نمرات شما در یک نگاه

all
all
all

عشق آرمانی

همانطور که ملاحظه می کنید، میزان صمیمت، اشتیاق و تعهد شما در رابطه احساسیتان بالا است، بنابراین می توان گفت که شیوه دوست داشتن شما از نوع عشق آرمانی است. 


نتایج تست نشان می دهد که عشق شما جزء آرمانی ترین و بهترین انواع عشق است که رسیدن به آن و نگه داشتنش کار چندان راحتی نیست. در این نوع رابطه، هر سه عنصر در حد بالایی وجود دارد و مثلث عشق تا حد زیادی تکمیل می شود. به نظر می رسد شما و پارتنرتان رابطه بسیار نزدیکی دارید. اغلب خواسته ها و نیازهای یکدیگر را درک کرده و به خوبی پاسخگوی آنها می باشید. عشق و احترام زیادی در بین شما مشاهده می شود و این مسئله، فضای رابطه را برایتان بسیار لذت بخش کرده است.

شما زمان زیادی را به گفتگو با هم اختصاص می دهید. غالباً در مورد مسائلی که در طول روز با آن مواجه می شوید با پارتنرتان صحبت می کنید و به ندرت پیش می آید که بخواهید چیزی را از او مخفی کنید. دوست ندارید بدون هماهنگی و مشورت طرف مقابلتان کار خاصی انجام دهید، زیرا اغلب تصمیمات و اقدامات را متعلق به هردویتان می دانید و در برابر هم خود را مسئول می بینید.

علاوه بر رابطه دوستانه و صمیمانه ای که با یکدیگر دارید، به نظر می رسد رابطه فیزیکی و حسی بسیار خوبی نیز با هم داشته باشید. پارتنرتان برای شما از جذابیت جنسی و احساسی مناسبی برخوردار است و به همین دلیل از خلوت کردن های دو نفره با او لذت می برید. شما عطش، اشتیاق و هیجان نسبتاً زیادی برای بودن در کنار پارتنرتان دارید، به طوری که حتی گاهی که او در کنارتان نیست در موردش خیالپردازی می کنید و لحظه شماری می کنید که مجدداً با او وقت بگذرانید.

احتمالاً بر این باورید که طرف مقابلتان اغلب ویژگی هایی که انتظار داشته اید را داراست و در واقع همان کسی است که دوست دارید تا ابد در کنارش بمانید. تصور زندگی بدون او برایتان دشوار است و هرگز انتظار چنین روزی را نمی کشید که بدون هم زندگی کنید. همیشه دوست دارید که رابطه تان را ابدی تصور کنید و در نتیجه به آن بسیار وفادار هستید. شما اگرچه عشق آرمانی را تجربه می کنید ولی این نکته را فراموش نکنید که حفظ این رابطه کار راحتی نیست و نیازمند ایثار، گذشت، محبت و احترام است، هرچند چنین خصوصیاتی در حال حاضر در شما وجود دارد اما ادامه دادن آن و تا آخر اینگونه ماندن برای دوام رابطه لازم است. چه بسا روابط آرمانی زیادی که عمرشان بسیار کوتاه بوده است، پس هیچگاه از رسیدگی به رابطه فوق العاده خود غافل نشوید.

راهکار
  • سعی کنید هیچگاه از میزان عشق و علاقه تان کم نشود.
  • در مواقع مشکلات پیش بینی نشده که در آینده (با گسترش زندگی و تولد فرزندان) احتمال وقوعش بیشتر خواهد شد، خونسرد باشید و یادتان نرود برای چنین زندگی ای بسیار تلاش کرده اید.
  • حتی اگر سالیان طولانی از با هم بودنتان بگذرد باز هم به مشورت با یکدیگر نیاز دارید، بنابراین از مشورت و مشارکت با یکدیگر غافل نشوید.
  • همیشه به رابطه تان رسیدگی کنید تا طراوت و سر زندگی اش حفظ شود.
  • چنانچه احساس کردید مواردی وجود دارد که به رابطه تان لطمه می زند، در مورد آنها با طرف مقابلتان صحبت کنید.
  • کمتر وقتتان را صرف فعالیت هایی کنید که پارتنرتان در آنها نقشی ندارد.
  • با یکدیگر درباره آینده خیالپردازی کنید.
  • در حضور دیگران به گونه ای برخورد کنید که بداند به او افتخار می کنید.
  • ویژگی های مثبت پارتنرتان را به او گوشزد کرده و بابت آنها، از او تشکر کنید.
  • نسبت به اشتباهاتتان مسئولیت پذیر باشید و در صورت انجام آنها معذرت خواهی کنید. پیشنهاد ای سنج

تست ترس های قبل از ازدواج (PFS) | آنلاین

عشق و دوست داشتن به مرور زمان می تواند به خاطر ترس از ازدواج کاهش یابد. توصیه می کنیم چنانچه ازدواج نکرده اید با انجام این تست از ترس های 10 گانه خود اگاهی یافته و راهکارهای آن را به کار ببندید.

شروع آزمون

پیشنهاد ای سنج

تست هوش هیجانی (EQ) بار-آن

گاهی اوقات مشکلات در روابط عاشقانه و درگیری بین عاشق و معشوق ناشی از هوش هیجانی پایین است. با انجام این تست و یادگیری ابعاد 15 گانه هوش هیجانی می توان روابط عاشقانه را بهبود بخشید.

شروع آزمون