تست شخصیت 16 عاملی کتل
نمودار عوامل مرتبه اول
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Sorry, your browser does not support inline SVG.عامل A: مردم آمیزی در برابر مردم گریزی

شما در این زیرمقیاس نمره 7 را از 10 کسب کرده اید که نشان می دهد به تعامل با افراد دیگر تا حد زیادی علاقه مندید و در نتیجه از روابط اجتماعی مطلوبی برخوردارید. شما فرد خونگرمی هستید و دیگران معمولاً در ارتباط با شما احساس خوشایندی داشته و می توانند به شما اعتماد کنند. شما برای روابط انسانی و ارزش های اخلاقی اهمیت زیادی قائل هستید و این سبب می شود که کمک کردن به دیگران و رفع مشکلات آنها برای شما اولویت داشته باشد اما به نظر می رسد این نگرش انسان دوستانه شما به ورطه مهرطلبی نیفتاده است و می توانید در عین اهمیت دادن به دیگران، نیازها و خواسته های خودتان را نیز مد نظر قرار دهید.

شما در موقعیت های مختلف اجتماعی از جسارت کافی برخوردارید، اگرچه ممکن است از بابت قضاوت شدن از جانب دیگران نگران باشید، با این حال غالباً می توانید نظر خود را صادقانه بیان کنید. احتمالاً در جمع های دوستانه، فرد شوخ طبعی هستید و افراد دیگر از همنشینی با شما لذت می برند؛ اما گاهی ممکن است به سبب آن که محیط برای شما دوست داشتنی نبوده یا در آن جا احساس راحتی نمی کنید، نتوانید هیجانات خود را به خوبی بروز دهید.

به نظر می رسد شما فرد خوش بینی هستید و تنش درونی کمی دارید؛ این ویژگی شما باعث می شود که بتوانید از امکانات موجود در محیط به خوبی استفاده کرده و نتیجه خوبی نیز بگیرید. با این وجود، گاهی پیش می آید که طور دیگری واکنش نشان می دهید، مثلاً برای اموری که برایتان اهمیت زیادی دارد و یا قبلاً در آنها ناکام شده اید، شدیداً مضطرب می شوید و این اضطراب سبب کاهش عملکرد شما می شود.

شما فردی کل نگر هستید و از توانایی سازماندهی نسبتاً خوبی برخوردارید. احتمالاً در دوران مدرسه نتایج تحصیلی بهتری نسبت به دوران دانشگاه کسب کرده یا می کنید و در نقاشی های خود به رنگ ها بیش از شکل ها توجه نشان می دهید.
عامل B: استدلال انتزاعی در برابر استدلال عینی

شما در این زیرمقیاس نمره 6 از 10 را کسب کرده اید. به نظر می رسد که شما قادر هستید با تغییرات زندگی تا حد زیادی سازگار شوید و اگرچه در موقعیت های پیش بینی نشده و غیر مترقبه، تا اندازه ای غافلگیر می شوید ولی معمولاً بعد از گذشت مدت اندکی، عملکرد مناسبی از خود نشان می دهید.

سرعت یاد گیری شما نسبتاً بالا است و نیاز به زمان زیادی برای یادگیری و یا درک موضوعات ندارید. با این وجود گاهی در شرایط استرس زا و یا در مواجهه با موضوعاتی که مورد علاقه تان نیست، احساس می کنید نمی توانید به خوبی از ظرفیت های هوشی خود استفاده کنید. شما در فعالیت ها یا وظایفی که بر عهده می گیرید، جدیت مناسبی به خرج می دهید و با وجود اهمال کاری ها و تعلل ورزی های گاه به گاه، طور کلی می توان گفت که فرد مسئولیت پذیری هستید. دقت زیادی در کار دارید و هنگام مواجهه با یک مسئله، سعی می کنید راه حل های مختلف را مد نظر قرار دهید.

معمولاً سعی می کنید در مواجهه با موانع، امیدواری خود را حفظ کرده و تسلیم نشوید، در نتیجه از پشتکار مناسبی برخوردارید؛ با این وجود در مواقعی که تلاش زیادی کرده و به نتیجه مطلوب دست پیدا نمی کنید، سرخورده می شوید.

شما در تجزیه و تحلیل موضوعات و درک مفاهیم و استدلال های انتزاعی عملکرد مناسبی دارید و این باعث می شود که اغلب مسائل را به خوبی تحلیل کرده و نکات مهم را از آنها استنباط کنید. شما همچنین توانایی مطلوبی در قضاوت و مشاهده مسائل و موضوعات از زوایای مختلف، دارید؛ به همین دلیل هنگام تصمیم گیری سعی می کنید نقاط مثبت و منفی شرایط را به خوبی بررسی کرده و بهترین گزینه را انتخاب کنید.
عامل C: پایداری هیجانی در برابر ناپایداری هیجانی

شما در این عامل نمره 4 از 10 را کسب کرده اید که نشان می دهد ثبات هیجانی و احساسی شما، با اینکه کمی پایین تر از میانگین است، ولی خوشبختانه در حد نرمال و متوسطی می باشد. به نظر می رسد شما تا حد زیادی از گرفتن مسئولیت های سنگین هراس دارید و در نتیجه گاهی از آن اجتناب می کنید، با این حال این مسئله باعث ایجاد مشکل بزرگی در زندگی شما نشده است و شما در مورد مسئولیت ها و وظایف اساسی و روزمره، با خودتان کنار آمده اید. اگرچه بسیار پیش آمده که از انجام فعالیتهایی که مسئول انجامشان هستید، خسته شده و آنها را نیمه تمام رها کنید؛ ولی چنانچه در انجام آنها علاقه و مهارت کافی داشته باشید، تا انتها تلاش می کنید.

شما تا حدودی تلقین پذیر هستید و گاهی اوقات نظراتتان را بر حسب محیط و افرادی که در کنار آنها قرار می گیرید، تغییر می دهید و در نتیجه ممکن است در مواردی از جانب دوستان خود فردی تلقی شوید که نمی توان به حرف هایش اعتماد نمود و روی او حساب کرد. البته شما تا حد زیادی به این خصیصه خود آگاه هستید و اغلب تلاش می کنید که با آن مقابله نمایید.

معمولاً همان طور که به آسانی جذب افراد و نظرات مختلف می شوید، به همین میزان ممکن است آنها نیز به آسانی جذابیت خود را نزد شما از دست بدهند و برایتان کسل کننده شوند؛ اما گاهی اوقات نیز، به دلیل آن که به خوبی فکر کرده و با منطق خود تصمیم گرفته اید، این اتفاق نمی افتد.

شما با اینکه می دانید نباید قبل از تلاش کردن در مورد نتیجه کار قضاوت کنید، ولی به نظر می رسد گاهی در مواجهه با اتفاقات دشوار و سختی های کوچک و بزرگ زندگی، ناامید شده و احساس می کنید کاری از دستتان برنمی آید. بهتر است بدانید که این امر به این دلیل است که شما احساس می کنید کنترل کمی بر اتفاقات و موقعیت های زندگی تان دارید و چنانچه بتوانید تأثیر خود را بر آنها ببینید، با قدرت و توانمندی بیشتری خواهید توانست با موضوعات مختلف روبرو شده و یا سازگار شوید.

احتمالاً شما تمایل زیادی برای تغییر دادن اهداف و اولویت های خود دارید و همین امر گاهی سبب شده که به جای آن که تلاشتان در یک مسیر مشخص، که سبب پیشرفتتان می شود، صرف گردد؛ در تغییر مسیرهای گوناگون تلف شده و نتوانید نتیجه مطلوبی بگیرید.

 ** بهتر است حواستان به این نکته باشد که در اکثر موارد، پشتکار و مداومت در انجام کارها، باعث متخصص شدن در آن حوزه کاری و در نتیجه کسب موفقیت در آن می شود؛ تنها باید صبوری کنید و ناامید نشوید. **
عامل E: سلطه گری در برابر سلطه پذیری

شما در این عامل نمره 3 از 10 را کسب کرده اید که نشان می دهد میزان سلطه پذیری شما خارج از محدوده متوسط قرار دارد. به نظر می رسد شما اغلب از خواسته های خودتان به منظور سازش با نیازهای دیگران می گذرید و به همین دلیل دیگران شما را به عنوان فردی مطیع و اجتماعی می شناسند.

شما از تضاد یا بحث و جدل به شدت دوری می کنید، در نتیجه در اغلب موارد با دیگران به گونه ای مسامحه آمیز رفتار می کنید که منجر به تعارض و برخورد با آنها نشود. شما انسان ملاحظه کاری هستید، کسب حمایت های اجتماعی برای شما اهمیت زیادی دارد و تا حد زیادی به تأیید دیگران وابسته می باشید.

شما در فعالیت های گروهی، فردی همکاری کننده، مطیع و سازگار هستید. دیگران نیز شما را به مهربانی، ملاطفت و از خود گذشتگی می شناسند، زیرا اغلب نظرات و احساسات خود را نادیده می گیرید که باعث ایجاد تعارض و یا دلخوری دیگران نشود. بهتر است توجه داشته باشید که گرچه این رفتار سبب محبوبیت و یا دوری شما از جدل ها و بحث های گوناگون می شود اما حد زیاد آن منجر به کاهش خلاقیت و از بین رفتن عزت نفس در شما می شود.
عامل F: سرزندگی در برابر دل مردگی

شما در این عامل نمره 4 از 10 را کسب کرده اید. به نظر می رسد شما فردی نسبتاً آرام و کم حرف هستید ولی نه به اندازه ای که نتوانید نیازهای اجتماعی خود را رفع کنید. با اینکه به نظر می رسد که شما از توانایی کلامی خوبی برخوردارید ولی در جمع ها و دورهمی ها، کمتر تمایل به پیشقدم شدن دارید و ترجیح می دهید که دیگران سر صحبت را با شما باز کنند؛ البته گاهی نیز که در جمعی قرار می گیرید که احساس صمیمیت بسیاری با افراد داشته و یا موضوع مورد بحث برایتان بسیار جذاب است، پیشقدم شده و سر صحبت را باز می کنید.

احتمالاً اطرافیان، شما را به عنوان فردی آرام و باوقار می شناسند. شما اغلب تمایل دارید که با دیدی واقع گرایانه و محتاطانه رفتار کنید. البته در بعضی موارد که احساس می کنید این شیوه سبب اذیت شدن و به سختی افتادن تان می شود، سعی می کنید که کمی راحت تر و آزادانه تر رفتار کنید.

معمولاً سعی می کنید وظایف و مسئولیت هایی که بر عهده تان گذاشته شده است را به خوبی انجام دهید. با این وجود به نظر می رسد که گاهی شور و شوق کافی برای انجام آنها ندارید. به همین دلیل در حین انجامشان احساس خستگی و درماندگی کرده و وقت زیادی را تلف می کنید تا آنها را به اتمام برسانید.

شما همچنین در اغلب مواقع ترجیح می دهید که کارها را به شیوه ای روتین و از قبل پیش بینی شده انجام دهید و از انجام امور به شیوه ای جدید، چندان استقبال نمی کنید. ولی در عین حال آمادگی این را دارید که در مواقع لزوم پذیرای شیوه های جدید باشید. به ویژه در مواقعی که احساس کنید به کارگیری شیوه های جدید سبب کاهش اتلاف زمانتان شده و یا کیفیت کارتان را افزایش می دهد.
عامل G: با وجدان در برابر مصلحت گرا

شما در این عامل نمره 6 از 10 را کسب کرده اید که نشان می دهد در زندگی معمولاً دارای اصول و برنامه ریزی منحصر به فرد خود بوده و طبق اولویت هایتان برخورد می کنید. به نظر می رسد شما قادر هستید تمایلات و علاقمندی های خود را تا حد زیادی کنترل کنید و این امر سبب شده به قوانین اجتماعی و همچنین ملاحظلات اخلاقی (بدون توجه به این که جریمه ای از سوی اجتماع برای آن در نظر گرفته شده است یا خیر) پایبند باشید. البته گاهی اوقات نیز، در شرایطی که احساس می کنید اتفاق بد و غیر قابل پیش بینی افتاده یا اینکه مسائل آن طور که شما تصور کرده اید پیش نرفته اند، احتمال دارد حاضر شوید که خلاف برخی از اصولی که به آنها معتقد هستید، دست به اقدام بزنید.

شما معمولاً دقت عمل و نظم مطلوبی در کارهایتان دارید و تلاش می کنید که آنها را دقیق و درست انجام دهید؛ این ویژگی سبب می شود که معمولاً خروجی فعالیت هایتان کارآمد بوده و کمتر دچار اشتباهات فاحش بشوید.

شما از تجزیه و تحلیل افراد لذت می برید و اغلب سعی می کنید که دوستانتان را از میان افراد کارآمد و معقول انتخاب کنید. علاوه بر این توانایی این را دارید که افکار خود را به شکل نسبتاً مناسبی سازماندهی کنید و در نتیجه رفتارهای شما معمولاً از پشتوانه یک سیر فکری معقول و مناسب برخوردارند.
عامل H: جسور در برابر ترسو

شما در این عامل نمره 5 از 10 را کسب کرده اید که در محدوده نرمال است و نشان می دهد که روابط اجتماعی قابل قبولی با اطرافیان خود دارید و در جمع های صمیمی و کوچک به خوبی می توانید با نزدیکان خود ارتباط برقرار کنید؛ البته حضور در جمع های بزرگ یا آشنایی با افراد غریبه کار چندان آسانی برای شما نمی باشد و جسارت لازم برای این گونه موقعیت ها را ندارید.

به نظر می رسد که شما تعداد محدودی از دوستان نزدیک را به داشتن حلقه وسیعی از دوستان نه چندان صمیمی و ارتباط با افراد فراوان ترجیح می دهید و بیشتر تمایل دارید که با افراد معدودی که شناخت و اطمینان کافی از آنها دارید، در ارتباط باشید.

ممکن است وقتی در جمع افراد نه چندان نزدیک قرار دارید و توجه افراد حاضر به شما جلب می شود، تاحدودی احساس ترس کرده و مضطرب شوید؛ البته به نظر می آید که اینگونه واکنش های شما هنوز از محدوده عادی و نرمال فراتر نرفته و در حال حاضر قادرید روابط خود را به گونه ای مدیریت کنید که کمرویی تان تاثیر کمی بر آنها بگذارد. با این حال توصیه می کنیم برای بهبود مهارت های اجتماعی خود تلاش کنید.

شما معمولاً نگران برخوردها و قضاوت های دیگران هستید؛ برای همین ممکن است در برخورد با آنها محتاطانه رفتار کرده و حساسیت نسبتاً زیادی به خرج دهید تا خوب و موقر به نظر برسید؛ مثلاً تلاش کنید بدون نقص صحبت کنید و یا اینکه از ظاهر آراسته و مناسبی برخوردار باشید. چنانچه این گونه نگرانی ها و دغدغه ها آنقدر زیاد نیست که باعث ناتوانی شما در انجام فعالیت هایتان بشود، می توان آن را نادیده گرفت. 
عامل I: حساس و نرمخو در برابر غیرحساس و یک دنده

نمره کسب شده توسط شما در این مقیاس 7 از 10 می باشد که نشان می دهد شما  فرد نسبتاً آرمان گرایی هستید، به طوری که گاهی به جای آن که به واقعیت های موجود توجه داشته باشید و مطابق آنها عمل کنید، با احساسات و هیجانات خود مسائل را ارزیابی می کنید و این سبب می شود که گاهی اوقات، نه بر مبنای منطق و شواهد موجود، بلکه طبق سلیقه و احساسات خود رفتار کنید. البته هنگامی که به بازبینی عملکرد خود می پردازید، معمولاً در می یابید که رفتارتان باید طبق اصول موجود در واقعیت باشد وگرنه ممکن است از مسیر درست منحرف شوید، بنابراین سعی می کنید که از این کار دوری کنید.

به نظر می رسد جهان بینی شما با وجود اینکه دارای جنبه های آرمان گرایانه قوی است، ولی از واقع نگری نسبی نیز برخوردار است.

شما هنگام مواجه با مشکلات، فکرتان درگیر می شود و اغلب به سختی موضوعی را که سبب آزردگی تان شده، رها می کنید. این رفتار شما سبب خستگی روانی و کاهش بازدهی در عملکردتان می شود. علاوه بر این به نظر می رسد که شما معمولاً از عملکرد خودتان راضی نبوده و مدام خود را قضاوت می کنید و این مسئله نیز باعث ایجاد تنش و کاهش اعتماد به نفس در شما می شود.

شما به افراد دیگر توجه دارید و در صدد آن هستید کاری انجام دهید که مشکلشان رفع شود یا اینکه رنج کمتری را متحمل شوند؛ اما در مواردی که می بینید آنقدری که شما دغدغه مسائل آنها را دارید، خودشان ندارند، باعث می شود که اشتیاقتان برای کمک به آنها فروکش کند.
عامل L: بدگمان در برابر خوش باور

نمره کسب شده توسط شما در این مقیاس 7 می باشد. به نظر می رسد شما تصور می کنید که دیگران در رفتارشان چندان صداقت نداشته و در زمان هایی به شما دروغ می گویند و یا اینکه قصد سوء استفاده از شما را دارند؛ این باور ممکن است به سبب شرایطی که در آن بزرگ شدید یا تجربیات ناخوشایندی  باشد که قبلاً کسب کرده اید. به نظر می رسد میزان این گونه از گمان ها و قضاوت های شما در حد نرمالی قرار دارد؛ شما گاهی از این نادرست بودن این تعمیم آگاه شده و تلاش می کنید که تجربیاتتان به جای اینکه شما را محدود کنند، زمینه های رشدتان را فراهم کنند.

ممکن است گاهی فکر کنید که تنها خودتان رفتارهای صحیح و منطقی از خود نشان داده و سایر افراد اشتباه می کنند؛ هرچند با مشاهده ی ایرادات خود و عملکرد بهتر دیگران در زمینه هایی، از این باور اشتباه خود آگاه شده و سعی می کنید تا روند خود را اصلاح کنید.

 به نظر می رسد معمولاً از اینکه افراد بخواهند توانایی ها و یا برتری خود را به شما نشان دهند، خشمگین می شوید و اگرچه که حسادت جزء صفات شخصیتی پایدار شما نیست اما تمایل به حسادت در شما وجود دارد؛ در بعضی زمان ها نیز، مثلاً اوقاتی که عملکرد خوب و توانایی دیگران سبب افزایش کیفیت کار شما می شود، به این مسئله فکر می کنید که موفقیت یا استعداد باعث عدم پیشرفت شما نشده و برایتان مشکل ساز نمی شود و حتی خیلی اوقات نیز سبب رشد و موفقیتتان خواهد شد.

شما گاهی اوقات ممکن است نسبت به افراد دیگر و خواسته هایشان توجه چندان زیادی نداشته باشید؛ هر چند به طور کلی به نظر می رسد میزان از توجه شما به نزدیکانتان در محدوده ی قابل قبولی قرار دارد.

این احتمال وجود دارد که در مواقعی به راحتی افراد را قضاوت کرده و درباره ی انگیزه ی آن ها قضاوت کرده و تصورت بدبینانه ی خود را بدون  توجه به اینکه واقعاً حق با شما است یا خیر به آن ها نسبت دهید؛ البته میزان اینگونه از قضاوت های شما بیش از حد لازم نبوده و معمولاً به اندازه است و شما گاهی اوقات مثلاً در زمانی هایی که شرایطی پیش می آید که متوجه باور غلط می شوید، سعی می کنید دید خود را اصلاح کنید و میزان اینگونه برداشت های اشتباه را کاهش دهید.
عامل M: خیال پرداز در برابر اهل عمل

نمره کسب شده توسط شما در این مقیاس 6 می باشد که نمره ی نرمالی است. این طور به نظر می رسد که شما نسبت به قرار دادها و خواسته های زندگی جمعی توجه زیادی از خود نشان نمی دهید؛ البته گاهی اوقات در رابطه با بعضی مسائل و تبعات ناخوشایندی که در صورت عدم وجود قانون ممکن است برایتان وجود داشته باشد، احساس نیاز کرده و سعی می کنید که به بعضی از آن ها پایبند باشید.

 شما قادر هستید خارج از چارچوب های موجود فکر کرده و خیال پردازی کنید و این سبب می شود که دارای تفکر خلاقانه ای نیز باشید؛ البته در باره ی بعضی از موارد، مثلاً شرایطی که اگر اشتباه کنید تبعات سنگینی برایتان خواهد داشت، تمایل دارید به شیوه ی رایج که کم دردسر و بدون ریسک چندانی است، عمل کنید. این احتمال وجود دارد که گاهی اوقات، مثلاً در زمینه هایی که دانش و تجربه ی زیادی دارید، از قدرت تجزیه و تحلیل مناسبی برخوردار بوده و بتوانید نگاه تازه ای به مسائل داشته باشید. ممکن است در مواقعی به سبب خیال بافی های بسیاری که می کنید، به امور جاری و روزانه ی خود توجه خیلی زیادی نداشته باشید؛ هر چند میزان این خیال پردازی ها در محدوده ی نرمالی بوده و باعث عدم تماس شما با واقعیت نمی شود.

شما افکار منحصر به فرد خود را داشته و نزد خود دلایل فراوانی را برای درست بودن آن ها تصور می کنید؛ همچنین نسبت به آن ها تا حدی تعصب دارید؛ البته این مسئله آنقدر شدید نیست که سبب عدم انعطاف پذیری شما شود؛ بلکه باعث می شود که در مواقعی خیلی سخت تمایل داشته باشید که عقاید را بازبینی کرده و اشتباهات فکری خود را اصلاح کنید؛ هر چندگاهی اوقات برای مثال زمانی که به سبب این صفت خود نتیجه ی نامطلوبی را گرفته و مجبور به پرداخت بها برای آن می شوید، سعی می کنید از اشتباه خود درس گرفته و با سرعت بیشتری به اصلاح خود بپردازید. بهتر است توجه داشته باشید که با این روند، فرصت های گفتگو و تبادل نظر را تا حد زیادی کاهش می دهید و این مسئله باعث می شود که گاهی اوقات نتوانید از اشتباهات خود آگاه شوید.

احتمالاً شما فرد نسبتاً آرامی بوده و هیجانات خود را خیلی کم بروز می دهید؛ البته در زمان هایی، مثلاً اگر آن مسئله برایتان جذابیت زیادی داشته باشد و یا  اینکه در جمعی حضور داشته  باشید که احساس صمیمیت زیادی داشته باشید، از هیجانات و احساسات خود صحبت کرده  و آن ها را ابراز می کنید. 
عامل N: حسابگر در برابر خودافشاگر

نمره کسب شده توسط شما در این مقیاس 6 می باشد که در محدوده نرمالی است. به نظر می رسد شما معمولاً در رفتارها و تعاملات خود با افراد گوناگون، محتاطانه و با سیاست رفتار می کنید؛ البته گاهی اوقات، مثلاً در تعامل با افرادی که به آن ها اعتماد زیادی داشته و یا تصور می کنید که خطری شما را تهدید نمی کند، سعی می کنید با صداقت بیشتری رفتار کنید.

احتمالاً در مواقعی تصور شما بر این است که نفع شخصی تان در اولویت داشته و باید تلاش کنید تا کسی به شما صدمه نزده و یا اینکه منافع تان به خوبی تامین شود؛ اما گاهی اوقات مثلاً در شرایطی که خود را جای شخص مقابلتان می گذارید و یا حتی هنگامی که فردی در تعامل با شما به خاطر نفع شخصی خود، ضرری به شما وارد می کند و شما عصبانی و منزجر می شوید، متوجه ی اولویت بندی اشتباه خود شده و سعی می کنید تا به گونه ای رفتار کنید که علاوه بر نفع خود، فرد مقابلتان نیز از آن رابطه بهره ببرد.

به نظر می رسد شما فردی هستید که بعضی وقت ها  به سختی با دیگران ارتباط برقرار کرده و گفتگو می کنید؛ مثلاً از نظر شما آن ها باید دارای ملاک های گوناگونی مثل وضعیت اقتصادی مشابه شما، تحصیلاتی خاص و... باشند؛ البته بعضی مواقع نیز، برای مثال در زمان هایی که با افرادی آشنا می شوید که گرچه ملاک های که شما مدنظرتان است را ندارند اما رابطه ی خوب و صمیمیانه ای بین تان ایجاد شده است، به این نتیجه می رسید که بعضی از پیش فرض های ذهنتی تان اشتباه بوده و در خیلی از زمان ها در تعامل با افراد دیگر، آن قدر نباید با معیار های سخت و یا حساب گرایانه عمل کرد؛ ما گاهی به روابطی نیاز داریم که خود را به خوبی ابراز کرده و فرد مقابلمان را نیز صادقانه دوست داشته باشیم و بدون هیچ نگاه منفعت گرایانه ای، او و خودمان را پذیرفته و به تفاوت هایمان نیز احترام بگذاریم.
عامل O: بی اعتمادی اضطرابی در برابر اعتماد توام با آرامش

نمره کسب شده توسط شما در این مقیاس 7 می باشد. به نظر می رسد شما گاهی اوقات پیرامون رفتارها و نتایجی که به دست می آورید، خود را سرزنش می کنید؛ هر چند این میزان در محدوده ی نرمالی قرار دارد اما بهتر است این کار را کاهش دهید.

احتمالاً زمانی که چیزی گفته یا کاری را انجام می دهید، گهگاهی تصور می کنید که آن قدری که باید نتوانسته اید خوب عمل کنید و خود را مورد انتقاد و بازخواست قرار می دهید و این سبب می شود که هنگامی که مورد تعریف و تشویق قرار می گیرید، تا حدی مضطرب شده و نتوانید از آن تعریف حس خوبی را دریافت کنید؛ البته گاهی اوقات نیز، مثلاً زمانی که به عملکرد خود دقت بیشتری کرده و تلاش ها و سختی هایی که تحمل کرده اید را مشاهده می کنید، متوجه می شوید که لیاقت آن را داشته اید و انقدر نباید خود را سرزنش کنید. همچنین با کمی توجه در می یابید که عملکرد نامطلوبی را از خود نشان نداده اید و یا حتی خیلی هم خوب از پس آن شرایط برآمده اید؛ بنابراین نباید با بزرگ جلوه نشان دادن چند خطای کوچک که ممکن است برای همه ی افراد اتفاق بیفتد، سعی در ناکام و ناراحت کردن خود دارید.

 احتمالاً در زمینه هایی که خانواده و جامعه به شما القا کرده است، از خود انتظارات نسبتاً بالایی دارید و این باعث می شود که از دستاورد های خود رضایت  چندانی نداشته و لذت کافی را نبرید؛ البته بعضی وقت ها مثلاً در زمینه هایی که تصور می کنید آنقدر بااهمیت نیستند، انتظار کم تری از خود دارید و گاهی متوجه می شوید که به خاطر حساسیت کم خود، عملکرد مطلوبی را  از خود نشان داده و نتیجه ی نسبتاً قابل قبولی نیز کسب کرده اید.

ممکن است فرد حساسی باشید؛ صحبت ها و تذکرات بی منظور افراد را عموماً به خود نسبت داده و احساس ناراحتی و شرمساری از  بابت آن ها تجربه کنید؛ البته میزان این رفتارشما در محدوده ی مناسبی قرار داشته و سبب کاهش عملکردتان نمی شود.
عامل Q1: تجربه گرا در برابر محتاط

نمره کسب شده توسط شما در این مقیاس 3 می باشد. شما تمایل دارید همواره طبق آن چیزی که به شما آموزش داده شده یا آداب و رسومی که از گذشتگان به شما رسیده است عمل کنید و این سبب می شود که تمایلی به امتحان کردن  روش های جدید نداشته باشید.

ممکن است تصور کنید که اگر خلاف دانسته های خود عمل کرده و دست به شیوه های جدید بزنید، امکان دارد آسیبی به شما رسیده و به سختی بیفتید.

 احتمالاً در برابر تغییرات مقاومت کرده و مضطرب می شوید. شما تلاش می کنید که وضعیت موجود را  که بارها تجربه اش کرده اید و برایتان قابل پیش بینی است را حفظ کنید؛ حتی اگر این وضعیت دوست داشتنی نباشد اما تصور می کنید که امن بوده و حاضر به خطر کردن برای رسیدن به زندگی مطلوب تر نیستید.
عامل Q2: خودکفا در برابر متکی به دیگران

نمره کسب شده توسط شما در این مقیاس 5 می باشد. به نظر می رسد شما عموماً  فردی هستید که تمایل زیادی به فعالیت و تعامل  با دیگران را دارید و گرچه توانایی انجام فعالیت ها به صورت انفرادی را دارید، اما چندان از این گونه کارها استقبال نمی کنید. البته گاهی نیز مثلاً در زمینه ی انجام فعالیت هایی که تصور می کنید در آن ها مهارت بالایی دارید، از انجام آن کار به شیوه ی انفرادی را مطلوب می پندارید.

احتمالاً شما تصور می کنید که تصمیم گیری گروهی و مشورت با سایر افراد نتیجه ی موثری تری به دنبال خواهد داشت تا اینکه خود، آن کاری را که فکر می کنید درست است را  انجام دهید؛ البته بعضی مواقع مثلاً در زمان هایی که اختلاف نظر هایی را با سایر افراد گروه مشاهده می کنید متوجه می شوید که همیشه هم این شیوه موفقیت آمیز نیست.

به احتمال زیاد بیشتر وقت ها  تحسین و حمایت های اجتماعی برای شما اهمیت زیادی دارد؛ برای همین سعی می کنید طبق قواعد عام پسند عمل کنید؛ مثلاً طبق مد لباس بپوشید یا آن طوری که تحسین افراد را به  دنبال دارد، رفتار کرده و سعی می کنید تا عملکرد هایتان را آن طور سامان دهید. البته لازم به ذکر است که اینگونه رفتارهای شما در محدوده ی نرمالی قرار داشته و به حد نیستند که باعث سلب فردیتتان شوند. به نظر می رسد شما به خوبی قادر به کنترل و ایجاد توازن بین آن ها هستید. 
عامل Q3: کمال گرا در برابر سهل انگار

نمره کسب شده توسط شما در این مقیاس 7 می باشد که در محدوده ی نرمال قرار دارد. به نظر می رسد شما توانایی خوبی در کنترل هیجان و رفتار خود دارید و معمولاً  این خصلت سبب می شود که از رفتار های تکانشی و احساسی دوری کرده و حتی خیلی اوقات احساسات خود به طور کامل ابراز نکنید؛ البته گاهی اوقات مثلاً در زمان هایی که اتفاق غیر قابل پیش بینی یا ناخوشایندی رخ داده و تصور می کنید که شرایط  از دستتان خارج شده است، ممکن است نتوانید به خوبی احساسات خود را مدیریت و کنترل کنید.

احتمالاً شما  از هوش و دقت مناسبی در انجام کارهایتان برخوردار هستید و این ویژگی باعث می شود که اشتباهات کم تری داشته باشید؛ گرچه گاهی اوقات، برای مثال زمانی که به این توانایی تان مغرور شده و دیگر دقت لازم را در  انجام کارتان به خرج نمی دهید، بی توجهی تان سبب بروز نقص هایی نیز می شود.

ممکن است فرد لجبازی باشید به این معنا که بر روی باور های خود مصمم بوده و پافشاری می کنید و به سختی نادرست بودن آن ها را قبول می کنید؛ البته در مواقعی برای مثال زمانی که در صورت عدم قبول نادرست بودن آن ها مجبور به قبول تبعات سنگین آن خواهید بود، خود را ناچار به قبول و تغییر آن می بینید.

 شما معمولاً فرد منظمی بوده و به برنامه ریزی اهمیت می دهید؛ مثلاً قرار های ملاقات خود را در دفترچه ای یادداشت کرده و برایتان اولویت دارد که به زمان بندی های خود عمل کنید؛ گرچه بعضی وقت ها برای مثال در زمان هایی که آن فعالیت ها را کم اهمیت می پندارید یا قادر نیستید که زمان حدودی را برای آن ها تخمین بزنید، از این کار اجتناب می کنید.

شما بیشتر وقت ها تصور می کنید که کارهایتان را بهتر است همان گونه که عادت کرده اید انجام دهید وگرنه نتیجه ی مطلوبی نمی گیرید؛ اما گاهی اوقات مثلاً با افزایش دانش و تخصصتان متوجه می شوید که بهتر است گاهی خلاف عادت هایتان عمل کرده و شیوه ی رفتار خود را گاهی اصلاح کنید.
عامل Q4: مضطرب در برابر آرام

نمره کسب شده توسط شما در این آزمون 7 می باشد. به نظر می رسد شما معمولاً فرد تحریک پذیری می باشید و اتفاقات مختلف، حتی اگر اهمیت چندانی هم نداشته باشند، می توانند سبب شوند که شما مضطرب و بر انگیخته شوید؛ البته گاهی اوقات مثلاً زمانی که شرایط زندگی تان آرام بوده و باب میلتان پیش رفته است، به سبب احساس رهایی بیشتری که دارید، آستانه ی تحمل بالاتری را نیز تجربه می کنید. گرچه اضطراب شما پیرامون این مسئله، در محدوده ی نرمال و قابل کنترلی است اما برای عملکرد بهتر شما لازم است تا خود را از شر چنین تنش هایی رها سازید.

 به نظر می رسد شما معمولاً حتی در زمانی که بیش از حد لازم کار کرده اید نیز به خاطر رهایی از تنش درونی خود نمی توانید منفعل بمانید؛ گرچه که بعضی وقت ها با آگاه شدن از این مسئله که عملکردتان به خاطر خستگی روحی و جسمی افت کرده و لازم است وقفه ای در کار خود ایجاد کنید، به استراحت می پردازید.

گاهی اوقات مثلاً برای موضوعاتی که زحمت زیادی کشیده اید عجول بوده و دلتان می خواهد زود تر نتیجه ی آن را ببینید. البته لازم به ذکر است که میزان صبر شما در محدوده ی مناسب قرار دارد.

 با توجه به نمره ای که کسب کرده اید به نظر می رسد شما حدوداً  بیش از بقیه ی افراد آمادگی برقراره رابطه و ایجاد تعامل با جنس مخالف خود را دارید.
نمودار عوامل مرتبه دوم
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10برون گرایی

نمره کسب شده توسط شما در این مقیاس 5.4 می باشد. شما معمولاً علاقه ی فراوانی به حضور در جمع های گوناگون دارید؛ گرچه گاهی نیز برای مثال هنگامی که در جمع هایی حضور پیدا می کنید که افراد آن جمع احساس خوبی در شما ایجاد نکرده یا تصور می کنید که  با آن ها اختلاف نظر فراوانی دارید، ترجیح می دهید تا در آن جمع حضور نداشته باشید.

گذراندن اوقات فراغتتان به تنهایی اغلب کار کسالت باری برای شما می باشد اما بعضی وقت ها، مثلاً زمان هایی که ناراحت بوده و یا فشار و تنش زیادی را احساس می کنید، ترجیح می دهید که تنها باشید.

شما احتمالاً هیجانات خود را به سادگی ابراز کرده و از بیان  آن حس خوبی می گیرید گرچه بعضی وقت ها نیز این گونه رفتار نمی کنید؛ برای مثال در زمان هایی که نگران تبعات منفی این کار بوده و یا تصور می کنید که ممکن است از جانب سایر افراد قضاوت شوید، از این کار دوری می کنید.

به احتمال زیاد یافتن دوستان جدید کار آسانی برای شما می باشد و قادر هستید روابط خوبی را در طولانی مدت با آن ها تجربه کنید؛ اما بعضی وقت ها مثلاً زمانی که فرد مقابلتان بسیار درون گرا است، احساس ناتوانی در این  کار می کنید.

 • برون گرایی 5.4 برون گرایی
 • مردم آمیزی در برابر مردم گریزی 7 مردم آمیزی مردم گریزی
 • سر زندگی در برابر دل مردگی 4 سرزندگی دل مردگی
 • جسور در برابر ترسو 5 جسور ترسو
 • خود کفایی در برابر متکی به دیگران 5 خودکفا متکی به دیگراناضطراب

نمره کسب شده توسط شما در این مقیاس 6.9 می باشد. به نظر می رسد شما گهگاهی بی قرار و ناآرام می باشید و این سبب می شود که نتوانید در آن زمان ها عملکرد مناسبی را از خود نشان دهید؛ برای مثال در شرایطی که فکر می کنید اوضاع آن گونه که تصور می کنید پیش نمی رود و یا ابهام زیادی درباره ی اتفاقاتی که در آینده رخ خواهد داد دارید، چنین شرایطی را تجربه خواهید کرد.

ممکن است در زمان هایی تصور کنید که  شرایط ناگوار بوده و شما نمی توانید از پس آن برآیید؛ مثلاً این اتفاق زمانی میفتد که اتفاقات طبق آن چیزی که شما پیش بینی کرده اید، رقم نخورده است و این مورد، احساس  ناکامی در شما ایجاد کرده است.

شما معمولاً تصور می کنید که در مسیر زندگی خود عملکرد خوبی را از خود به نمایش گذاشته و نتایج مناسب و قابل قبولی را کسب کرده اید؛ البته بعضی وقت ها، مثلاً زمانی که به سهل انگاری های خود فکر می کنید، احساس بدی نسبت به آن ها دارید؛ شما باید بدانید که همه ی افراد ممکن است در زندگی خود اشتباهاتی را مرتکب شده و یا زمان هایی را نیز از دست داده باشند اما مسئله ی مهمی که لازم است به آن توجه کنید، این است که اشتباهات گذشته را پذیرفته و تلاش کنید تا از آن ها درس بگیرید و با استفاده از تجربیات گذشته ی خود، به خوبی آینده ی خود را خلق کنید.

 • اضطراب 6.9 اضطراب
 • پایداری هیجانی در برابر ناپایداری هیجانی 4 پایداری هیجانی ناپایداری هیجانی
 • جسور در برابر ترسو 5 جسور ترسو
 • بدگمان در برابر خوش باور 7 بدگمان خوش باور
 • بی اعتمادی اضطرابی در برابر اعتماد توام با آرامش 7 بی اعتمادی عتماد با آرامش
 • کمال گرا در برابر سهل انگار 7 کمال گرا سهل انگار
 • اضطرب در برابر آرام 7 مضطرب آرامسرسختی

نمره کسب شده توسط شما در این مقیاس 3.3 می باشد که در محدوده ی مناسبی قرار دارد. به نظر می رسد شما تا حدی تحت تاثیر عواطف و احساسات خود قرار گرفته و عملکردتان را معمولاً با آن ها تنظیم می کنید؛ البته این رفتار شما در محدوده ی مطلوب و قابل کنترلی قرار دارد؛ شما سعی می کنید با توجه به شرایط رفتار خود را مدیریت کنید؛ مثلاٌ در زمان هایی که متوجه می شوید که احساستان سبب شده است که نسبت به واقعیت های عینی بی توجهی کرده باشید، فکر می کنید لازم است تا به گونه ای دیگر رفتار کرده و واکنش خود راتغییر دهید.

 احتمالاً زمانی که قصد انجام کاری را دارید، این نکته که آن فعالیت چه تاثیری بر افراد دیگر گذاشته و یا احساس  خوبی به آن ها منتقل می کند یا خیر، برای شما مهم می باشد؛ اما گاهی اوقات مثلاً زمان هایی که مشاهده می کنید افراد نسبت به احساسات شما بی توجه هستند، احساس می کنید شما هم نباید توجه خاصی به احساسات آن ها داشته باشید.

 به احتمال زیاد گاهی در هنگام تصمیم گیری هایتان، انتخاب قاطعانه برای شما سخت می باشید؛ برای همین ممکن است بهانه آورده و تصور کنید که بهتر است باز هم به بررسی بپردازید؛ البته در مواقعی مثلاً در شرایطی به که بازبینی تجربیات خود می پردازید، این نتیجه می رسید که صبر زیاد و بهانه جویی می تواند سبب شود تا به گونه ای مناسب عمل نکنید. 

 • سرسختی 3.3 سرسختی
 • مردم آمیزی در برابر مردم گریزی 7 مردم آمیزی مردم گریزی
 • سرزندگی در برابر دل مردگی 4 سر زندگی دل مردگی
 • خیال پرداز در برابر اهل عمل 6 خیال پرداز اهل عمل
 • تجربه گرا در برابر محافظه کار 7 تجربه گرا محافظه کاراستقلال

نمره کسب شده توسط شما در این مقیاس 3.1 می باشد که در محدوده ی نرمال قرار دارد. به نظر می رسد شما دارای شخصیت نسبتاً وابسته ای می باشید. تصمیم گیری به تنهایی برای شما اغلب کار سختی می باشد و بیشتر تمایل دارید که فعالیت هایتان را به صورت گروهی انجام داده و تابع چیزی باشید که به شما می گویند؛ البته گاهی اوقات مثلاً در زمینه هایی که از اعتماد به نفس خوبی برخوردار هستید، ترجیح می دهید طبق نظر خود عمل کنید. به طور کلی به نظر رسد اگر مجبور به انجام کارها به شیوه ای مستقل باشید، از پس آن فعالیت بر می آیید.

 گاهی اوقات، مثلاً در رابطه با افرادی که علاقه ی بسیاری به آن  ها دارید، قرار گرفتن در مرکز توجه سایر افراد و دریافت حمایت ها و تشویق های آن ها برای شما بسیار مهم بوده و حتی ممکن است برای کسب رضایت آن ها کارهایی را که خلاف میلتان است، انجام دهید. 

 • استقلال 3.1 استقلال
 • سلطه گری در برابر سلطه پذیری 3 سلطه گری سلطه پذیری
 • با وجدان در برابر مصلحت گرا 6 با وجدان مصلحت گرا
 • جسور در برابر ترسو 66 جسور ترسو
 • بدگمان در برابر خوش باور 7 بدگمان خوش باور
 • حسابگر در برابر خودافشاگر 6 حسابگر خودافشاگر
 • بی اعتمادی اضطرابی در برابر اعتماد توام با آرامش 7 بی اعتمادی اعتماد با آرامش
 • تجربه گرا در برابر محتاط 3 تجربه گرا محافظه کار
 • خودکفا در برابر متکی به دیگران 5 خودکفا متکی به دیگرانکنترل غرایز

نمره کسب شده توسط شما در این مقیاس 6.6 می باشد. به نظر می رسد شما معمولاً خود کنترلی مناسبی داشته و قادر هستید امیال خود را به خوبی مدیریت کنید؛ البته گاهی اوقات مثلاً در زمانی که موضوعی شما را به مقدار بسیار زیادی عصبانی می کند، احتمالاً چندان نمی توانید خود را به خوبی مدیریت کنید.

روال زندگی شما به گونه ای است که بسیاری از اوقات قوانین سختی برای شما ایجاد نمی کنند؛ زیرا شما خود به گونه ای تربیت شده اید که آن اصول را بدون اجبار بیرونی رعایت می کنید؛ گرچه که گاهی برای مثال در زمان هایی که تصور می کنید آن ها اشتباه بوده و بی فایده هستند و یا وقتی در شرایطی قرار می گیرید که عمل به آن قواعد، بهای سنگینی برای شما دارند، احساس بدی در رابطه با عمل کردن به آن ها دارید.

 • کنترل غرایز 6.6 کنترل غرایز
 • با وجدان در برابر مصلحت گرا 6 با وجدان مصلحت گرا
 • کمال گرا در برابر سهل انگار 7 کمال گرا سهل انگارسازگاری

نمره کسب شده توسط شما در این مقیاس 1.9 می باشد. به نظر می رسد فرد نگران و مضطربی می باشد. همچنین در برابر مسائل مختلف بسیار تحریک پذیر بوده و به سرعت واکنش نشان می دهید.

احتمالاً توانایی کمی در کنترل شرایط غیر قابل پیش بینی دارید. اگر روال کار ها به گونه ای که شما پیش بینی کرده و برایش برنامه ریزی کرده اید پیش نرود، بسیار به هم ریخته و عملکرد منفعلانه ای را  از خود نشان می دهید.

 اعتماد به نفس شما به احتمال زیاد در سطح پایینی قرار دارد و این سبب می شود که به توانایی های خود اعتماد نداشته و تصور کنید که قادر نیستید که  از پس شرایط مختلف به خوبی بر آیید. اضطراب و نگرانی شما یکی از عواملی است که ممکن است سبب عدم توانایی شما در تعامل موثر با افراد دیگر شود. 

 • سازگاری 1.9 سازگاری
 • استدلال انتزاعی در برابر استدلال عینی 6 استدلال انتزاعی استدلال عینی
 • پایداری هیجانی در برابر ناپایداری هیجانی 4 پایداری هیجانی نا پایداری هیجانی
 • سلطه گری در برابر سلطه پذیری 3 سلطه گری سلطه پذیری
 • سرزندگی در برابر دل مردگی 4 سرزندگی دل مردکی
 • باوجدان در برابر مصلحت گرا 6 با وجدان مصلحت گرا
 • جسور در برابر ترسو 5 جسور ترسو
 • بی اعتمادی اضطرابی در برابر اعتماد توام با آرامش 7 بی اعتمادی اعتماد با آرامش
 • تجربه گرا در برابر محتاط 3 تجربه گرا محافظه کار
 • مظطرب در برابر آرام 7 مضطرب آرامقدرت رهبری

نمره کسب شده توسط شما در این مقیاس 4.6 می باشد که در محدوده ی نرمال قرار دارد.  به نظر می رسد شما توانایی نسبتاً کمی در کنترل و  هدایت افراد دارید البته گاهی اوقات مثلاً در زمینه هایی که دارای اعتماد به نفس کافی بوده یا اطلاعات فراوانی دارید، می توانید دیگران را تحت تاثیر قرار داده و آن ها را مجاب کنید.

شما توانایی نسبتاً پایینی در بیان نظرات و خواسته های خود دارید اما گاهی اوقات مثلاً با اندیشیدن  به تبعاتی که این سکوت برایتان دارد، خود را مجاب می کنید تا نظراتتان  را بیان کنید. معمولاً در طی بحث ها نمی توانید حرف های خود را بیان کرده و اغلب درگیر حواشی می شوید؛ گرچه که گاهی نیز سعی می کنید کنترل بیشتری بر واکنش هایتان داشته و به جای واکنش های بدون فکر جهت آرامش خودتان، به حل موضوع مورد نظر فکر کنید.

به نظر می رسد شما قدرت نسبتاً کمی در مدیریت هیجان ها و احساسات خود داشته و به سختی می توانید متناسب با موقعیت و شرایطی که در آن قرار دارید، به مدیریت این گونه مسائل بپردازید؛ معمولاً یا در این کار زیاده روی کرده و یا اینکه سطحی عمل می کنید؛ مثلاً  زمانی که نیاز است تا شما بالغانه صحبت کنید، واکنش پرخاشگرایانه ای را از خود نشان می دهید؛ البته بعضی وقت ها نیز به وسیله ی خودشناسی که انجام داده اید یا تلاش هایی که در جهت استفاده از تجربیاتتان می کنید، قادر هستید که به خوبی از پس آن برآیید.

 • قدرت رهبری 4.6 قدرت رهبری
 • استدلال انتزاعی در برابر استدلال عینی 6 استدلال انتزاعی استدلال عینی
 • پایداری هیجانی در برابر نا پایداری هیجانی 4 پایداری هیجانی ناپایداری هیجانی
 • سلطه گری در برابر سلطه پذیری 3 سلطه گری سلطه پذیری
 • سرزندگی در برابر دل مردگی 4 سر زندگی دل مردگی
 • با وجدان در برابر مصلجت گرا 6 با وجدان مصلحت گرا
 • جسور در برابر ترسو 5 جسور ترسو
 • حساس در برابر غیر حساس 7 حساس غیر حساس
 • خیال پرداز در برابر اهل عمل 6 خیال پرداز اهل عمل
 • حسابگر در برابر خودافشاگر 6 حسابگر خودافشاگر
 • بی اعتمادی اضطرابی در برابر اعتماد توام با آرامش 7 بی اعتمادی اعتماد با آرامش
 • کمال گرا در برابر سهل انگار 7 کمال گرا سهل انگار
 • مضطرب در برابر آرام 7 مضطرب آرامخلاقیت

نمره کسب شده توسط شما در این مقیاس 4.9 می باشد که در محدوده ی نرمالی قرار دارد. به نظر می رسد شما گهگاهی از تفکر انعطاف پذیری برخوردار بوده و قادر هستید ایده های جدید و ناب ارائه دهید؛ برای مثال هنگاهی که مطالعه ی کافی درباره ی موضوع مورد نظر داشته و یا تصور می کنید که به جنبه های گوناگون آن مسئله آگاه هستید.

 احتمالاً تصور می کنید که بعضی وقت ها  خلاقیت و ابتکار شیوه ای سودمندی در انجام کار ها می باشد؛ برای همین برای مثال ترجیح می دهید در زمان هایی که  این نوآوری هزینه زیادی برایتان نداشته و یا در صورت شکست، تبعات جبران ناپذیری برایتان ندارد  را انجام دهید.

 به نظر می رسد شما در زمینه هایی دارای اعتماد به نفس بالایی می باشید و این معمولاً سبب می شود که در آن زمینه ها، تمایل داشته باشید که ایده های جدیدی را ارائه داده و آن ها را آزمایش کنید.

 شما به احتمال زیاد در رابطه با موضوعاتی که مورد علاقه تان می باشد، کنجکاو بوده و سوالات زیادی می پرسید؛ همچنین تحلیل آن ها و تلاش برای نگریستن به این موضوعات به شیوه ای جدید، احتمالاً یکی از فعالیت های مورد علاقه تان می باشد.

 • خلاقیت 4.9 خلاقیت
 • مردم آمیزی در برابر مردم گریزی 7 مردم آمیزی مردم گریزی
 • استدلال انتزاعی در برابر استدلال عینی 6 استدلال انتزاعی استدلال عینی
 • سلطه گری در برابر سلطه پذیری 3 سلطه گری سلطه پذیری
 • سرزندگی در برابر دل مردگی 4 سرزندگی دل مردگی
 • با وجدان در برابر مصلحت گرا 6 با وجدان مصلحت گرا
 • جسور در برابر ترسو 5 جسور ترسو
 • خیال پرداز در برابر اهل عمل 6 خیال پرداز اهل عمل
 • حسابگر در برابر خودافشاگر 6 حسابگر خودافشاگر
 • تجربه گرا در برابر محتاط 3 تجربه گرا محافظه کار
 • خودکفا در برابر متکی به دیگران 5 خودکفا متکی به دیگرانبیماری ها

 • به دلیل این که واکنش پذیری هیجانی و احساسی شما کمی زیاد است، می توان گفت که زمینه ابتلا به اختلال های اضطرابی و به ویژه اضطراب فراگیر در شما تا حد زیادی وجود دارد. 
 • شما از لحاظ روانی آمادگی زیادی برای ابتلا به انواع اختلالات عصبی از جمله وسواس دارید.توصیه شغلی

 • مشاغلی که در آنها به جای اشیا و ایده ها با اشخاص سر و کار داشته باشید برای شما مناسب است.
 • شما در مشاغل تولیدی قادر خواهید بود به موفقیت های مناسبی دست پیدا کنید، زیرا ویژگی های شخصیتی تان، به شما کمک خواهد کرد که بتوانید پاسخگوی سرعت زیاد این مشاغل باشید و با تغییرات سریع و ناگهانی آنها، سازگار شوید.

 

 

 • شما بهتر است به مشاغلی بپردازید که نیازمند تعامل با افراد زیادی نیست و لازمه آنها بیشتر، دقت و تمرکز و البته محیطی نسبتاً آرام و خلوت باشد.مشاغل پیشنهادی

 • روانشناس بالینی

 • روان درمانگر
 • زوج درمانگر
 • خانواده درمانگر
 • روانشناس کودک
 • گفتار درمانگر
 • کار درمانگر
 • مشاور تحصیلی
 • مشاور شغلی
 • مشاور بهزیستی کودک
 • روانشناس کودکان استثنایی
 • درمانگر اعتیاد
 • مشاور مدرسه
 • معلم ابتدایی
 • مدرس دانشگاه
 • مدرس زبان
 • مدیر مدرسه
 • مدیر برنامه های آموزشی
 • رئیس دانشگاه
 • نویسنده
 • مدرس ادبیات
 • مدرس زبان
 • شاعر
 • منتقد ادبی
 • ویراستار
 • متخصص متن کاوی
 • نمایش نامه نویس
 • رمان نویس
 • سردبیر
 • ناشر
 • مدیر مسئول نشریه
 • مدیر منابع انسانی
 • متخصص روابط کارکنان
 • جامعه شناس
 • مردم شناس
 • انسان شناس
 • پزشک عمومی
 • کارگزار آژانس مسافرتی
 • مشاور انجمن ها
 • رئیس دفتر
 • مدیر خدمات اجتماعی
 • مدیر برنامه های تفریحی
 • تور لیدر
 • سرپرست خانه سالمندان
 • مربی مهد کودک
 • بازاریاب
 • مشاور بازاریابی
 • مدیر تبلیغات
 • مدیر فروش
 • مهندس طراحی عمومی
 • معمار
 • طراح لباس
 • خیاط
 • طراح نمایش
 • طراح صحنه
 • فیلم ساز مستند
 • کارتونیست
 • آرایشگر
 • طراح برنامه های درسی
 • اقتصاد دان
 • معلم

 • استاد دانشگاه
 • تکنسین فنی
 • حسابدار
 • حسابرس
 • مسئول بایگانی
 • برنامه نویس کامپیوتر
 • مهندس کامپیوتر
 • تحلیل گر سیستم های کامپیوتری
 • طراح و سازنده بازی های کامپیوتری
 • بازیگر
 • پژوهشگر علوم محض
 • پژوهشگر حقوقی
 • سرآشپز
 • شیرینی پز
 • کارمند
 • کمک پرستار
 • تکنسین پزشکی
 • تکنسین فنی
 • رئیس دفتر
 • پرستار خانگی
 • دستیار دندانپزشک
 • عکاس
 • مجسمه ساز
 • نقاش
 • جواهرساز
 • طراح لباس
 • خیاط
 • انیماتور
 • صنعتگر
 • فیلمبردار سینما و تلویزیون
 • تدوین گر سینمایی
 • گرافیست
 • طراح آگهی های تجاری
 • سفال گر
 • کارتونیست
 • آرایشگر
 • مدل
 • ستاره شناس
 • کیهان شناس
 • تکنسین نقشه برداری
 •  
users

چنانچه نیاز به خدمات روانشناسی دارید

امیرحسین طهرانچی

دکتری روانشناسی تربیتی

اطلاعات بیشتر users