پست وبلاگی
5 نکته برای کنار آمدن با ناکامی های گذشته مدت مطالعه: 1 دقیقه
ای سنج 17 اسفند 1398 مدت مطالعه: 1 دقیقه

5 نکته برای کنار آمدن با ناکامی های گذشته

اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که این روز ها چالش فراوانی با گذشته ی خود داشته و هنوز نتوانسته اند که آن را با خود حل کنند، پیشنهاد می کنیم تا به نکات زیر توجه کنید:
۱-سعی کنید تاثیر گذشته را انکار نکنید؛ اما این حقیقت را نیز بپذیرید که امروز، گذشته ی فردای شما است. اینکه توقع داشته باشید یکدفعه آدم دیگری شوید یا رفتارهایتان به طور ناگهان تغییر کند، توقع نابه جایی است اما می توانید از همین حالا شروع کرده و آرام آرام به آن چیزی که می خواهید، نزدیک شوید.

ناکامی
۲-اگر به جای اینکه در پذیرفتن خطاهایتان مقاومت کنید یا اینکه خود را بابت آن ها شماتت کنید، آن ها را تایید کرده و بپذیرید که به نفع آینده ی تان هستند چرا که باعث می شوند هوشیارتر باشید، بدون شک احساس بهتری خواهید داشت.

ناکامی های گذشته

۳-هنگامی که احساس می کنید گذشته با تمام ناکامی هایش شما را در بر گرفته است، نفس عمیقی کشیده و سعی کنید جلوی الگوهای تکراری ذهنتان که در این زمان مرور می شوند را بگیرید؛ برای مثال اگر هنگام بحث با همسرتان فکر می کنید که الان هم مثل دفعات گذشته واکنش تندی از خود نشان می دهید، به خود بگویید مجبور نیستم مثل همیشه برخورد کنم و در آن هنگام سعی کنید به صورتی بالغانه واکنش هایتان را مدیریت کنید. این گونه شما قادر خواهید بود تا تاثیرات نامعقول گذشته را خنثی کنید.
۴-با تاثیر گذشته بجنگید؛ برای مثال اگر در یک مهمانی شروع صحبت با فردی که او را نمی شناسید، سخت می باشد با فکر کردن به جایی نمی برید؛ به جای اینکه مدام این باور خود را تایید کنید، دست به عمل بزنید؛ برای مثال دفعه ی بعدی که در یک جمع حضور داشتید، خود شروع کننده ی بحث باشید.

ناکامی
۵-سعی کنید این نکته را بپذیرید که گذشته، گذشته است؛ اتفاقاتی که افتاده آن قدر نیرومند نیستند که آینده تان را تباه کنند، اما الگو های مخربی که آن زمان داشتید هنوز باشما هستند پس لازم است که به وسیله ی اصلاح آن ها، زمان حال و آینده تان را را بهبود بخشید؛ فراموش نکنید که رمز موفقیت در این کار صبر و تلاش است.

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید