تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

تست استعدادیابی کلیفتون منتشر شد

پست وبلاگی
7 صفت ضروری برای یافتن معنا در زندگی مدت مطالعه: 2 دقیقه
ای سنج 14 اسفند 1398 مدت مطالعه: 2 دقیقه

7 صفت ضروری برای یافتن معنا در زندگی

در این مقاله می خواهیم 7 صفت ضروری برای یافتن معنا در زندگی را مورد بررسی قرار دهیم. انچه در ادامه خواهید خواند، بر اساس فهرست مطالب به شرح زیر است:

 

بهترین جملات انگیزشی کوتاه برای موفقیت

معنا در زندگی

کارل گوستاو یونگ روانشناس مطرح سوئیسی معتقد است که افراد متعالی در طول سفر زندگی به فردیت دست پیدا خواهند کرد. در طی این سفر لازم است تا معنای زندگی را یافته و مفهومی عمیق برای آن بسازند؛ معنایی که زندگی و مرگ آن ها را توجیه کند.

معرفی صفات ضروری برای یافتن معنا در زندگی

روشنفکر بودن

این صفت به این معنا است که فرد توانایی دریافت و درک اطلاعات گوناگون را بدون تعصب داشته باشد. چنین شخصی ذهنی بی قضاوت داشته و قادر است به همه ی اتفاقات بدون چارچوب های ذهنی خود توجه کند.

روشنفکر بودن

 اعتماد به نفس

اعتماد و تصور مثبتی که فرد از توانایی خود جهت رسیدن به اهدافش دارد را اعتماد به نفس می گویند. شخص دارای اعتماد به نفس قادر است خود را دوست داشته و از انجام کار های گوناگون لذت ببرد؛ او فردی مستقل بوده و در تعقیب رویاهایش بسیار مصمم می باشد.

اعتماد به نفس

 تعادل

فرد متعادل سعی می کند در واکنش هایی که از خود نشان می دهد، زیاده روی نکند. این فرد می کوشد تا از افراط و تفریط بپرهیزد.

تعادل

استقامت

به این معنا است که فرد در مقابل سختی ها و چالش های زندگی تسلیم نشده و از خود واکنش موثر نشان می دهد. چنین فردی در صورت مشاهده ی یک مانع، سعی می کند نقشه ی جایگزینی یافته و تا حد امکان خللی در برنامه هایش به وجود نیاید.

استقامت

خوش حالی و لذت بردن

چنین فردی برای داشتن احساس شادی در زندگی خود، نیازمند یک اتفاق بزرگ و عجیب نیست؛ بلکه قادر است تا از کوچک ترین و ساده ترین اتفاقات لذت ببرد.

لذت بردن

قدردانی

این فرد از ساده ترین اتفاقاتی که در طبیعت رخ می دهد نیز انرژی گرفته و بابت آن سپاس گزار است. شخص شکرگزار، قدردان استعداد های خود و تمام اتفاقات مثبتی که در اطرافش رخ می دهد، بوده و سعی می کند ناخوشی ها از انرژی او نکاهند.

قدردانی

 پذیرش

چنین فردی تلاش می کند اتفاقات نامطلوب گذشته را بپذیرد و اگر خودش سهمی در رخ دادن آن داشته است، خود را بخشیده و تاسف نخورد. همچنین نگرانی خود را از بابت آینده کنترل می کند.

پذیرش

جمع بندی ای سنج

در این مقاله 7 صفت ضروری برای یافتن معنا در زندگی مورد بررسی قرار گرفت. بنابراین هر فرد برای این که بتواند معنای زندگی را درک کند باید دارای ویژگی و صفاتی چون: پذیرش، قدردانی، خوشحالی، روشنفکر بودن، تعادل، اعتماد به نفس و استقامت باشد. 

شما کدام صفات مطرح شده را در خود تقویت کرده اید؟ لطفاً دیدگاه و نظرات ارزشمند خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید