تست عشق مثلثی استرنبرگ (STLS)




نمرات شما در یک نگاه

all
all
all





عشق یاورانه

همانطور که ملاحظه می کنید، میزان صمیمت و تعهد شما در رابطه احساسیتان بالا و میزان اشتیاقتان پایین است، بنابراین می توان گفت که شیوه دوست داشتن شما از نوع عشق یاورانه است.  


نتیجه تست نشان می دهد که میزان صمیمیت بین شما و پارتنرتان بالا است، به اندازه ای که همیشه حرف برای گفتن دارید. شما بیشتر مسائل را برای پارتنرتان بازگو می کنید و دوست ندارید چیزی ناگفته بماند. عشق و محبت عمیقی در رابطه شما حاکم است و خالصانه و بدون هیچ چشم داشتی به همدیگر عشق می ورزید. شما دوست دارید خوشی و ناخوشی هایتان را با یکدیگر تقسیم کنید و بودن در کنار هم بیشترین آرامش و لذت را به شما می دهد. تفریحات و با هم بودن های دو نفره برایتان خوشایند است و تمایل دارید که چنین مواردی در رابطه تان بیشتر شود.

اگرچه رابطه و محبت بین شما عمیق و خالصانه است، با این حال به نظر می رسد اشتیاق و جذابیت اولیه رابطه برای شما کمرنگ شده است و پارتنرتان نسبت به گذشته جذابیت های فیزیکی و جنسی کمتری برایتان دارد. با این وجود، برای شما دشوار است که خود را بدون پارتنرتان تصور کنید و دوست دارید که رابطه تان را ابدی بدانید. از نظر شما زندگی بدون هم و یا دور از هم کاملاً بی معنی خواهد بود و حتی فکر کردن به آن نیز آزارتان می دهد.

با توجه به مسائل ذکر شده، لازم است مواردی که باعث ایجاد عطش و اشتیاق بیشتر در شما و طرف مقابلتان می شوند را شناسایی کرده و آنها را در رابطه خود وارد نمایید. این کار علاوه بر اینکه از ایجاد دلسردی و یکنواختی در رابطه جلوگیری می کند، باعث می شود که ضلع سوم مثلث عشق شما نیز کامل شده و بتوانید یک عشق آرمانی را تجربه کنید.

راهکار
  • به ظاهر خود اهمیت بیشتری بدهید و زمان هایی را برای ارتباط عاطفی نزدیک با همسرتان در نظر بگیرید.
  • برنامه هایی را برای غافلگیر کردن طرف مقابلتان در نظر بگیرید و او را با هدایا و یا اتفاقات مورد علاقه اش غافلگیر کنید.
  • خاطرات خوب مشترکی که در گذشته داشته اید را با هم مرور کنید.
  • محیط های عاشقانه و رمانتیک را برای خلوت کردن با هم انتخاب کنید.
  • یادداشت های عاشقانه ای را در جیب لباسش یا داخل کیف پولش بگذارید.
  • تفریحات شاد مشترکی پیدا کنید که بتوانید با هم انجامشان دهید.
  • درباره راهکارهایی که می تواند به پیشرفت رابطه تان کمک کند با هم صحبت کنید.



users

چنانچه نیاز به خدمات روانشناسی دارید

لیلا بیات

دکتری مشاوره

اطلاعات بیشتر users