تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

پست وبلاگی
دلایل اصلی حمایت از آموزش مسائل جنسی در مدارس مدت مطالعه: 4 دقیقه
ای سنج 13 فروردین 1400 مدت مطالعه: 4 دقیقه

دلایل اصلی حمایت از آموزش مسائل جنسی در مدارس

در این مقاله می خواهیم دلایل اصلی حمایت از آموزش مسائل جنسی در مدارس را مورد بررسی قرار دهیم. از آن جایی که آموزش این مسائل در مدارس وجود ندارد بنابراین ضرورت وجودی این نوع آموزش را مورد بررسی قرار می دهیم. در ادامه براساس فهرست مطالب زیر به این موضوع می پردازیم:

آموزش مسائل جنسی

 در دوران نوجوانی، بارداری در بین آنان و بیماری های مقاربتی (STD) فراوان می باشد. پیشگیری از بارداری و رابطه جنسی ایمن باید به طور مداوم به صورت آموزش مطرح شود. در حالت ایده آل، نوجوانان تمام اطلاعات مورد نیاز خود را در خانه از والدین دریافت می كنند، اما مدرسه نیز باید منبع مهمی از اطلاعات نیز باشد.

دلایل حمایت از آمورش مسائل جنسی

در اینجا 10 دلیل وجود دارد که چرا باید در مدارس در مورد مسائل جنسی آموزش داده شود.

  خودداری از انجام رابطه جنسی

این تحقیق بارها و بارها آن را نشان داده است: آموزش خودداری کردن از انجام رابطه جنسی روی میزان تصمیم نوجوانان برای رابطه جنسی تأثیر ندارد. با توجه به اینکه هدف اصلی آن، انجام چنین کاری است، مشخص است که موثر نیست. مسلماً، آموزش جامع جنسی بچه ها را از داشتن رابطه جنسی نیز منصرف نمی کند. با این حال، این روش به آنها می آموزد که چگونه رابطه جنسی ایمن تری داشته باشند.

نوجوانان باید گزینه های ایمن تری را بدانند

یکی از بزرگترین مشکلات آموزش خودداری کردن از انجام رابطه جنسی این است که این فرصت را به نوجوانان نمی دهد که در مورد گزینه های قابل قبول دیگری به جز پرهیز یاد بگیرند. با توجه به اینکه اثبات نشده است که هیچ نوع آموزش جنسی نوجوانان را متقاعد می کند که رابطه جنسی نداشته باشند، این یک مشکل مهم است.

آشنایی با راههای کنترل، رابطه جنسی را افزایش نمی دهد

صرف اینکه بارانی دارید به این معنی نیست که باران می بارد. مبحثی در مطالعات وجود دارد که می گوید آموزش خودداری کردن از انجام رابطه جنسی باعث کاهش رابطه جنسی در بچه ها نمی شود. تمام مطالعات دیگر که می گویند تهیه کاندوم در مدارس باعث بی پروایی بچه ها نمی شود. در طول 20 سال گذشته ، مطالعات متعدد ثابت کرده است که آموزش جامع آموزش جنسی در مدارس، عیب بسیاری از مردم ندارد. 5  به عبارت دیگر ، تهیه کاندوم در مدارس نوجوانان را ترغیب نمی کند که زودتر یا حتی بیشتر اوقات شروع به رابطه جنسی کنند

از هر دو نفر یک نفر، رابطه جنسی برقرار کرده است

تعداد زیادی از نوجوانان از نظر جنسی فعال هستند. طبق نظرسنجی نظارت بر رفتار جوانان  در سال 2015 ، 41 درصد دانش آموزان دبیرستان حداقل یک بار رابطه جنسی داشته اند. شش یافته دیگر به شرح زیر می باشد:

5/11 درصد از نوجوانان، چهار یا بیشتر شریک جنسی داشتند.

57٪ دانش آموزان فعال جنسی آخرین باری که رابطه جنسی داشتند  از کاندوم استفاده کرده بودند.

فقط 18٪ از قرص های جلوگیری از بارداری استفاده کرده اند.

یک پنجم دانش آموزان دبیرستانی فعال جنسی، قبل از آخرین رابطه جنسی، از مواد مخدر یا الکل استفاده کرده بودند. 

با ایمنی شروع کنید تا ایمن بمانید

مطالعه ای که در سال 2007 در مجله بهداشت عمومی آمریکا منتشر شد ، نشان داد نوجوانانی که در اولین بار رابطه جنسی خود از کاندوم  استفاده استفاده کرده اند، در بهداشت جنسی نمره بالاتری نسبت به نوجوانانی که از کاندوم استفاده نمی کنند، دارند. محققین بیش از 4000 نوجوان را به طور متوسط ​​تقریباً هفت سال دنبال کردند. آنها دریافتند که نوجوانانی که در اولین رابطه خود از کاندوم استفاده می کنند تعداد شرکای جنسی آنها با همان کسانی که استفاده نکردند برابر بود. همچنین تنها نیمی از آنها احتمالاً آلوده به کلامیدیا و سوزاک بودند.

آموزش پسران  برای تبدیل شدن به مردان خوب 

بخشی از سلامتی که در اینده بدست می آید بدنبال مراقبت های بهداشتی مناسب در دوران جوانی و نوجوانی است. با افزایش سن پسران، بسیاری از آنها دیگر برای مراقبت های بهداشتی پیشگیرانه متوقف می شوند. این موارد فرصتهایی را که باید برای غربالگری، از جمله سایر موارد، بیماریهای مقاربتی بررسی شوند ، محدود می کند

گزارش آماری

مطالعه ای در اطفال نشان داد والدینی که با فرزندان پسر خود در مورد رابطه جنسی صحبت می کنند، به احتمال زیاد پسرهایی دارند که به پزشک مراجعه می کنند. به هر حال مطالعات نشان داده که مهم است که مردان جوان زود یاد بگیرند که مراقبت از سلامتی خود یکی از "مردانه ترین" کارهایی است که می توانند انجام دهند.

آموزش، روابط جنسی را تشویق نمی کند

آموزش جامع روابط جنسی بچه ها را به داشتن رابطه جنسی ترغیب نمی کند. در حقیقت برنامه های آموزشی جامع به دانش آموزان می آموزد که پرهیزو عدم رابطه، تنها راه مطمئن برای جلوگیری از بارداری و بیماری های مقاربتی است.

والدین ارزش های اخلاقی را می آموزند

هیچ چیز در مورد آموزش جامع جنسی مانع از این نمی شود که والدین معیارهای رفتار اخلاقی را به فرزندان خود آموزش دهند. در  صورت وجود یادگیری حقایق در مدارس، والدین فرصت دارند که در خانه، توضیحات جامع تر در رابطه با مسائل جنسی و ارزش ها را آموزش دهند.

آگاهی بیشتر، اجتناب بیشتر

هرچه بچه ها در مورد روابط جنسی آگاهی بششتری داشته باشند، احتمال اینکه "نه" بگویند بیشتر است. وقتی معلمی به آنها می گوید فقط پرهیز می تواند آنها را از خطرات بیماریهای مقاربتی و بارداری محافظت کند، آنها کمتر به سمت این گونه روابط می روند. در این صورت حداقل، آنها می دانند که دارند گمراه می شوند. ارائه تصویری دقیق از خطرات انواع رفتارهای جنسی به نوجوانان، می تواند به آنها کمک کند تا در مورد رابطه جنسی آگاهانه تصمیم بگیرند. 

توجه

موثرترین برنامه های آموزش جنسی برنامه هایی است که سعی می کند نوجوانان را از فعالیت های خاص که به ویژه دارای ریسک بالا هستند دور کند.

خطرات جایگزین های جنسی واژن

وقتی به نوجوانان اطلاعات دقیق در مورد خطرات جنسی به آنها داده نشده است، چه می کنند؟ آنها به جای رابطه جنسی عادی، رابطه دهانی یا حتی مقعدی دارند. در مقابل، وقتی آموزش جامع جنسی در مدارس آموزش داده می شود، ممکن است نوجوانان را ترغیب به تصمیم گیری آگاهانه تری قبل از مشارکت در رفتارهای جنسی جایگزین کند. به هر حال بدون اطلاعات کافی، این رفتارهایی است که نوجوانان ممکن است به اشتباه ایمن بدانند و آن ها را انجام دهند.

بیشتر بخوانید

با توجه به مطالب فوق، پیشنهاد می گردد مقاله ای تحت عنوان «تاثیرات قدرت در روابط جنسی» را مطالعه نمایید.

جمع بندی ای سنج

در این مقاله به بررسی دلایل حمایت از آموزش مسائل جنسی در مدارس پرداخته ایم. همانطور که گفته شد ضرورت دارد که در مدارس به نوجوانان در رابطه با مسائل جنسی آموزش های لازم ارائه شود. با توجه به دلایلی از قبیل: خطرات جایگزینی های جنسی واژن، آگاهی بیشتر و اجتناب بیشتر، آموزش ارزش های احلاقی توسط والدین،آموزش روابط جنسی را تشویق نمی کند و ...  لازم است که این نوع آموزش ها در مدارس با جدیت و رسمیت بیشتری برگزار گردد.
با توجه به دلایل مطرح شده، به نظر شما آموزش مسائل جنسی در مدارس تا چه حد ضرورت دارد؟ لطفا دیدگاه و نظرات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید