوشی شما دارد، این سطح از هوش به موفقیت های شما در آینده کمک می کند.

این آزمون، هوش غیرکلامی و مستقل از زبان شما را می سنجد و نتیجه آن بیشتر نشان دهنده توانایی شما برای حل مسائل انتزاعی و جدید است. در واقع هوش دارای ابعاد گسترده ای است که سنجش آن نیازمند آزمون های پیچیده تری نظیر آزمون وکسلر می باشد. بنابراین نمره شما در این آزمون صرفاً یک جنبه کلی از هوش عمومی را می سنجد و نمی تواند ملاک جامعی برای قضاوت استعدادهای شما باشد.

graph
جایگاه شما در جامعه

با استفاده از نمودار منحنی نرمال می توانید جایگاه خود را از نظر بهره هوشی در جامعه مشاهده کنید.


شما از لحاظ هوشی بالاتر از حداقل 84 درصد از افراد جامعه قرار دارید، بهره ی هوشی شما بالاتر از میانگین همسالانتان می باشد. میزان و سرعت یادگیری شما خوب است. گاهی در مورد مسائل و مفاهیم اساسی زندگی مانند معنا و مفهوم جهان کنجکاوی می کنید و به تفکر می پردازید.
شما معمولاً در برنامه ریزی و مدیریت زندگی خود عملکرد خوبی دارید و سعی می کنید در مسائل مختلف زندگی، با فکر و منطق عمل کنید با این حال همیشه نمی توانید بر احساسات و هیجانات خود به خوبی غلبه کنید. شما توانایی حل مسئله و تصمیم گیری بسیار خوبی دارید ولی بهتر است هنگام تصمیم گیری به تجربیات گذشته خود توجه بیشتری داشته و راه حل های مختلف یک مسئله را نیز در نظر بگیرید؛ رعایت این موارد احتمال موفقیت شما را در تصمیم گیری ها بالا می برد.
شما اگرچه توانایی انطباق پذیری خوبی با محیط های جدید دارید و معمولاً به خوبی سازگار می شوید، با این حال گاهی در سازش با شرایط و موقعیت های جدید و ناگهانی دچار مشکل می شوید. فرد نسبتاً مسئولیت پذیری هستید و معمولاً توان خود را برای انجام مسئولیت ها و وظایفی که به عهده تان گذاشته شده به کار می گیرید.
شما از قوه ابتکار و خلاقیت خوبی برخوردارید، ولی این ویژگی را در خودتان دست کم می گیرید، به همین دلیل این ابتکار و خلاقیت کمتر از میزانی که واقعاً دارا هستید در فعالیت های شما دیده می شود. این مسئله در مورد برخی دیگر از توانایی هایتان نیز سازگار استبه همین دلیل احتمالاً اعتماد به نفس شما در سطح نسبتاً متوسطی قرار دارد. ولی باید بدانید شما بیش از آنکه فکر می کنید دارای توانمندی هستید.
به طور کلی نمره هوش شما در سطح خوب و مناسبی قرار دارد و نشان می دهد که شما می توانید در زمینه های مختلف زندگی، به ویژه در زمینه تحصیلی و شغلی به موفقیت های زیادی دست پیدا کنید.


پیشنهاد ای سنج

تست هوش آنلاین کتل IQ (فرم - B) | تست هوش تصویری

ممکن است نتیجه آزمون شما حاصل بی دقتی، کم حوصلگی یا عدم آگاهی از روند تست کتل باشد. از سوی دیگر انجام مجدد آن به دلیل اثر یادگیری نمی تواند از اعتبار کافی برخوردار باشد. به همین دلیل کتل برای این آزمون فرم موازی B را طراحی کرده است که برای انجام مجدد این تست می توانید از این فرم استفاده کنید.

شروع آزمون

پیشنهاد ای سنج

تست هوش هیجانی بار-آن (EQ) | آنلاین | 90 سوالی

هوش عقلی که با تست کتل سنجیده می شود به تنهایی نمی تواند عامل موفقیت شما باشد. پژوهشگران نشان داده اند که در کنار هوش عامل مهم تری به نام هوش هیجانی قرار دارد که می تواند تاثیر زیادی بر موفقیت افراد داشته باشد. با استفاده از تفسیرهای منحصر به فرد ای سنج پس از انجام تست هوش هیجانی می توانید نقاط ضعف خود را یافته و راهکارهای مطلوب برای بهبود آن را دریابید.

شروع آزمون

پیشنهاد ای سنج

تست هوش غیرکلامی بوناردل | آنلاین (BNIT)

چنانچه تمایل دارید تست هوش معتبر دیگری را انجام دهید تیم ای سنج برای اولین بار تست هوش بوناردل به صورت رنگی در اختیار کاربران خود قرار داده است.

شروع آزمون

پیشنهاد ای سنج

تست هوش کتل - مقیاس دوم | فرم A | آی کیو کودکان

اگر سن شما زیر 13 سال است و یا می خواهید هوش کودک خود را بسنجید لازم است از نسخه کودک این آزمون استفاده نمایید.

شروع آزمون


شماره تماس : 02144483904
آدرس ایمیل : info [ at ] esanj.ir