تست MBTI رایگان انجام بده جایزه ببر

تست MBTI رایگان انجام بده جایزه ببر

پست وبلاگی
ال جی بی تی کیو (LGBTQ) چیست؟ مدت مطالعه: 8 دقیقه
ای سنج 03 خرداد 1401 مدت مطالعه: 8 دقیقه

ال جی بی تی کیو (LGBTQ) چیست؟

ال جی بی تی کیو (LGBTQ) امروزه یکی از مسائل داغ روز است چرا که بسیاری از افراد معنای این واژه را نمی دانند یا در نوعی تابو به شمار می رود. ال جی بی تی کیو به افرادی گفته می شود که گرایش جنسی آنها نسبت به عموم افراد خاص است. در ادامه این مقاله به شرح مفصل آن پرداخته ایم.

فرآیند رشد و بزرگ شدن می تواند سخت باشد؛ در این مسیر ممکن است با مشکلات مختلفی برخورد کنیم. اما می دانستید چه زمانی فرآیند رشد سخت تر می شود؟ زمانی که شما به عنوان عضوی از جامعه LGBTQ شناسایی شوید! درست در همین زمان نگاه افراد در جامعه به شما متفاوت تر خواهد بود و در جوامعی که این مسئله هنوز پذیرفته شده نیست، وضعیت بدتر خواهد شد!
می دانید به چه افرادی LGBTQ گفته می شود؟ در این مقاله قرار است در این خصوص صحبت کنیم. آنچه در ادامه خواهید خواند بر اساس فهرست مطالب به شرح زیر است:

می دانید جامعه LGBTQ حامیان و مخالفان زیادی دارد. برای عموم مردم در بسیاری از کشورها هنوز این گروه پذیرفته شده نیستند.

امروزه افراد زیادی به عنوان فعالان یا کنشگران مسائل جنسی در مورد این گروه گسترده از افراد که عموما در جامعه نادیده گرفته می شوند و رفتارهای بدی با آن ها می شود، آگاهی رسانی می کنند.

بسیاری از کشورها قوانین سرسختی در مورد این افراد دارند و برخی دیگر کشورها از این افراد حمایت می کنند و حقوق آن ها را محترم می شمارند.

یادتان باشد افرادی که در گروه LGBTQ قرار می گیرند، مریض نیستند، اختلال روانی ندارند و نباید با آن ها بد رفتاری شود. نظر شما در مورد جامعه LGBTQ چیست؟ شما حامی این افراد هستید یا از مخالفان سرسخت آن ها به شمار می آیید؟
جامعه LGBTبه عنوان جامعه رنگین کمانی یا دگر باشان هم شناخته می شود. 

ال جی بی تی کیو یا بیماری رنگین کمانی یعنی چه؟

باید بدانید که ال جی بی تی کیو یک کلمه مخفف شده است و طیف وسیعی از گرایش های جنسی را شامل می شود؛ افراد هم جنس گرا، دوجنس گرا، ترنسجندر و.. عضو جامعه LGBTQ در نظر گرفته می شود.

یادتان باشد نباید از اصطلاح جامعه هم جنسگرایان به معنای جامعه ال جی بی تی کیو استفاده کنید؛ چون این اصطلاح کامل و دقیق نیست و همه ی گرایش های جنسی را در بر نمی گیرد.

جنبش LGBTQ از دهه 1990 شروع شد و افرادی که سیس جندر نبودند یا دارای گرایش های دیگری همچون لزبین یا گی، ترنس بودند در این گروه جای گرفتند.

متاسفانه، جوانان و افرادی که عضو جامعه ال جی بی تی کیو هستند، بیش از دیگر همسالان که عضو این جامعه نیستند، دچار آسیب و مشکلاتی همچون مشکلات زیر می شوند:

 • طرد از سوی خانواده
 • خودکشی
 • خشونت
 • بی خانمانی
 • ترک تحصیل
 • بازداشت شدن
 • تجربه بد رفتاری
 • تحقیر و توهین کلامی و غیر کلامی
 • برچسب اجتماعی
 • و..

در این مقاله می خواهیم اصطلاحات رایج و مرتبط با ال جی بی تو کیو را برای شما توضیح دهیم. دانستن اطلاعاتی در این زمینه به شما کمک می کند، درک درست تری از این افراد داشته باشید، در صورت لزوم از حق آن ها دفاع کنید و از کلمات یا اصطلاحات نامناسب برای مورد خطاب قرار دادن آن ها، استفاده کنید.

جامعه ال جی بی تی کیو

معنی ال جی بی تی

ال جی بی تی یا LGBT، یک واژه است که شامل افراد غیر همسو جنسی و غیر دگر جنس گرا می شود. این گرایش جنسی شامل همجنس گرایی، دو جنس گرایی، بی جنس گرایی و همه جنس گرایی می شود. البته باید خاطر نشان کرد که ال جی بی تی محدود به گرایش های جنسی غیر دگر جنس گرایی نمی شود، بنابر این افراد ترنسجندر و بینا جنس و کوئیر هم جزو این دسته حساب می شوند.

LGBTQ مخفف چیست؟

این کلمه از 5 کلمه دیگر تشکیل شده است که به صورت مخفف استفاده می شود.

 • Lesbian همجنسگرا (زن)
 • Gay همجنسگرا (مرد)
 • Bisexual یعنی دارای کشش جنسی به همجنس خود و جنس مقابل
 • Transgender تراجنسیتی (دارای هویت جنسی هستند که با جنسیت هنگام تولدشان متفاوت است، برخی از آنها با عمل جراحی تغییر جنسیت می دهند)
 • Transsexual گونه ای تراجنسیتی که فقط به صورت ذهنی و احساسی خود را متعلق به جنس مخالف می دانند
 • Queer دارای هرگونه گرایش جنسی، همجنسگرا، دگرجنسگرا.
 • Questioning افرادی که هنوز در مورد گرایش جنسی خود مطمئن نیستند یا نگران برچسب جنسی اجتماعی هستند.

ال جی بی تی یا LGBT اختلال هویت جنسی چیست؟

بر اساس کتابچه راهنما تشخیصی اختلالات روانی، اختلالات هویت جنسی زمانی به وجود می آید که فرد احساس نارضایتی مداوم و قوی رو از جنسیت خود ابراز می کند.
به عنوان مثال، افراد ترنس که جنسیت بدو تولد آن ها با جنسیت واقعیشان سازگار نیست. فردی که اختلال هویت جنسی دارد، دوست دارد زندگی اش مطابق با آن جنسیتی که دوست دارد، پیش برود.

آشنایی با سایر اصطلاحات (ال جی بی تی و غیرال جی بی تی)

 جنسیت (GENDER)

یک سازه اجتماعی که برای طبقه بندی یک فرد به عنوان مرد، زن یا هویت دیگری استفاده می شود. جنسیت که اساساً با جنسیت تعیین شده در بدو تولد متفاوت است، اغلب با نقشی که فرد در جامعه ایفا می کند یا انتظار می رود که ایفا کند، ارتباط نزدیکی دارد.

 جراحی تطبیق جنسیت (GEN­DER AFFIRM­ING SURGERY)

جراحی تغییر جنسیت غلط است! این جراحی برای افراد ترنس، یعنی افرادی که هویت جنسی آن ها با جنسیتشان بعد از تولد یکسان نیست، استفاده می شود. در طی این جراحی بدن تغییر می کند. به این جراحی، جراحی تایید جنسیت هم گفته می شود.

 بی قراری جنسی (GEN­DER DYSPHORIA)

این اصطلاح به معنای ناراحتی شدیدی که یک فرد به دلیل عدم تطابق جنسیتی و جنسیتی که از بدو تولد به آن اختصاص داده شده احساس می کند، می باشد. این احساس ناراحتی یا نارضایتی می تواند باعث افسردگی و اضطراب شود و بر زندگی روزمره فرد تأثیر منفی بگذارد.

 بیان جنسیت (GEN­DER EXPRESSION)

چگونه افراد جنسیت خود را از طریق لباس، گفتار، رفتار و سایر عوامل به دیگران منتقل می کنند. بیان جنسیت با هویت جنسی یکی نیست. یک فرد می تواند یک جنسیت را بیان کند و در عین حال با جنسیت دیگر خود را بشناسد.

هویت جنسیتی (GEN­DER IDENTITY)

شناسایی درونی یک فرد به عنوان مرد، زن، چیزی در میان زن بودن یا مرد بودن  یا چیزی غیر از دو گزینه جنسی معمولی. هویت جنسی یک فرد برای دیگران قابل مشاهده نیست و می تواند با جنسیت تعیین شده در بدو تولد مطابقت داشته باشد یا متفاوت باشد.

 کوئیر (QUEER) چیست؟

کوئیر به معنی عجیب و غریب است. به طور کلی می توان به هر فردی که عضو جامعه LGBTQ  است و دگر جنس گرا نیست، لقب کوئیر داد.

 پرسشگر (QUES­TION­ING)

فردی را توصیف می کند که هنوز در حال کشف و کاوش جهت گیری جنسی، هویت جنسی، بیان جنسیت یا ترکیبی از آن هاست. استفاده از این اصطلاح به فرد امکان می دهد تا به عنوان بخشی از جامعه LGBTQ شناسایی شود و در عین حال برچسب های دیگری را دریافت نکند و به دیگران بگوید هنوز در حال شناسایی هویت جنسی خودش است.

 دوجنسگرا (BISEXUAL)

افرادی که دوجنسگرا هستند، از نظر جنسی هم به زنان و هم به مردان گرایش جنسی دارند و می توانند با هر دو جنس ارتباط برقرار کنند.

 هم جنس گرا (HOMO­SEX­U­AL) چیست؟

فردی را توصیف می کند که از نظر فیزیکی، عاطفی و جنسی جذب هم جنس می شود. البته باید بدانید به کار بردن این اصطلاح در جامعه LGBT کمی منسوخ و ناپسند است.

 استریت (STRAIGHT)

این کلمه معادل کلمه دگرجنس گرا است. مردی که به زن گرایش دارد و زنی که به مرد گرایش دارد، استریت است.

تراجنسیتی

تراجنسیتی همان ترنسجندر است؛ ترنس کیست؟ فردی که هویت جنسی اش با جنسیتی که در بدو تولد دارد، یکسان نیست. مثلا مرد ترنسی که بدن منتسب به زنان دارد و زن ترنسی که بدن منتسب به مردان دارد اما خودش را زن هویت یابی می کند.

 ترنسجندر (TRANS­GEN­DER)

فردی که هویت جنسی اش با جنسیتی که با آن در بدو تولد متولد شده، یکسان نیست. مثلا فردی بدنی منتسب با اندام های زنانه دارد اما خودش را مرد هویت یابی می کند و در واقع مرد ترنس است نه زن.

این افراد عموما پوشش مناسب با هویت جنسی که ابراز می کنند دارند و در صورت تمایل می توانند برای عمل تطبیق جنسیت اقدام کنند.
عمل تطبیق جنسیت در کشور ایران قانونی و پذیرفته شده است. بعد از عمل افراد می توانند مدارک قانونی خود را به راحتی تغییر دهند.

 نان باینری (NON BINARY)

فردی را توصیف می کند که هویت جنسیتی اش خارج از ساختار دوجنسیتی (مرد یا زن) است. برای مثال، نان باینری بودن می تواند شامل موارد زیر شود:

 • فردی که خودش را هم زن و هم مرد می داند (آندروجین).
 •  فردی که خودش را مابین زن بودن یا مرد بودن توصیف می کند (بیناجنسیتی).
 •  فردی که هویت جنسی خنثی دارد (ای جندر).
 • فردی که چندین هویت جنسی دارد (بایجندر یا پن جندر).
 •  فردی که هویت جنسی اش سیال است و با گذشت زمان تغییر می کند (جندر فلوید).
 •  فردی که هویت جنسی نسبی یا ضعیفی دارد (دمی جندر).
 • و..

 دگر جنسگرا (HET­ERO­SEX­U­AL)

فردی که از نظر فیزیکی، عاطفی و جنسی جذب جنس مخالف خودش می شود. مثلا زنان به مردان جذب می شوند و مردان به زنان. در این صورت فرد استریت تلقی می شود.

 بیناجنس (INTER­SEX)

فردی که اینترسکس از نظر جسمانی، هورمونی، اندام ها و کروموزوم دارای یک جنسیت مشخص است، مثلا اندام های منتسب به مردان را دارد اما لحن صدا، موی صورت، حرکات و رفتارها شبیه جنس متضاد است، مثلا در این مثال زنانه است.

 ای جندر (AGENDER)

به فردی که خودش را دارای هیچ جنسیت خاصی نمی داند، ای جندر می گوییم. فردی که خودش را ایجندر هویت یابی می کند، در یک سن خاص اعلام می کند نه زن است و نه مرد! این فرد از نظر جنسیتی بی طرف است و خودش را متعلق به هیچ جنسیتی نمی داند.
این افراد از نظر جنسیتی خنثی هستند و ترجیح می دهند دیگران آن ها را با ضمایر مردانه یا زنانه صدا نزنند. بی جنسیت، فاقد جنسیت، جندرلس نام دیگر آن ها است.

نوتوا (Neutrois) اصطلاح دیگر مشابه اما متفاوت با ای جندر است؛ فردی که خودش را نوتوا می داند، یک جنسیت ناشناخته یا ناهمسو برای خودش تعریف می کند.

 حمایتگر (ALLY)

به فردی گفته می شود که در موقعیت های مختلف به صورت عمومی و آشکارا یا خصوصی از اعضای جامعه LGBTQ حمایت می کند و برای گسترش برابری تلاش می کند. همچنین به این موضوع اشاره دارد که افراد دگرجنسگرا و سیسجندر و همچنین افرادی از درون جامعه LGBTQ می توانند با یکدیگر متحد باشند.

 بی جنس گرا (ASEXUAL)

بی گرایشی جنسی، عدم تمایل به برقراری رابطه جنسی، نام دیگر این گرایش است. بی جنس گرا، فردی است که از نظر جنسی دیگران را جذب نمی کند و تمایلی به انجام رفتار جنسی و رابطه جنسی ندارد.

تفاوت این گرایش با مجرد بودن در این است که فردی که مجرد است از نظر جنسی جذب دیگران می شود اما ترجیح می دهد از رابطه جنسی خودداری کند اما این افراد اینگونه نیستند.

 دو جنسیتی (BIGENDER)

فردی را توصیف می کند که دارای دو جنسیت است. رفتارهای اجتماعی این افراد زنانه و مردانه است. این افراد خودشان را هم زن و هم مرد هویت یابی می کنند و همزمان هر دو جنسیت را تجربه می کنند.

 سیس جندر ( CISGENDER)

فردی که خودش را با هویت شناسنامه ای اش هویت یابی می کند. اگر در شناسنامه مرد است، خودش را مرد می داند و بالعکس. در واقع سیسجندر از نظر جنسیتی با هویت جنسی اش همسو است. فردی که ظاهر جنسی مردانه دارد و خودش را مرد می داند، سیسجندر است.
در این مورد فقط در مورد هویت جنسی صحبت می کنیم نه گرایش جنسی! سیس جندر بودن نقطه مقابل تراجنسیتی بودن است.

 ان بی (ENBY)

این کلمه مخفف کلمه نان باینری (non­bi­na­ry) است. البته همه ی افراد نان باینری تمایل به استفاده از این اصطلاح ندارد. این افراد ترجیح می دهند با ضمیر آن ها خطاب بشوند.

 گی (GAY)

فردی که از نظر گرایش جنسی جذب هم جنس خودش می شود. به اصطلاح هم جنس گرا است. یک فرد برای اینکه خودش را همجنس گرا معرفی کند نیازی به تجربه های جنسی مختلف ندارد. عموما اصطلاح گی برای مردان همجنسگرا استفاده می شود.

یادتان باشد به کار بردن کلمه همجنس باز به جای همجنس گرا درست نیست و به نوعی توهین آمیز تلقی می شود.

 لزبین (LES­BIAN)

زنی را توصیف می کند که از نظر عاطفی، جسمانی و جنسی جذب زن دیگر می شود.  رابطه زن با زن لزبین نام دارد. یک زن اگر قرار باشد خودش را لزبین بداند نیازی به تجربه های جنسی ندارد.

 جنسیت متغیر (GEN­DER FLUID)

فردی که در طول زمان جنسیت خودش را تغییر می دهد و هویت های مختلفی برای خودش قائل است. البته هر فردی که هویت جنسیش رو تغییر بده یا بیان نکند، دارای هویت متغیر نیست.

 پانسکچوال (PAN­SEX­U­AL)

فرد پانسکچوال یا همه جنس گرا از نظر عاطفی، فیزیکی و جنسی می تواند مجذوب هر جنسیتی شود.

 ترنس هراسی (TRANSPHOBIA)

ترنس هراسی به ترس یا تعصب و تبعیض علیه افرادی اشاره دارد که تراجنسیتی هستند یا تصور می شود که هنجارهای جنسیت، هویت جنسیتی یا بیان جنسیت را زیر پا می گذارند.

در حالی که نظرات یا نگرش‌های ترنس هراسی اغلب غیرعمدی هستند، اما می‌توانند باعث آزار و اذیت افراد ترنس‌جندر شوند.

 کام اوت (COME OUT)

زمانی که افراد اقدام به بیان گرایش یا هویت جنسی خود می کنند، به اصطلاح گفته می شود، کام اوت می کنند. کام اوت کردن در محیط خانواده می تواند با چالش های مختلفی همراه باشد.

بسیاری از والدین توانایی پذیرش این مسئله را ندارند. اما زمانی که یک فرد در جامعه کام اوت می کند و در مورد خود واقعی اش صحبت می کند، مخصوصا اگر فرد مشهور یا شناخته شده ای باشد، به دیگران جرات و جسارت می دهد و آن ها را ترغیب می کند از خودشان بودن واهمه نداشته باشند و از دیگران نترسند.

تغییرات اصطلاح ال جی بی تی

جامعه رنگین کمانی را در ابتدا با اصطلاح LGBT می شناختند؛ ال جی بی تی سر واژه و مخفف کلمات، لزبین (همجنس گرا زنان)، گی (همجنس گرا مردان)، دوجنس گرا و ترنسجدر است.
اما جامعه رنگین کمانی فقط به این گرایش ها محدود نمی شود؛ پس به مرور زمان این سر واژه یا اصطلاح تغییر کرد و به شکل، LGBTQIA+ در آمد؛ چه مواردی به این سرواژه اضافه شد؟ پرسشگر، بیناجنس، کوئیر و بی جنس گرا و دیگران.

معنی پرچم ال جی بی تی

پرچم رنگین کمانی، نشانه افراد اقلیت جنسی است. این پرچم در سال 1987 توسط هنرمندی به نام گیلبرت بیکر طراحی شد و در همان سال به نشانه آزادی این افراد بالا رفت و مورد استفاده قرار گرفت.
رنگ بنفش در پایین پرچم نشا نه زنان همجنس گرا و رنگ قرمز بالای آن نشانه مردان همجنس گرا است. پرچم اولیه به مرور زمان دستخوش تغییراتی شد.

پرچم ال جی بی تی کیو

حمایت بی تی اس از ال جی بی تی

گروه موسیقی کره ای که BTS نام دارد، حمایت های زیادی از جامعه LGBTQ به ویژه همجنس گرایان دارد و معتقد است این گروه باید آزاد باشند. به دلیل حمایت آنان، برخی فکر می کنند که افراد BTS هم LGBTQ هستند.

معرفی کتاب ال جی بی تی

 • اگر علاقه مند به مطالعه کتابی در زمینه ال جی بی تی هستید، کتابی تحت عنوان مقدمه ای بر روان شناسی لزبین، گی، دوجنسگرا، ترنس و کوییر توسط ویکتوریا کلارک، سونیا جی. الیس، الیزابت پل و دامین و. ریگز در سال 2010 نوشته شده و در انتشارات کمبریج انتشار داده شده است.
  مطالعه این کتاب مستلزم تسلط بر زبان انگلیسی است.
 • کتاب دیگر، همجنس گرایی نام دارد که توسط شروین وکیلی نوشته شده است. این کتاب از نظر جامعه‌ شناسی زیستی و با رویکردی سیستمی و میان‌رشته‌ای به بررسی همجنس گرایی می پردازد.

 جمع بندی ای سنج

در این مقاله به سوال LGBTQ چیست؟ پاسخ دادیم. جامعه ال جی بی تی کیو متشکل از افرادی است که دارای گرایش ها و هویت های جنسی متفاوت از دگرجنس گرایی هستند.

ترنس ها، لزبین ها، گی ها و دیگر افراد نان باینری عضو جامعه رنگین کمانی محسوب می شوند. نگرش ها و نظرات متفاوتی در مورد جامعه دگرباشان یا LGBTQ وجود دارد. در این مقاله انواع اصطلاحات مرتبط با این حوزه را به شما توضیح دادیم.

 آیا شما خودتان را عضوی از جامعه LGBTQ می دانید؟ یا فردی را می شناسید که عضو این جامعه باشد؟ لطفا نظرات، دیدگاه و تجربیات ارزشمندتان را در مورد این موضوع با ما به اشتراک بگذارید.

 
 

 

 

چگونه ضریب هوشی را با استفاده از بازی های فکری افزایش دهیم؟
بزرگترین اشتباهاتی که باعث ضعیف شدن سیستم ایمنی بدنتان می شود
ولبان چیست؟ داروی ضد افسردگی، روش مصرف و عوارض آن
قانون مورفی چیست؟ آیا قوانین مورفی حقیقت دارند؟
صبوری چیست؟ چگونه فرد صبوری باشیم؟
معنی تابو چیست؟ ریشه یابی و بررسی کامل
کاکولد چیست؟ انواع کاکولدیسم و درمان آن
انواع قرص خواب آور قوی و عوارض آن
فرافکنی چیست؟ چگونه با آن مقابله کنیم؟
در زمان ترک متادون چی بخوریم؟ (بهترین دستورالعمل غذایی ترک متادون)

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید

سوالات متداول

 • ال جی بی تی کیو چیست؟

  • ال جی بی تی کیو یا دگرباشان جنسی یا اقلیت های جنسی که به جامعه رنگین کمانی هم شناخته می شوند، افرادی هستند که هویت و گرایش جنسی متفاوتی از دگر جنس گرایی دارند.
 • ترنسجندر کیست؟

  • فردی که هویت جنسی متفاوت از هویت جنسی بدو تولدش دارد.
 • همجنس گرا کیست؟

  • فردی که بر خلاف دگرجنس گرا به جنس موافق، گرایش دارد؛ مانند افراد لزبین و گی.
 • بی جنس گرا کیست؟

  • فردی که از نظر جنسی مجذوب هیچ جنسیت نمی شود و به برقراری رابطه جنسی علاقه ندارد.
 • نان باینری چیست؟

  • فردی را توصیف می کند که هویت جنسیتی اش خارج از ساختار دوجنسیتی (مرد یا زن) است.
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید

26 شهریور 1402 02:40

الان علم اینقدر پیشرفت کرده که این چیزا عادی شده و واقعا افتخار میکنم و خوشحالم که تو خانواده ای بزرگ شدم که با این موضوع مشکلی نداره هرچند خودم جز گروه LGBT نیستم ولی هرجا در هر مکانی در حد توانم طرفداریشون رو کردم و میکنم و خواهم کرد هیچکس هم نظرمو نمیتونه عوض کنه یسری اطرافیان بارها تلاش کردن که افکار خودشونو تحمیل کنن بهم ولی من همچنان تو این مسیر ادامه میدم و ارزو میکنم یروزی این افراد هم به راحتی میون مردم زندگی کنن بدون هیچ نگرانی و ناراحتی یسری افراد هستن که هنوز تو دوره قدیم گیر کردن و افکارشون بروز نشده و حرفای ناراحت کننده و دور از انسانیت میزنن ولی حقیقت اینه که این افرد حوویتشونو گرایششونو خودشون انتخاب نکردن چیزی غیر ارادی بوده و حتی اگر خودشون هم انتخاب کرده باشن زندگی خودشونه اصلا به کسی مربوط نیست ولی مردم اینقدر بی فکر و بی درک و فهم هستن که به راحتی هرچی از دهنشون در میاد میگن و افکارشونو به بقیه تحمیل میکنن این افراد از درک و فهم پایینی برخوردارن و حتی خیلیاشونم تحصیل کرده هستن ولی درک و فهم پایینی دارن در کل این موضوع درک زیادی میخواد که خیلیا همچین چیزی ندارن ولی یه روزی میرسه که عادی میشه پس امیدتونو از دست ندین و با این جامعه مبارزه کنین ماهم در کنارتون میجنگیم هواتونو داریم فایتینگ~🏳️‍🌈

20 شهریور 1402 14:56

پاسخ به هموطنی که ۱۸شهریورپیام گذاشته. اگرجنس مخالفت ادم خوبی نبوده که نمیشه گفت همه بد هستند. ماهم نمیگوییم کسانی مثل شما هستند. ادم بدی هستی شماهم بنده خدا هستی که مشکلات باعث شده با این کار به ارامش برسی. مثل کسی که به مواد روی اورده با اون ارام گرفته باخودش میگه دیگران نمیفهمن چه چیز خوبیه. غافل ازاینکه بامرور زمان قوت وعقل اراده ازدست میده. اون شخص شاید دوست خوبیه اما شریک جنسی نیست.اگر ترنس نیستی که احتیاج به جراحی داری.بازم پیش طب سنتی بروازنظر هورمونی وغذایی کمکت میکنند.الان علم پزشکی پیشرفت کرده نمیشه گفت من خلاف طبیعی میخوام باشم چون نمیدونستم. باچیز دیگه ارامش بگیر. قران و اهل بیت. همه ما اشتباه میکنیم همین که بفهمییم اشتباه. میتونیم به خودمون کمک کنیم

18 شهریور 1402 05:51

سلام اومدم اینجا تا بهتون یجیز بگم فرض کنید معیار شما برای انتخاب اخلاق شعور و انسانیت باشه ولی تو زندگیت همیشه جنس مخالفت هیچکدوم ازین خصوصیاتو نداشته و تو همش از جنس مخالف ضربه میخوری و فکر میکنی زندگیتو باختی و دیگه هیچ آدم خوبی نمیبینی تا اینکه ینفر پیدا میشه ک تو اوج نا امیدی میاد دستتو میگیره بلندت میکنه ومیگه نگران نباش من کنارتم درسته اون فرد مباد و بهت کمک میکنه اون فرد تمومه اون ویژگی هارو داره ولی... اون همجنسته وتو عاشقش میشی و همه ترکت میکنن خانوادت بهت میگن دیوونه مردمت بهت میگن همجنس باز بی حیا روانی کشورت میگه اعدامممم چرا هان چرا چون بلاخره ادن آدم خوبه زندگیم پیدا شده و بعد این همه مدت بخاطر چیز کوچیکی بنام جنسیت باید ولش کنم شما فکر می‌کنید ما بخاطر شهوت همجنس شدیم؟ نخیر ما آنقدر از جنس مخالف ضربه خوردیم ک اینجوری شدیم پس واقعا از همه ی مردم عزیزم میخوام حمایتشان کنید الان ک دارم اینو می‌نویسیم چشام پره اشکه ک چرا باید مردم بامون اینجوری کنن چرااا ما هم آدمیم ماهم خدایی داریم ما ادامه نسل لوط نیستیم ما از همین مردمیم ما حیوون نیستیم ما آدمیم ما قلب داریم احساس دارم شعور داریم چرا کشورمون بجای اینکه حمایتمون کنه حکم اعدام برامون میزاره چرا مردم ولمون میکنن بهمون میگن حیوون همجنسباززززز چرا?

04 شهریور 1402 21:26

شخصا کاملا مخالف این هستم چون قوانین طبیعت را زیر پا میکنند مرد برای زن و زن برای مرد است در غیر این نسل انسان هر روز رو با کاهش خواهد بود و در نتیجه انقراض نسل بشر.

18 مرداد 1402 01:23

غير از اونايي كه از كودكي مشكل دارن و بايد عمل بشن كه نهايتا به يك جنس ديگه تبديل بشن حالا يا مرد بشن يا زن و بعدش نرمال با جنس مخالف ارتباط برقرار كنن بقيه رو اصلا قبول ندارم و همه ادا اصوله و تهوع اور و ايرانيهايي كه دنباله اين جوامع را ميفتن و ميبينبن دنباله كيس پناهندگي هستن بعله

04 مرداد 1402 10:01

چه جالب اگه بگم بی تی اس خودشون مخالف ال جی بی تی هستن چی؟ اصلا تا حالا حمایت نکردن

03 مرداد 1402 18:34

سلام.از منظر من که سنگ محکی و میزانی دقیقتر از کلام خداوند رسول ص و اهل بیت علیهم السلام،سراغ ندارم،و از تهاجم قدیمی و دنباله دار ،صهیونیسم و غرب شیطان پرست،به پیکره جوامع بشری و مشخصا خانواده و اسلام عزیز آگاه هستم ،به غیر از ترنسجندر که نیاز پزشکی و جراحی را میطلبد،و هیچ نقد و عتابی را بر فرد ترنس وارد نمی بینیم و حقوقی برابر با عموم جامعه بر ایشان قائل هستیم،اما بقیه این گروه شیطانی را نه اینکه واجد حقوق اجتماعی نمیدانم بلکه مبارزه و ریشه کنی از این آفت جهانی را هم جهادی میدانم که در برابر شیطان و اعوان و انصارش انجام میدهیم.اینها نوادگان همان قوم لوط هستند و لاغیر،.

05 تیر 1402 00:55

با سلام متاسفانه ما انسان ها آنقدر سرگرم موج های تبلیغات، جوعمومی، پز روشنفکری میشیم که از همچین چیز پست و حقیری رو حمایت می‌کنیم پدیده ای که نه با دین نه با انسانیت نه با طبیعت و حتی نه با علم سازگار نیست. نمونه اش رو هم تو دیکتاتوری غرب می‌تونید ببینید مثل بچه هایی که به خاطر مخالفت والدین از پدر و مادر جدا میشن (سرچ کنید) حتی جوری شده فقط به فیلم های اسکار که از این گروه حمایت میکنن جایزه میدن و این رو رسما اعلام کردن. تو این جور مواقع انسان قوی و با اراده بر خلاف موج دروغ حرکت میکنه که البته براش تبعات هم داره. بحث ترنس ها رو بزاریم کنار بقیه اقلیت های جنسیتی در واقع بیمار روانی هستن که باید تحت مراقبت بالینی قرار بگیرن هرچند علم غرب فعلا این اجازه رو نده. من مرده شما زنده این ها رابطه جنسی با اشیا ، حیوانات ، اجساد، و بچه ها (پدوفیلی) یه روز آزاد میکنن و ازش حمایت خواهند کرد عده ای از هموطن های ما هم چشم بسته دنبالشون

09 خرداد 1402 08:54

بله افراد زیاد از جامعه دارای گرایشات و اختلالات مختلف جنسی هستند و بسته به مورد باید درمان یا مشاوره دریافت کنند ولی تعلیمات دین رو هم باید در نظر گرفت و از متخصصان دین هم نظر خواست نه هر آنچه غربی ها به آن رسیدن کورکورانه تبعیت کنیم در هر صورت اسلام اجازه همجنس گرایی رو نمیده اگر کس ترنسه باید درمان جراحی و هورمونی کنه و کاملا به جنس دیگر منتقلوبشه اگر کسی تمایل به هم جنس داره باید درمان و یا مشاوره بگیره و همه کمکش کنند تا اوضاع رو مدیریت کنه نه این که بهش بگن تو می تونی هر کار دوست داری انجام بدی نهاد خانواده روزبروز داره ضعیف تر و پایبندی ها داره به بهانه های مختلف از بین می ره و آمار طلاق داره روز بروز زیاد میشه آیا می دونید در غرب تقریبا نیمی از مردم در خانواده شکل نگرفته اند قدیم یکی از افتخارت این بود که من سر سفره پدر و مادر بزرگ شدم ولی امروزه مخصوصا در غرب دیگر هیچ افتخاری نیست امیدوارم دوستانی که این مسائل رو مطالعه می کنند کمی از دور به قضیه فکر کنند

07 خرداد 1402 14:27

قوم لوط جز کدام دسته به حساب می آیند؟

01 خرداد 1402 15:50

این گروه از افراد رو باید حمایت کرد. چون اکثر این افراد اینگونه متولد شده اند و بیگناه. هر کس با چه روحیات و فطرتی که به دنیا آمده باید آزادانه زندگی کند. و در آخر همه ما انسانها باید به خواسته های همدیگر احترام بگذاریم. به امید آن روز.

07 آبان 1401 23:40

به فردی که دختر باشه و از جنس مخالفشم بشدددددت بیزار باشه و فقط و فقط نگاه عاطفی و احساسی به همجنس خودش داشته باشه چی میگن؟ جز کدوم دسته قرار میگیره ؟🤕

07 آبان 1401 11:08

امیدوارم درمانی برای مشکلات روانی این دسته از افراد پیدا بشه

03 آبان 1401 06:32

عالی توضیح دادی . جامع و کامل . دست مریزاد . اطلاعات به نحو شایسته بالا میبری . موفق و تندرست باشید✌🕊

27 شهریور 1401 15:28

در هر صورت ممنون از سایت خوبتون

20 شهریور 1401 12:44

توی ایران اگه یکی عضو ال جی بی تی باشه میکشنش🥲😰

13 شهریور 1401 20:49

تاحالا اطلاعاتم محدودبود ولی بامطالعه این مقاله خیلی بع معلوماتم افزوده شد متشکرم خوب بود

26 مرداد 1401 09:58

بسیار عاااالی این افراد شدیدا نیاز به حمایت دارند لطفا کمی مهربان تر باشیم

25 مرداد 1401 19:58

ممنون از مقاله خوبتون . همیشه میخونم از سایتتون

25 مرداد 1401 10:22

دارای پسری ۲۰ ساله فوق العاده هنرمند مهربون با شخصیت هستم اما متاسفانه پسرم از همون ۲ سالگی کارهای دخترونه می کرد گرایش به عروسک و لباس دخترونه داشت متاسفانه ما هم باهاش همکاری می کردیم نمی دوستیم که چه آینده ای رو داریم براش رقم می زنیم 😭الان با اینکه کاملا از نظر فیزیولوژی و آناتومیکی پسره ولی روخش با حسمش همخونه نداره هم خودش عذاب می کشه هم ما واقعا درکشون خیلی سخته تو رو خدا نطرمون رو بهشون عوض کنیم اینها خیلی بیگناه هستند .

12 مرداد 1401 19:03

مجازات این گروه در ایران چیست ؟

12 مرداد 1401 15:32

من بالشخصه با هیچ گرایشی مشکلی ندارم و تا وقتی مزاحم من و آرامش من نشن برن هر احساس و گرایشی میخوان داشته باشن. اما با یه چیز مخالفم و اون همین پدیده گلوبالیستی تبلیغ تهاجمی و پرخاشگرانه ال جی بی تی و نمادها و سمبل های اونهاست. الان چیزی که داره رخ میده، نه گسترش چتر برابری و عدالت برای افراد دگرباش جنسیه و نه دفاع از حقوق اونها، بلکه یه عده گلوبالیست غربی دارند از فرصت سواستفاده میکنند و تحت پوشش حمایت از دگرباشان، به ترویج همجنسبازی اونم از نوع زوری! در جوامع میپردازند. یعنی مثلا توی انظار عمومی دو نفر مرد یا مثلا دو نفر زن جلوی چشم همه شروع میکنند به انواع حرکات حال بهم زن جنسی، بد که مردم میان اعتراض کنن بگن آقایون، یا خانم های محترم، اینکارها رو ببرید توی خونه تون توی خلوتتون، یهو با پرخاش و تهدید حمله ور میشن به اعتراض کنندگان. یعنی اینها در واقع دارن پروژه پرده دری رو در جهان پیش میبرند. شما توی هر جامعه سالم و متمدنی حتی اگر زن و شوهر و زوج عادی هم که باشید، اگه شروع کنید توی خیابون و فروشگاه و مکان عمومی جلوی دیگران بخواهید رسما جفت گیری کنید، همه بهتون اعتراض میکنند و جلوتون وایمیستند. و درستش هم همینه، یه فرقی بین انسان و جانوران بالاخره باید باشه دیگه.

06 مرداد 1401 12:18

به نظرم ترنس ها واقعا مظلومند ، همینجوری درکشون برای جامعه سخته، این وسط همجنس بازها هم دارند حداکثر سو استفاده رو میکنند و سعی می کنند در کنار ترنس ها به خودشون رسمیت بدن و از اونجایی که برای جامعه تشخیص ترنس از همجنس بازها سخته، فشار جامعه بر ترنس ها بیشتر میشه. این جامعه ال جی بی تی هم بیشتر از اونکه قصدش کمک به ترنس ها باشه، قصدش سو استفاده از نام اوناست برای رسمیت دادن به همجنس بازا.

01 مرداد 1401 00:15

من نمیدونم گرایشم چیه واقعا در این مورد سردرگم هستم خودم دخترم و به دختر ها گرایش جنسی و عاطفی دارم به پسر ها هم از نظر عاطفی گرایش دارم فقط عاطفی جنسی نه

15 تیر 1401 04:57

مررسی در مورد خیانت های زناشویی هم بنویسید و دادن راهکار

15 تیر 1401 00:25

ممنون

14 تیر 1401 06:05

من ی سوال داشتم خیلی وقته درگیر این مسئله ام امیدوارم ی توضیح و جواب بگیرم من دخترم و دوست دارم پسر بشم تا با جنس پسر باشم. همین الانش میتونم با پسرا باشم اما با این جسم دوست ندارم دوست دارم گی بشم💔

10 تیر 1401 20:45

طبق نوشته های متن عمل تطبیق جنسیت در کشور ایران قانونی و پذیرفته شده است. اما با نگاه های متفاوت جامعه چه باید کرد؟؟؟؟؟؟؟

08 تیر 1401 17:21

جالب بود متشکرررررررررررررم

06 تیر 1401 05:04

امان از نگاه متفاوت جامعه مهم نیست چطور نگاه کنن همین تفاوت در نگاه، دردناک و غیرقابل تحمله بعضی ها از سر شهوت نگاه می کنند و بعضی از سر ترحم . هر دو برای من یکیه... ممنون از سایت خوبتون امروز با این سایت اشنا شدم وکلی از تست رایگان زدم مچکر

05 تیر 1401 19:54

نوشته خوبی بود ممنون

05 تیر 1401 04:15

سپاس عالی بود

04 تیر 1401 22:22

مچکر

02 تیر 1401 17:23

مقاله جامعی بود .ممنون

29 خرداد 1401 17:52

چقدر زیبا به اتمام میرسه: ترنس ها، لزبین ها، گی ها و دیگر افراد نان باینری عضو جامعه رنگین کمانی محسوب می شوند. سپاس