هدر تبلیغاتی شخصیت شناسی آنلاین با تست MBTI و تفسیر کامل
هدر تبلیغاتی شخصیت شناسی آنلاین با تست MBTI و تفسیر کامل
پست وبلاگی
تست شخصیت شناسی | تست روانشناسی تصویری با جواب و تحلیل مدت مطالعه: 3 دقیقه
ای سنج 08 دی 1399 مدت مطالعه: 3 دقیقه

تست شخصیت شناسی | تست روانشناسی تصویری با جواب و تحلیل

تست روانشناسی تصویری مجموعه عکس ها و تصاویری است که بیشتر از آن برای تحلیل شخصیت یا شخصیت شناسی استفاده می شود. بنابراین این تست ها به عنوان تست های شخصیت شناسی تصویری نیز معروف هستند. در ادامه توضیح مختصری در رابطه با این نوع تست ها داده و سپس هر هفته تست های جدید را در این پست برایتان قرار خواهیم داد:

تست روانشناسی تصویری

منظور ما از تست روانشناسی تصویری مجموعه ای از تصاویری است که از طریق آن می توانیم اطلاعاتی را در مورد خود کسب کنیم. البته تست های تصویری در روانشناسی فقط مربوط به تست شخصیت یا خودشناسی نمی شوند بلکه آزمون هایی نظیر تست هوش تصویری، تست حافظه تصویری، تست هوش هیجانی تصویری نیز جزء این دسته قرار خواهند گرفت. منظور ما در این مقاله از تست روانشناسی تصویری همان تست شخصیت شناسی تصویری است.

تست شخصیت شناسی تصویری

تست شخصیت شناسی تصویری تاریخچه طولانی دارد. این آزمون هایی که از عکس ها تشکیل شده اند به دنبال بررسی انگیزه های ناخودآگاه افراد در پس پاسخ هایشان می گردند. البته امروزه در بسیاری از مجلات از این آزمون ها بیشتر برای سرگرمی استفاده می شود. این در حالی است که نسخه های علمی آن مانند تست های رورشاخ و تست اندریافت موضوع از جمله مواردی هستند که به صورت علمی در دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی و مراکز مشاوره به کار می روند. ما در اینجا برخی از تست های شخصیت تصویری را خواهیم آورد. 

توجه توجه!!

این تصاویر به شما یک تصویر کامل روانشناختی و علمی از شخصیت شما نمی دهد، اما اطلاعاتی کلی درباره شخصیت تان ارائه می دهد که در نظر گرفتن آن ها می تواند سودمند باشد.

مجموعه تست های تصویری با جواب

تست شخصیت شناسی تصویری شماره 1

تاریخ انتشار: دوشنبه 8 دی (1399/10/08) 

به شکل زیر نگاه کرده و اولین تصویری که می بینید را در ذهنتان نگه دارید. بعد از آن به پاسخ و تحلیل در زیر عکس توجه کنید.


 پاسخ تست شماره 1

شما در نگاه اول چه چیزی را دیده اید:

یک شیر را دیدم. در این صورت به احتمال زیاد همیشه در حال ریشه یابی امور هستید و از مواجهه با ترس های شدید خود نمی ترسید. به نظر می رسد شما آدم خیلی شجاعی هستید!
پرنده ای عجیب و غریب را دیدم. شاید بعضی اوقات کمی سبک وزن باشید و در بعضی شرایط حتی غیرمسئولانه رفتار کنید. اما در عین حال، شما شخصیتی خلاق داشته و تمایل دارید تا جهان را برای بهتر شدن، تغییر دهید.


 

  تست شخصیت شناسی تصویری شماره 2

تاریخ انتشار: دوشنبه 8 دی (1399/10/08)

به شکل زیر نگاه کرده و اولین تصویری که می بینید را در ذهنتان نگه دارید. بعد از آن به پاسخ و تحلیل در زیر عکس توجه کنید.


پاسخ تست شماره 2

شما در نگاه اول چه چیزی را دیده اید:

یک اردک را دیدم. به نظر می رسد شما در زندگی تان انگیزه های احساسی بالایی دارید. خلق و خوی تان به سرعت تغییر کرده و تمایل دارید به صورت ناگهانی تصمیم بگیرید.
یک خرگوش را دیدم. دوست دارید همه عواقب هر عملی را در نظر بگیرید. به طور معمول منطق مقام اول را در زندگی شما به خود اختصاص داده است. گرچه این لزوماً به این معنی نیست که شما فردی سرد و بی احساس هستید.


 

تست شخصیت شناسی تصویری شماره 3

تاریخ انتشار: دوشنبه 8 دی (1399/10/08) 


پاسخ تست شماره 3

شما در نگاه اول چه چیزی را دیده اید:

2 تمساح را دیدم. به احتمال زیاد شما همواره سعی در کنترل وضعیت دارید و مسئولیت همه امور را بر عهده می گیرید. با این حال، یک ظالم بیرحم نیستید بلکه یک مدیر، رئیس یا رهبر با دقت می باشید.
یک پرنده را دیدم. شاید بد نباشد که گاهی علاوه بر توجه به دیگران به دیدگاه خودتان نیز نظر داشته باشید. این بدان معنا نیست که شما نظر خود را ندارید، اما معمولا تسلیم دیگران می شوید و سعی می کنید اغلب مصالحه کنید. به همین دلیل بسیار  خوش برخورد هستید.


 

تست شخصیت شناسی تصویری شماره 4

تاریخ انتشار: دوشنبه 22 دی (1399/10/22) 

به تصویر زیر نگاه کنید. در لحظه اول چه چیزی را مشاهده می کنید؟

تست روانشناسی


پاسخ تست شماره 4

شما در نگاه اول چه چیزی را دیده اید:

پوزه سگ را می بینم. احتمال زیادی دارد که به حالت عادی شروع به تحلیل تصویر کردید: از چپ به راست. به این معنا نیست که آدم عادی هستید بلکه روی این مسئله تاکید می کند که روش منطقی تفکر شما و تمایل عادی برای تحلیل عادی واقعیت است. و قطعا زمانی تصویر دوم را دیدید که به سمت راست تصویر رسیدید.


دم و پای سگ را می بینم. اگر از سمت راست به چپ تحلیل کردید یا اگر سریعا ابهام آن را متوجه شدید، قطعا تصمیمان اصلی را بیشتر ترجیح می دهید. به این معنا نیست که نمی توانید از تفکر منطقی استفاده کنید. فقط اینکه اعمال رویکردهای خلاقانه را هنگام تلاش برای حل مشکل دوست دارید.


 

 

تست شخصیت شناسی تصویری شماره 5

تاریخ انتشار: دوشنبه 29 دی (1399/10/29) 

در شکل زیر برای اولین بار که نگاه می کنید چه چیزی در ذهن تان نقش می بندد؟

تست روانشناسی


پاسخ تست شماره 5

شما در نگاه اول چه چیزی را دیده اید:

گرگ نما را می بینم.قطعا از طرفداران بزرگ مارول هستید. هیچ چیز بیشتر از کاریزمای تونی استارک، مقاومت عالی کاپیتان آمریکا یا نگاه سنگین گرگ نما شما را سر کیف نمی آرود.


 بت من را می بینم. احتمال زیادی دارد که طرفدار واشنگتن با جاده های تاریک شهر گاتهام و شروران رده اول هستیدو و البته شوالیه سیاه را هم تحسین میکنید.


 

سوالات متداول

 • آیا تست شخصیت تصویری معتبر است؟

  • کلیه این تست ها که در وبسایت های ایرانی و خارجی منتشر می شود بیشتر جنبه سرگرمی داشته و اعتبار علمی آن ها مورد بررسی قرار گرفته است.
 • تست شخصیت تصویری چه کاربردی دارد؟

  • شاید بتوان از این تست ها برای بررسی انگیزه های درونی استفاده کرد اما با توجه به عدم بررسی علمی آن ها این مسئله باید با دقت انجام شود.
 • مهمترین تست های شخصیت تصویری کدامند؟

  • مهمترین تست های شخصیت تصویری می توان به تست فرافکن رورشاخ و تست اندریافت موضوع اشاره کرد.
 • برای ارزیابی علمی شخصیت خود چه کار کنم؟

  • به منظور ارزیابی شخصیت خود می توانید از تست های معتبری نظیر تست MBTI، تست شخصیت کتل، تست دیسک و یا تست شخصیت نئو استفاده کنید.
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید