تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

تست تشخیص اوتیسم منتشر شد

پست وبلاگی
5 نکته برای کنار آمدن با ناکامی های گذشته مدت مطالعه: 2 دقیقه
ای سنج 17 اسفند 1398 مدت مطالعه: 2 دقیقه

5 نکته برای کنار آمدن با ناکامی های گذشته

هر کدام از ما ناکامی هایی را در زندگی تجربه کرده ایم؛ ناکامی و شکست بخش انکار نشدنی زندگی انسان است. مهم ترین نکته ای که در خصوص ناکامی وجود دارد، نحوه کنار آمدن و مقابله با آن است.
در این مقاله در خصوص نکاتی برای مقابله بهتر با ناکامی ها صحبت می کنیم.

چرا مقابله صحیح با شکست مهم است؟

برای موفقیت باید از شکست ها عبور کرد، مهم است که بهترین و منطقی ترین راه حل را برای مقابله با مشکلات انتخاب کنیم. انتخاب بهترین راهکارها به مقابله بهتر با ناکامی ها کمک کرده و باعث می شود که از ناکامی ها و چالش ها فرصت ایجاد شود.

مقابله با ناکامی و شکست

برای کنار آمدن با ناکامی های گذشته چه باید کرد؟

اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که این روز ها چالش فراوانی با گذشته ی خود داشته و هنوز نتوانسته اند که آن را با خود حل کنند، پیشنهاد می کنیم تا به نکات زیر توجه کنید:

#1 

سعی کنید تاثیر گذشته را انکار نکنید؛ اما این حقیقت را نیز بپذیرید که امروز، گذشته ی فردای شما است. اینکه توقع داشته باشید یکدفعه آدم دیگری شوید یا رفتارهایتان به طور ناگهان تغییر کند، توقع نابه جایی است اما می توانید از همین حالا شروع کرده و آرام آرام به آن چیزی که می خواهید، نزدیک شوید.

#2 

اگر به جای اینکه در پذیرفتن خطاهایتان مقاومت کنید یا اینکه خود را بابت آن ها شماتت کنید، آن ها را تایید کرده و بپذیرید که به نفع آینده ی تان هستند چرا که باعث می شوند هوشیارتر باشید، بدون شک احساس بهتری خواهید داشت.

#3 

هنگامی که احساس می کنید گذشته با تمام ناکامی هایش شما را در بر گرفته است، نفس عمیقی کشیده و سعی کنید جلوی الگوهای تکراری ذهنتان که در این زمان مرور می شوند را بگیرید؛ برای مثال اگر هنگام بحث با همسرتان فکر می کنید که الان هم مثل دفعات گذشته واکنش تندی از خود نشان می دهید، به خود بگویید مجبور نیستم مثل همیشه برخورد کنم و در آن هنگام سعی کنید به صورتی بالغانه واکنش هایتان را مدیریت کنید. این گونه شما قادر خواهید بود تا تاثیرات نامعقول گذشته را خنثی کنید.

#4

با تاثیر گذشته بجنگید؛ برای مثال اگر در یک مهمانی شروع صحبت با فردی که او را نمی شناسید، سخت می باشد با فکر کردن به جایی نمی برید؛ به جای اینکه مدام این باور خود را تایید کنید، دست به عمل بزنید؛ برای مثال دفعه ی بعدی که در یک جمع حضور داشتید، خود شروع کننده ی بحث باشید.

#5 

سعی کنید این نکته را بپذیرید که گذشته، گذشته است؛ اتفاقاتی که افتاده آن قدر نیرومند نیستند که آینده تان را تباه کنند، اما الگو های مخربی که آن زمان داشتید هنوز باشما هستند پس لازم است که به وسیله ی اصلاح آن ها، زمان حال و آینده تان را را بهبود بخشید؛ فراموش نکنید که رمز موفقیت در این کار صبر و تلاش است.

مقابله با شکست

جمع بندی ای سنج

در این مقاله در خصوص 5 راهکار مناسب برای کنار آمدن با ناکامی ها و شکست صحبت کردیم. انکار و اجتناب از شکست و ناکامی غیر ممکن است. هر فردی ممکن است ناکامی هایی را تجربه کند و مهم ترین چیز به هنگام تجربه ناکامی، استفاده از راهکار درست و مناسب برای کنار آمدن با مشکلات است. 

آیا مطالعه این مقاله برای شما مفید واقع شد؟ لطفا نظرات و دیدگاه ارزشمندتان را با ما در میان بگذارید. 

جهت نمایش بیشتر اصطلاحات کلیک نمایید

سوالات متداول

  • آیا می توان از ناکامی و شکست اجتناب کرد؟

    • خیر اجتناب از ناکامی و شکست غیر ممکن است.
لطفا امتیاز خود را برای این محتوا ثبت کنید