تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

دوره: 201 گام برای رسیدن به عشق

جلسه 7

دوره: 201 گام برای رسیدن به عشق

جلسه 7
10 گام برای درک رابطه جنسی و محبت مدت مطالعه: 5 دقیقه
ای سنج 29 فروردین 1400 مدت مطالعه: 5 دقیقه

10 گام برای درک رابطه جنسی و محبت

در جلسه هفتم از دوره عشق ورزی می خواهیم به مساله رابطه جنسی و محبت بپردازیم. سعی کنید هر سوال را به دقت مطالعه کنید و آن ها را با طرف مقابلتان مطرح نمایید. قبل از شروع دوره لطفا بخش زیر را مطالعه کنید. اگر دستورالعمل را می دانید، گام اول از جلسه درک رابطه جنسی و محبت را شروع کنید.


هدف جلسه: رسیدن به احساس احترام و مهربانی

پیش نیاز: این جلسه نیازمند پیش نیازی نیست و سعی شده است مطالب با زبانی ساده ارائه شود.

شرایط سنی: جوانان و بزرگسالان

نوع جلسه: خودآموزی

دستورالعمل:

دفتر یادداشت های خود را بردارید و یک لیوان آب یا یک فنجان چای تهیه کنید.

مکان آرام مورد نظر خود را در خانه یا جای دیگر پیدا کنید.

اگر دونفری این دوره را مطالعه کنید به نوبت سوالات را از هم بپرسید.

سعی کنید سوالات بعدی را نخوانید، در عوض تمام تمرکز خود را روی سوالی که اکنون می پرسید و پاسخ می دهید، قرار دهید.


اهداف و دستورالعملی که در بالا نیاز است را باید در این جلسه انجام دهید. چنانچه متوجه بخش یا مطلب نمی شوید لطفا به صورت کامنت در انتهای این جلسه مطرح کنید. سعی کنید در شرایط آرامش و بدون دغدغه با تمرکز به مطالعه این مطالب بپردازید. در بخش زیر فهرست مطالب را برای شما آورده ایم:

گام ()- تعیین تعداد دفعات رابطه جنسی

سوال اصلی- هر چند وقت یکبار دوست دارید رابطه جنسی برقرار کنید؟

رابطه جنسی یک روش مهم برای ابراز عشق و تمایل شما به یکدیگر است. دکتر دیوید شنارچ می‌گوید:" من معتقدم که رابطه جنسی مهم است ومانند چسبی است که ما را در کنار هم نگه می دارد و بدون آن، زوجین در بهترین حالت" دوستان خوبی "برای هم می شوند و یا در بدترین حالت " هم اتاقی های مشاجره گر!". ممکن است شما دو نفر درمورد تعداد دفعات رابطه جنسی نظرات مختلفی داشته باشید، اما دکتر شنارچ حداقل یک بار در هفته را پیشنهاد می کند تا ارتباط نزدیک خود را حفظ کنید. با یکدیگر درباره نیازهای زندگی، استرس ها و احساساتی که در زندگی جنسی شما تداخل دارد، صحبت کنید. در مورد حداقل تعداد رابطه جنسی قابل قبول برای خود به توافق برسید.

برای سنجش میزان جرات ورزی جنسی خود، می توانید تست جرات ورزی جنسی هالبرت را انجام دهید.

گام () -تعیین فانتزی های جنسی

سوال اصلی- چه فانتزی های جنسی ای دارید تا بتوانیم با هم لذت ببریم؟

اجازه ندهید که زندگی صمیمی شما دچار یکنواختی شود - همان موقعیت، همان روز هفته، همان اتاق. اگر رابطه جنسی خسته کننده شود، تمایل کمتری برای شروع یا پاسخ دادن به آن خواهید داشت. شاید شما از بحث در مورد تخیلات خود با شریک زندگی خود احساس خجالت کنید، خصوصاً اگر آنها، بلند پروازانه باشند. اگر بین شما اعتماد و احترام عمیقی وجود دارد، داشتن این گفتگو می تواند رابطه شما را تقویت کند. آهسته پیش بروید و تخیلات خود را به تدریج ارائه دهید تا شریک زندگی شما کنار گذاشته نشود. صرف صحبت در مورد تخیلات می تواند راهی برای اداره‌ی روابط شما باشد.

گام () - طریقه بهبود بخشیدن به زندگی جنسی

سوال اصلی- چگونه می توانیم زندگی جنسی خود را بهبود ببخشیم؟

فراتر از تکرار و تخیل، چه کاری می توانید انجام دهید تا زندگی جنسی خود را صمیمی تر، هیجان انگیز و سرگرم کننده تر کنید؟ کارهای روزمره، استرس و خستگی باعث می شود تا رابطه جنسی حسی اجباری و عادی شود. ما دچار یکنواختی خواهیم شد و ارتباط خود را با خلاقیت، عشق و تمایلی که در اوایل رابطه داشتیم از دست می دهیم. با هم درباره چگونگی بهبود زندگی جنسی خود صحبت کنید. این ممکن است شامل تغییر در برنامه و رفتار شما باشد. ممکن است به معنی تغییر مکان، موقعیت ها یا زمان بندی و پوشیدن لباس های جذاب باشد. این گفتگو را به عنوان یک پروژه خلاقانه که با هم روی آن کار می کنید مشاهده کنید

گام ()-  مطرح کردن نیازهای جنسی

سوال اصلی- آیا راحت هستی که با من درباره نیازهای جنسی خود صحبت کنی؟ اگر نه، چرا؟

ممکن است یکی از شما در بحث درباره نیازها و خواسته های جنسی کاملاً راحت نباشد. اگر شما در خانه ای بزرگ شده اید که در آن رابطه جنسی هرگز مورد بحث قرار نگرفته است، یا این امر شرم آور تلقی می شود، ممکن است درمورد صحبت در مورد آن کم گویی و احساس خجالت کنید یا احساسات درونی خود را سخت به اشتراک بگذارید. یا ممکن است ترس این را داشته باشید که شریک زندگی شما در برابر نیازها و خواسته های شما واکنش مثبتی نشان ندهد. هر دوی شما باید درمورد رابطه جنسی احساس امنیت کنید، اما همچنین باید به تاریخچه جنسی یکدیگر و مواردی که ممکن است در احساسات منفی یا شرم آور در مورد رابطه جنسی نقش داشته باشند احترام بگذارید. دلایل وجود هرگونه ناراحتی در بحث در مورد نیازهای جنسی را از سوی همسرتان درک کنید. به او فضای امن برای بحث در مورد احساسات و به اشتراک گذاشتن هر آنچه قبلاً احساس خجالت و کم گویی در بحث کرده است را به او پیشنهاد دهید.

گام () - اهمیت معاشقه قبل از رابطه جنسی

سوال اصلی- چقدر معاشقه قبل از رابطه جنسی برای شما مهم است؟

معاشقه برای کمک به یک زن و شوهر برای آمادگی برای یک رابطه جنسی رضایت بخش از نظر جسمی و عاطفی استفاده می شود. زنان به معاشقه بیشتری نیاز دارند، زیرا برای رسیدن به حالت برانگیختگی که منجر به ارگاسم می شود، مدت زمان بیشتری طول خواهد کشید. فراتر از اهمیت جسمی معاشقه، این کار بیانگر این موضوع است که هردویتان هم می‌خواهید زمان و توجه مورد نیاز را برای عشق ورزی صمیمانه ارائه دهید. ممکن است در میزان تمایل به معاشقه متفاوت باشید، بنابراین درباره نیازهای خود بحث کنید و اینکه چگونه می توانید به موضوع ذهن و بدن برسید.

گام () -طریقه افزایش احساس جذابیت

سوال اصلی- چگونه می توانم احساس جذابیت و خواستنی بودن را در تو بیشتر کنم؟

بخش بزرگی از احساس اعتماد به نفس جنسی و خوشبختی این است که بدانید از نظر همسر یا شریک زندگی خود مطلوب و جذاب هستید. وقتی احساس نکنیم شریک زندگی ما واقعاً از نظر جنسی ما را آرزو می کند رابطه جنسی را برای هر دو شریک زندگی تضعیف می کند. شاید لازم باشد به شریک زندگی خود بگویید گرم و جذاب به نظر می رسید، یا شاید لازم باشد که این حرفها را در حالات صورت شما مشاهده کند. شاید شما دوست داشته باشید در مورد جذابیت خود در خلال رابطه بشنوید، یا دوست داشته باشید که همسرتان شما را با کارهای جنسی غافلگیر کند زیرا او به سادگی "نمی تواند در برابر شما مقاومت کند". دقیقاً بدانید که شریک زندگی شما به چه چیزی نیاز دارد تا احساس جذاب بودن کند.

گام () - محبت های غیر جنسی

سوال اصلی- چقدر علاقه غیر جنسی دارید؟

محبت غیر جنسی - مانند در آغوش کشیدن، گرفتن دست و ماساژ دادن هم، یک قسمت اساسی از صمیمیت عاطفی بین شما و همسرتان است. لمس هر دویتان را به عنوان یک زن و شوهر پیوند می‌دهد و ارتباط نزدیکتر ایجاد می کند. محبت جسمی می تواند به رابطه جنسی منجر شود، اما هدف از شروع آن نباید رابطه جنسی باشد. محبت باید به عنوان روشی برای نشان دادن عشق و تقویت میل به نزدیک بودن از نظر جسمی با همسرتان باشد. زنان بیشتر از مردان به محبت غیر جنسی احتیاج دارند و آن را طلب می‌کنند، اما هم زن هم مرد از تأثیرات نزدیکی جسمی بهره مند می شوند.

گام () - تعیین محبت های خاص

سوال اصلی- چه نوع محبتی به تو احساس عشق و خوب بودن می دهد؟

شما ممکن است عاشق یک درخت باشید، اما شریک زندگی شما آن را ناراحت کننده می داند. شاید او بخواهد قبل از خواب در رختخواب دست و پا بزند، اما شما ممکن است به فضای خود نیاز داشته باشید. همه محبت ها یکسان نیست و ممکن است چیزی که برای یکی از شما دوست داشتنی است و آرامش دارد برای همسرتان نباشد. با هم در مورد ابراز محبت جسمی که بیشتر از همه دوست دارید و اینکه چگونه می توانید با لمس محبت آمیز همسرتان به آن پاسخ دهید، صحبت کنید.

گام () - ابراز محبت در جمع

سوال اصلی- با چه میزان از ابراز محبت در جمع راحت هستی؟

ممکن است در خلوت خانه خود یکدیگر را ببوسید و بغل کنید، اما وقتی میان دیگران هستید، احساس ناخوشایندی به شما دست می دهد. او ممکن است شما را در خانه به دامان خود بکشد، و این باعث می شود احساس محبوبیت کنید اما وقتی در جمع این اتفاق می افتد احساس خجالت کنید. چه میزان محبت در محیط های عمومی زیاده روی است؟ در مورد موضع های یکدیگر بحث کنید که در حضور دیگران ، از لمس کردن احساس خوبی داشته باشید و خوشحال باشید.

گام () -زمان های احتیاج به محبت

سوال اصلی- چه مواقعی بیشتر به محبت احتیاج داری؟

بعضی از ما وقتی احساس ضعف می کنیم یا روز سختی را پشت سر می گذاریم ، نیاز به محبت داریم و از آن استقبال می کنیم. ممکن است پس از مشاجره با همسر خود به آن به عنوان راهی برای آشتی نیاز داشته باشیم. اگر احساس بیماری یا خستگی می کنیم، آرزوی یک لمس عاشقانه را داریم. اما برخی دیگر در این مواقع کمتر احساس عشق و علاقه می‌کنند. در بعضی مواقع محبت به سادگی راهی برای برقراری ارتباط است و در مواقعی دیگر می تواند تا حد زیادی بهبود دهنده باشد. مواقعی را که محبت برای همسرتان بیشتر معنی دارد، کشف کنید.

توجه

 آیا رفتار یا حرکتی مربوط به رابطه جنسی وجود دارد که بخواهید از شریک زندگی خود درخواست کنید؟ برای تقویت زندگی جنسی خود، هر دو کارخاصی را انجام می دهید؟ این موارد را بنویسید و مشخص کنید که چگونه و چه زمانی این تغییرات یا اقدامات را شروع می کنید.

جمع بندی جلسه هفتم

در جلسه هفتم سعی بر آن بود تا شما را با رابطه جنسی و محبت آشنا کنیم. این مقولات در زندگی زوجین از اهمیت بالایی برخوردار است به طوری که اگر زوجین در این زمینه ضعف زیادی داشته باشند یا به به خاطر فشار کاری و سایر مشکلات زندگی کمتر به آن اهمیت دهند به احتمال زیاد در گذر زمان، رابطه شان دچار سردی و بی عاطفگی می گردد. بنابراین باید در مدیریت آن تمام تلاش شان را بکنند. در جلسه بعد به بحث افزایش صمیمیت عاطفی پرداخته و این موضوع را بیشتر مورد بررسی و مطالعه قرار می دهیم.

نظر شما در مورد اهمیت درک رابطه جنسی و محبت در روابط زوجین چیست؟ لطفا سوالات و یا ابهاماتی که در رابطه با این جلسه و یا کل دوره دارید را در کامنت پرسیده تا به آن ها پاسخ دهیم.

10 گام در جهت مدیریت بحران های زندگی
10 گام برای شناسایی اهداف و آرزوها
عشق یک طرفه چیست؟
سبک عشق ورزی شما چه چیزی در مورد دوران کودکیتون میگه؟
رابطه افلاطونی چیست؟
وقتی رابطه شما صمیمیت لازم را ندارد چه کاری باید انجام دهید
270 سوال قبل از ازدواج که حتما حتما باید بپرسید !!!
هورمون عشق یا اکسی توسین چیست؟ راه های افزایش آن
سندروم قلب شکسته یا مرگ عاشقانه چیست؟!!
افسردگی بعد از ازدواج | علائم و دلایل آن

اصطلاحات مهم این مقاله

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید
201 گام برای رسیدن به عشق
آزمون های مرتبط
مطالب مرتبط
پادکست و ویدئو مرتبط